Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27+2 napos kismama vagyok....

27+2 napos kismama vagyok. Körülbelül 2 hete erős szorongás, remegés, pánik lesz úrra rajtam időnként, amit nem tudok kontrollálni. Mennyire veszélyes ez?

Figyelt kérdés

Meglehetősen stresszes, rengeteg felelősséggel járó munkám van. Régebben is voltak már hasonló epizódjaim a munkám miatt, de valahogy tudtam kezelni őket. Most azonban ez nem megy. Olyannyira rosszul vagyok ilyenkor, hogy a sokszor teljesen elveszítem az időérzékem, nem kapok levegőt, remegek, sírok, legutóbbi alkalommal hánytam is közben.

A férjem teljesen ki van borulva ettől, azt mondja hagyjam abba a munkát, mert a végén még megbetegítem a babát is. Igaza lehet?

Próbáltam beszélni a főnökömmel, de nem igazán érti/érdekli a dolog. Neki az a lényeg, hogy a cég működjön, mindegy, hogy milyen áron...


2018. máj. 13. 08:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A férjednek igaza van. A baba és te vagy az első. Ne törődj a főnökkel. Védett vagy. Ki nem rúghat. Bár ha nem határozatlan a szerződésed, akkor a szerződés lejárta után sajnos elküldhet.
2018. máj. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd abba a munkadat!!
2018. máj. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pontosan ezért mentem táppénzre terhesen. Egyből megszűntek a pánikrohamok. A babának nyugodt háttér kell, a pánikroham pedig nagyon nem az.
2018. máj. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A babának semmi baja nem lesz, de valóban inkább hagyd abba a munkát, mert ez így neked nem jó, gyógyszert meg nem nagyon tudnak adni terhes nőnek pánikrohamra.
2018. máj. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a terhességem alatt lettem pánikbeteg. És nem a munka miatt, mivel a rosszulléteim miatt nem tudtam dolgozni. Viszont saját tapasztalataim alapján mondom, hogy 1. hagyd abba a munkádat! 2. fordulj pszichológushoz és ha van módod rá, akkor jársz kismamajógára.

Egyébként szerencsére semmi baja nem lett a kisfiunknak, amiért az egész terhességemet végigpánikoltam, de engem nagyon megviselt és borzasztó volt. Csak sajnos én már jóval a szülésem után kerültem olyan orvoshoz, aki nyugtató helyett inkább szakemberhez küldött.

2018. máj. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják: PÁNIKBETEGSÉG! Sok embernek van. A férjemnek is 21 éves kora óta. Akkor volt az első pánikrohama. Ami a leírtak alapján neked is az... Gyógyszerrel lehet a tüneteken segíteni. Volt mikor a férjem 2 évig tünetmentes volt akkor nem szedte a gyógyszert mert sajnos nála vannak mellékhatások... (merevedési zavar) De valami előhozta neki 2 év után és akkor visszaállt a gyógyszerre... Tanulj meg meditálni! Eddzed az elméd ellene, de ezt meg kell tanulni hogyan! Megéri. Sokat segíthetsz a rohamok minőségén, hogy meddig tart egy-egy mikor jön. Sajnos a terhesség alatt legyengyülünk ezért ez is jobban kijöhet rajtad. Nehèz dolog nagyon én megértelek. Segítség kell. A kezeletlen pánik betegség egyre rosszabb sajnos. Először is diagnosztizáltasd magad, hogy egy személyre szabott kúrát össze tudjon az orvos állítani.
2018. máj. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján tényleg pánikbeteg vagy.Valószínűleg nem is a terhesség hozta ki ezt belőled(mivel előtte is volt problémád), csak a hormonok miatt most kezelni se tudod.A munka abbahagyása valóban fontos volna.Őszintén nem érdekelne ,hogy a főnököm érti vagy értékeli e a dolgot.Állítólag lehet stresszesebb a baba születés után ha te ideges vagy terhesség alatt.De én pld tök nyugodt voltam és izgága babát kaptam:).Viszont a stressztől akár el is vetélhetsz.Szóval a főnököd véleménye legyen az utolsó.

A másik, hogy talán most már tényleg jó volna keresned egy pszichológust, hogy mire jön a baba kezelve legyen a problémád, mert ha esetleg sok alvás nélküli éjszakád lesz lehet a baba ellátása is nehezebben vagy sehogy se megy majd, mert erősítheti a fáradság is ezt a betegséged.

Munkahelyed lehet más.Babád meg most van a pocakba.

2018. máj. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!