Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax-ot és Cipralexet írtak...

Alidaa kérdése:

Xanax-ot és Cipralexet írtak fel. Melyik okoz nagyobb függőséget? Nem tudok aludni és szorongásom, időnként pánik van.

Figyelt kérdés
Xanax 0,25-öt veszek be este alszom 4 órát, aztán megint veszek be hajnalban, ha fölébredek. Igy alszom 6-7 órát. Cipralex 10mg-ból 3-at vettem be már. Félek a függőségi hatásoktól. Melyik a jobb? Xanax Sr-t is írtak. Azt nem merem bevenni.

2015. júl. 14. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

húha, itt vannak gondok.


Emondanám, hogy nem a szerek okozzák a függőséget, hanem te magad. Az a magatartás, aminek bizonyítékát adtad már itt is.


Miből mennyit írt fel az orvos? Annyit kell szedni. Ha úgy érzed nem elég, akkor ezt vele konzultáld meg. Ne magad dönts az adag emeléséről, mert pl. a xanax toleranciát épít, és minnél hamarabb emeled az adagjaid, minnél nagyobb mértékben, annál toleránsabb leszel a hatásaival szemben. x<1mg alprazolam (xanax hatóanyaga) / nap nem igazán okoz függőséget ami azt illeti. Pár nap alatt elhagyható ez a mennyiség. De ha te már az első héten bekapod a tegyük fel 0.5mg helyett az 1mg-ot, akkor az fél év alatt simán lesz 2-3-4-5 kitudja hány mg is.


Alváshoz én a retardot ajánlanám. Nyújtott hatású, nem pedig 3-4-5-6 óra, mint a normális, nem retard készítmény. (az SR a retard)


Én is szedek alprazolamot, pont ugyan ezekre a problémákra. Szorongás, insomnia, enyhe pánik szerü tünetek.


Mikor mit mondjuk, általában 0.5mg sr megy be reggel, azzal elvok egész nap, aztán 0.25 nem retard éjszaka, mert nekem maga az elalvás okoz gondot, nekem ennyi elég, hogy ne keljek fel esténként. De ha neked a sokszori felébredéssel vannak problémáid, akkor én lehet megpróbálnám a retardot estére a helyedben.


Namost akkor mesélek neked a nyugtatók normális használatáról, így elkerülheted a függőség kialakulását, vagy azt minimálisra szóríthatod. Sok házi orvos, sőt, pszcihiáter nem fog neked ilyen normális tanácsokat adni, talán ezt magad is észre veszed, mert úgy látom, hogy aki felírta neked, az nem igazán okosított ki eléggé... Sajnos ez jellemző, és ezért terjengenek hamis tévhitek ezekkel a gyógyszerekkel kapcsolatban.


Még valami rólam, ezt nem azért mondom, hogy ítélkezz felettem, hanem, hogy tudd mi az igazság. Én bő ~10 évig kábítószer függő voltam. Mindenféle szart ettem 2 pofára, felelőtlenül jóformán. Viszont pont ez tanított meg arra, hogy kell ezekkel a szerekkel bánni, és mi is az a függőség.


Namost, első számú szabály, amit már említettem is, ne emelj adagot csak azért, mert éppen szar napod van. Ez a tipikus út kezdete ahhoz, hogy 1 év után már sok-sok mg menjen be a szervezetedbe, csak azért, hogy ne érezd magad szarul. Később sokkal nehezebb letenni napi 5-10mg-ot, mint napi 1-et.


Következő :


Legyenek szünetek. Mindig hagyj ki 1-2 napot, ~2-3 hetente. Ha ezeken a napokon tapasztalsz elvonási tüneteket, amik nem a simán szarul érzem magam érzés, hanem durvábbak, akkor keress fel 1 orvost SOS, mert akkor már baj van.


Következő, csak akkor edd meg a gyógyszered, ha úgy érzed valóban szükséged lesz rá. Ha csak otthon csüszülsz, és nem csinálsz az ég világon semmit, csak tegyük fel lézengsz otthon, tv-zel, számítógépezel, főzöl, stb., akkor ne edd meg, ha nem muszáj. Próbálj meg vmi sportot találni magadnak, mert a tested egészsége sokat segít ezeknél a problémáknál. Ezen kívül ajánlom, hogy minden nap meditálj, rendszeresen, ez segít a negatív gondolatok csökkentésében.


A xanax-frontin-helex akármilyen nyugtató egy olyan gyógyszer, ami lehet a legjobb barátod, de a legrohadtabb ellenséged is. Mondják sokan, hogy aljas, és sunyi. Ez nem igaz. Az igazság az, hogy sokan lenézik, lebecsülik, ezért nem képesek a helyén kezelni a szert.


Ez a szer ha egy 100as listát állítanék fel a tudat módosítók veszélyeit (minden féle tekintetben, káros hatások egészségügyi nézőpontból, szociális, stb.) kb. 40-50 pontra értékelném. Ugyan ez a közönséges speednél szvsz kb. 30-35 pont, az alkohol 75-80, amíg a heroin amíg tiszta, és nem utcai verzió kb. 55-60 pont.


Ebből világosan láthatod, hogy nem tic-tac-ot készülsz szedni, hanem egy igen kemény drogot. Ez nem baj, mert segíteni fog neked átvészelni ezt a nehéz időszakot. Segítséget kérni nem szégyen, az a szégyen, ha ezzel vissza élnek. a xanax segíteni tud neked, de ha vissza élsz vele, akkor ő is vissza él veled.

Tehát, segít neked átvészelni azt az időszakot, amíg egy terápia mellett megtalálod problémáid gyökerét, és azt onnan eltünteted. Mert a fent említett problémáknak vannak okaik, bent a fejedben, és ezt csak a kellő segítséggel fogod tudni valószinüleg megtalálni. Lelehet élni 1életet nyugtatókat szedve, de hidd el, jobb, ha megoldod a végét nélkülük.


A xanax tűzoltásra van, de amíg oltják a tűzet, elkell kapni a gyújtogatót is. Ez a legfontosabb! A Cipralex, ami gondolom egy SSRI tipusu antidepi nem ismerem különösképp, hatásmechanizmusáról ítélve ez is okoz függőséget, vannak mellékhatásai is, de nem kell semmi extrára számítani.


Erre is igaz a fentébb említett dolog, azzal a különsbéggel, hogy ez relatív egy igen vesztélyelen szernek tünik számomra. A probléma ennél is akkor lesz, ha már 15éve szeded, és nem oldottad meg a problémát meanwhile.


Sok sikert!

2015. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden úgy van, ahogy az első írja és velem pontosan azt történt, amit mond, hogy hova fogsz jutni, ha ezt így folytatod.


Kiegészítésként:

Cipralexből semmi értelme többet bevenni, mert nem így működik. Nulláról 4-6 hét alatt fejti ki azt a hatást, ami a végleges, addig akár zavaró is lehet vagy rosszabb, sajnos ez ilyen. Ha beveszel többet, az nem segít. Ha letelt a 4-6 hét, biztos elmondták, hogy ennél a gyógyszernél meddig kell várni, és még mindig kevésnek találod, akkor menj vissza az orvoshoz, ő meghatározza az emelés mértékét és annyit kell bevenned minden nap. Ez sem fog azonnal hatni, de nem kell újabb 4-6 hetet kivárni, az emelésnél ez jóval kevesebb.


Azt meg egyáltalán nem értem, hogy a xanaxot be mered venni naponta kétszer, a cipralexet háromszor, akkor a xanax SR-t miért nem? Amikor azt csak egyszer kellene naponta és lehet, nem is kellene mellé a sima xanax?

2015. júl. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
25%

Hagyd a büdös fenébe ezeket a méregbogyókat, vagy ha ez az 1 mondat nem elég elrettentésnek, olvasgass utána mit is csinálnak veled. Annyi módod van a saját betegséged megszüntetésére TERMÉSZETES módon, és mégis ezeket akarnád használni? 1-1 barátkozás, beszélgetés, nevetéssel teli nap SOKKAL többet használ, mint a bogyók, amik nem szüntetik meg a tüneteket, hanem elnyomják azokat, és később sokkal rosszabb tüneteket is produkálnak, mint ami jelenleg még orvosolható.


Nagyon erőteljesen javaslom, ne a pirulákban keresd a megoldásokat, mindenre van gyógyír és megoldás, és hidd el, ezek nem azok a sz*rok, amikben te a reményt keresed.

2015. júl. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Na megjött megint Mr. minden tudok a nyugtatókról az INTERNET DEZINFORMÁCIÓ alapján, pfejj de utállak titeket... Ne pofázz már olyanról, amiről fogalmad sincs, ok? Köszi
2015. júl. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk a Cipralex inkább éberít, és tök más jellegű szer. A Xanax egy enyhe nyugtató, a Cipralex meg egy SSRI antidepresszáns.
2015. júl. 15. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha tudnál olvasni, akkor pont leírtam, hogyan kell felelősen nyugtatót fogyasztani, mert hogy olyat is lehet.


Te végletekben gondolkodó csőcselék erre képtelen vagy. Már a dobozt is etetnéd... Igazi lelki sérült :)

2015. júl. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az orvos megmondta, hogyan szedd a gyógyszered. Tedd azt. Hozzá fog szokni a szervezeted, nem lesz mellékhatás. A hozzászokásról meg majd 2-3 év mulva lehet beszélni. Addigra pedig meggyógyulsz, és el is felejted.

Szal szedd a gyógyszered, ne siránkozz.

2015. júl. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendszeresen sportolok, egy héten 3-4 szer. Kocogás, pici kondi, átmozgatás. Emberekkel is beszélgetek, nem lopom a napot.Nem is tv-zek. Estére erősödik a feszültség, szorongás, nem tudok aludni. Most azt próbáltam, hogy fél 0,25-ös xanaxot veszek be. Ettől tegnap este aludtam 3,5 órát. Valójában nem szeretnék sok gyógyszert szedni. A 0,5 (2*0,25) nagyon kiüt, zombi vagyok, a nevemet sem tudom leírni. Durva. Ezért nem merem bevenni a 0,5 SR-t., mert szerintem az is nagyon kiütne. Cipralex-et lehet most kéne abbahagyni, még csak 5 bogyót vettem be. Azt érzem, hogy csökkenti a szexuális vágyat. Nem mintha lenne partnerem, de akkor is. És olyan fura dobogást hallottam a fejemben. Pszichológushoz is elkezdtem járni, de nem tudom jó lesz-e. Már korábban jártam elég sok terápiába: egyénikbe, és csoportra (pszichodráma) is. Egy hónapja beszorultam a liftbe, akkor jött a pánik, azóta van ilyen erős szorongásom. Illetve rámírt az exem és kiborultam. Szóval azóta. Ismertek jó természet gyógyászt, vagy erre jó terapeutát? Az akupunktúra mennyire segíthet?
2015. júl. 17. 09:26
 9/9 anonim ***** válasza:

2hétig leszel zombi, nem tovább. Az mellékhatás, és elmúlik.


Én is "zombi" voltam 0.25-től az elején, de elmúlt 2hét alatt. Most már én sem mondom meg, sőt senki sem, hogy épp bevettem-e a gyógyszert, vagy nem?!

2015. júl. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!