Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Téliszalámi? Szabad vagy sem?

Téliszalámi? Szabad vagy sem?

Figyelt kérdés
Vettem ma két csomaggal, mert annyira megkívántam. De nem tudom, szabad-e.
2018. máj. 12. 14:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

10


A teljesség igénye nelkül, hiszen ez egy wiki cikk részlet:



Az L. monocytogenest a következő élelmiszerekhez kötötték: nyers tej, pasztőrözött, folyékony tej,[30] sajtok (különösen a lágy érlelt sajtok), jégkrém, nyers zöldségek, nyers, fermentált kolbászok, nyers és főtt szárnyasok, mindenféle nyers hús, nyers és füstölt hal. Akár 0 °C-on is életképes, a hűtött ételekben is el tud szaporodni. Hűtőgépekben, pl. 4 °C környékén az elemi vas elősegíti az L. monocytogenes növését.[31]



Erre én én megkérdezem, hogy hány listeriosis fertőzésről hallottál az elmúlt 20 évben?


20-30 % ban halállal végződik pedig..


Gyakoribb, hogy az autó elüt, mégis megyünk utcára...


Persze, amennyire lehet figyelni kell...


Nem kell feleslegesen kitenni magunkat káros anyagoknak..nyers húsnak..stb..

( a nemes penész nem káros..a penésztörzsek közé tartozik, ami ugye gomba, ahogy a saccharomyces cerevisiae is gomba, ami az úgynevezett élesztő a sütikben - Persze van a sörben, visszamaradhat borban..de ugye ezek most irreleváns információk)

2018. máj. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
En az elso trimeszterben nagyon kivantam,csak azt reggeliztem...
2018. máj. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
23%
Biztos többet ér a wikipediáról idézni, mint egy orvosi ajánlásnak hinni! Ausztriában pont listeria miatt haltak meg idősebbek pár évvel ezelőtt egy sajt miatt! Egészségesek nem betegeknek meg tőle feltétlenül, de ott vannak a szokásos érintett csoportok, úgymint gyerekek, kismamák, szoptatós anyukák és idős emberek vagy bármi okból legyengült immunrendszerrel rendelkezők. Nyers húst enni, mert annyira kívánja valaki terhesen. Nem kívántad, csak nem tudtad magad visszafogni a gyereked érdekében sem. Attól még hogy ti felelőtlenek vagytok, mást nem kellene erre bíztatni. Meg wikipédiás cikkekre hivatkozni, mikor mióta világ a világ nem ajánlottak nyers húst kismamáknak. A kérdező gondolom már be is kebelezte. Először megveszi, aztán kérdez. De magatoknak és a gyereketeknek csináljátok. Én nem ettem, nekem nyugodt a lelkiismeretem. Kérdezgessetek csak idegeneket, biztos az orvosok a hülyék. A statisztikákban ti meg biztos nem kerültök bele, rátok nyilván nem vonatkozik.
2018. máj. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsót kivéve, aki nem tudom honnan veszi a bátorságot, hogy ilyen lekezelően írjon! "Először megveszi, utána kerdez". Ez neked miért is fáj??A lényeg, hogy kerdeztem szerintem. A férjem nyugodtan megeheti, ha én nem. Normális hangnemben tettem fel a kérdésemet. Nem kioktatást és magas lóról való észosztást kértem.
2018. máj. 13. 14:34
 15/16 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező! Olvasd már el, mit írtál! Magadnak vetted, nem a férjednek! Utána meg írod, hogy nem tudod, szabad-e... Szerinted milyen értelmi szintről tanúskodik ez? Amikor értetlenkedik a kérdező (vagy csak úgy csinál) és a válaszolók is belekötnek abba, amit ír egy másik, akkor még jó, hogy védem az igazamat. Tyutyujgatni kell mindenkit, aki köti az ebet a karóhoz, hogy igenis lehet nyers húst enni terhesen? Lehet biztos eszkimóéknál, ahol mínusz 30 fok van. Örülnél inkább, hogy válaszolnak egy ilyen buta kérdésre. Felőlem ehetsz, már bánom, hogy válaszoltam valakinek, aki ilyen kérdést képes feltenni...
2018. máj. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Szerintem is jobb lett volna ha hallgatsz, maradjunk ennyiben. Olyan kérdést teszek fel, amilyet akarok. És ha nem tudsz normális hangnemben válaszolni, akkor nem érdekel a mondandód sem. A véleményét mindenki elmondhatja, de nem ilyen stílusban. Én sem így teszem.idegenekkel meg főleg nem lenne pofám ilyen lekezelően beszélni. Főleg úgy, hogy ráadásul semmit nem követtem el, ami szerintemd főben járó bűn.
2018. máj. 13. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!