Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26. héten van néhány pocakkemé...

26. héten van néhány pocakkeményedésem, vigyázok magamra emellett kismama tornát szabad végezni?

Figyelt kérdés

A pocakkeményedés kb. napi 5-6-szor van 10-12 másodpercre. Sokat pihenek egyébként, napi 2 Magnerotot szedek egyenletesen elosztva. Méhszáj teljesen zárt ezt még fontos megemlítenem.

Kismama tornát 12. héttől végeztem, max 2 kg-s súlyzóval, óvatosan. Néhány guggolás is van benne (Rubint Réka torna). Ezek mellett sétáltam napi pár km-t. Az itt leírt mozgásokat szívesen folytatnám, erre vonatkozóan nem mondott semmit az orvosom, nem kérdeztem rá most a vizsgálaton. Egy utazásunk volt korábban befizetve, az kb. 5,5 óra autóút lesz, gyakori megállásokkal arra azt mondta semmi probléma és mehetek nyugodtan. Ezt csak azért írtam le, mert nem ijedt meg nagyon a pocakkeményedésektől. Tapasztalatokat szeretnék, hogy Nektek ilyen esetben mit mondott az orvos, lehet-e tornát folytatni. (Légyszi a neked nem való gyerek hozzászólásokat kerüljétek, mindenben baba egészsége és orvos véleménye a legfontosabb, mindössze arra vagyok kíváncsi, másoknak mit mondtak ilyenkor mozgásról, aki világéletében sokat mozgott biztosan megérti, hogy nem felelőtlen akarok lenni, de indokolatlanul sem szeretnék feküdni egész nap. Ha muszáj akkor persze örömmel, de ezt közel sem hallottam orvostól).



2018. ápr. 22. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Haskeményedés mellé előfordult az 5.dik hónapban egy nagyon gyenge vérzés aminek semmi okát nem találták, onnantól mondta az orvos, hogy sétán kívül mást ne nagyon.
2018. ápr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

:D

Azért mert van néhány haskeményedés még nem kell kényszeresen fetrengeni. Ez egy teljesen normális dolog és semmi veszélye nincs, kb. annyira természetes minthogy nő a hasad. A vérzés na az már másik kérdés ahogy az első írta, akkor tényleg pihi van.

Szerintem nyugodtan tornázzál, menjél kirándulni stb. sokkal jobbat tesz nektek mint az aggódás. :D

Én 36 hetesen még napi 3 órát sétálok a kutyával, lasztizunk futkosunk és tornázok otthon sőt még mindig dolgozom napi 8 órában. Ha van néhány haskeményedés akkor mivan? A méhszáj jó eséllyel még hónapokig nem fog elkezdeni nyílni ezen is kár aggódni.

2018. ápr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!