Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma töltöm a 40. hetet az...

Ma töltöm a 40. hetet az ultrahang terminus szerint. Még semmi jele hogy ki szeretne bújni a baba, ilyenkor mi lesz?

Figyelt kérdés
Menstruáció szerint május 22-re voltam kiírva de módosították május 15-re. A baba méretei alapján. Viszont mi biztosak vagyunk benne higy egy héttel előbb semmiképp sem.foganhatott meg. Mikor fektetnek be ilyenkor a.kórházba,saját felelősségre otthon maradhatok egy hétig még?
2018. máj. 15. 06:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kórháztól, orvostól is függ, meg tőletek is (milyen az áramlás, mit mutat a CTG). Erre nincs általános válasz. A 41. hétnél tovább (túlhordás, előtte még csak terminus túllépés van) nem szeretnek viszont sehol várni, mert onnantól megnő az esély, hogy komplikáció legyen a babával.
2018. máj. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Persze hogy otthon maradhatsz. Csak nyilatkozni kell a kiskönyvben. Nekem a harmadik gyerkőc született 40+6-ra, én sem mentem be a kórházba hogy piszkáljanak meg sürgessék.
2018. máj. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Én is hasonlóan voltam, csak 4-5 nap különbséggel és végig menzi szerint számoltak, mikor 32-34 napos ciklusaim voltak. A 12 hetes UH is mutatta a 4 napot, ez a lelet elő is került a kiírt napon. Viszont nem volt olyan fényes a helyzet, az utolsó NST-m (40+3 hetesen) már nem volt tökéletes, el is küldtek UH-ra. Végül még aznap megindult magától a szülés.


Amúgy rögtön nem fektetnek be amúgy se, de erőszakkal főleg nem. Ha jók a leleteid, akkor lehet számolnak plusz napokat, de kórházfüggő is, van ahol alapból hagynak 42 hetes korig is indítás nélkül, nálunk csak 41 hetes korig és 40+5-nél befektetnek.

2018. máj. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Nekem 40+4nél kellett befeküdnöm. 40hetesen már beakartak de karácsony volt így mondtam h kizárt dolog h befeküdjek. Nem kellett semmiről nyilatkozni csak vállalni h napi szinten bejárok nstre és vizsgálatra. 41+0 született a lányom.
2018. máj. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én otthon maradhattam. A kiírt napon megkérdezték, hogy befekszem-e, vagy vállalom, hogy minden nap bejárok nst-re. A férjem pont délutános volt azon a héten, így tudott vinni minden reggel. Minden másnap amnioszkópia is volt. Viszont azt mondták, hogy 41. hetet mikor töltöm, akkor be kell feküdnöm és megindítják a szülést. Szerencsére erre nem került sor, mert 40+6 hetesen elfolyt a magzatvíz.
2018. máj. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és sehol sem kellett írásban nyilatkozni, elég volt szóban.

Utolsó voltam

2018. máj. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell, hogy jele legyen.

Én is tökéletesen jól voltam végig, se jóslófájás, se hasleszállás, se semmi.

Egyedül jártam kocsival CTG-re (30 km)

Aztán 39+4 hetesen is szintén voltam CTG-n, dokim megvizsgált, utána még bababoltban is voltam, és hazafelé az Auchanban a pénztárnál kezdett folyni a magzatvizem. Először le se esett, hoyg mi van. Utána órákkal kezdődtek az enyhe fájások, estére meg is lett a fiam.


SZóval azért mert most nem érzel semmit, akár már ma este is babázhatsz.

De lehet, még 1 hétig bent marad.

Saját felelősségre otthon maradhatsz, ha minden eredményed rendben, de ezt a dokival beszéld meg.

2018. máj. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt tudom mondani, mint az utolsó. 40+3 napra indult a baba minden előjel nélkül. Ne aggódj tényleg, bàrmelyik pillanatban beindulhat a folyamat.
2018. máj. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is május 22.re vagyok kiírva menstruáció alapján. :) Nekem pont hogy egy héttel későbbre tolták a méretei alapján és egyenlőre nálunk sincs jele hogy elő szeretne bújni a baba. :)
2018. máj. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam orvosnál. Fel akartak venni az osztályra,hiába mondtam ,hogy a vérzés szerint jövő héten lennék 40. Hetes terhes. Saját felelősségre hazajöttem.

Egyébként ezt az uh terminust nagy baromságnak tartom,föleg igy,hogy tudom mikor fogant a baba.

Az első gyereknél jósló fájásokkal mentem be a kórházba egy keddi reggel,akkor megvizsgált két orvos is. Azt mondták már nem engednek haza. Egész nap iszonyúan fájt már,föleg délutánra de a kutya nem foglalkozott velem. Este nyolckor megvizsgált az éjszakás orvos,aki szerint ez jósló még mindig. Aztán 10 után már nem bírtam tovább szoltam a szülésznőnek,fél kettőre lett meg a baba.

Most a második babánál ha minden rendben van szeretnék minnél tovább itthon maradni.

2018. máj. 16. 06:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!