Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor, hogyan mondjam el a...

Mikor, hogyan mondjam el a munkahelyemen a terhességem?

Figyelt kérdés

Nincs jó kapcsolatom a csoportvezetőmmel, mindenki látja rajta, hogy nem kedvel.

Irodán dolgozom. Nem szeretek itt dolgozni, állandó gyomorgörcsöm van. Ha valami papír eltűnik, az biztos az én hibám. Nem egyszer előfordult, hogy az üfsz/iktató elfelejtett átvenni egy papírt az ügyféltől, persze nem vallotta be, épp szabadsáon voltam a csoportvezetőm, feltúrta a fiókom és a szekrényem, szentül meggyőződve, hogy nálam van és nem akarom feldolgozni.

Minden héten félek attól mikor fog kirúgatni.

1 éve dolgozom itt, 4 éve folyamatos a munkaviszonyom, úgy döntöttünk ideje a babavárásnak. Ami össze is jött, tegnap pozitív lett a tesztem, 4 hetes 5 napos vagyok. Holnap hívom a dokim, de 6-8 hét előtt szívhang nem lesz.

Mikor mondjam el a munkahelyemen? Hogyan? Minél hamarabb kellene, de addig még doki nem látott felesleges.


2018. máj. 21. 10:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem rúghatnak ki a munkahelyedről csak azért, mert terhes vagy. Én először rögtön szóltam a főnökömnek (nem a felettesemnek) és megbeszéltük a munkakörömet (szobalány voltam akkor) és csak utána a feletteseimnek. De másoktól úgy hallottam az első trimester végén érdemes szólni mert addig elmehet a baba... Először ne a csoportvezetődnek szólj hanem a nagyfőnöknek. Jogilag nem rúghatnak ki, csak ha próbaidős vagy.
2018. máj. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem rúghat ki. Én attól félek, nem szólok neki időben és úgy rúg ki, hogy nem tudja, hogy terhes vagyok, és így nem leszek védve.
2018. máj. 21. 11:09
 3/17 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb.
2018. máj. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez megnyugtat, ha kirúg de te be tudod bizonyítani, hogy már terhes voltál abban az időben visszamenőleg is él a felmondási védelem. (orvos első vizsgálatkor igazolja, hány hetes terhes vagy az pedig mutatja, hogy a kirúgás pillanatában az voltál)


Szerintem azzal rosszabbul jársz ha ilyen korai még nem is "élő" terhességet bejelentesz. Gondolj bele, ha ne adj isten nem sikerül/ üres a petezsák/ kémiai terhesség áll fenn (ami sajna előfordulhat) de te már szóltál, hogy terhes vagy...a főnököd már tudni fogja, hogy "gyereket" szeretnél és ha elvetélsz a védelem sem jár. Ha amúgy sem szeret/nem jó a viszonyotok, jó eséllyel kirúg mielőtt a "következő" sikerülhetne.


Tudom ez rosszul hangzik és nem negatívkodásból vagy rossz akarásból írom...de jobb ilyesmibe is belegondolni..


Én 8 hétig és a szívhang megjelenéséig vártam (vegyszerekkel dolgozunk szólnom kellett), de a 12 hetet is sokan kivárják mert első trimeszter a legkritikusabb.

2018. máj. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Én is azt ajánlom, hogy várj még a 12. hétig.

És én is úgy tudom, hogy ha ki akarna rúgni, de te tudod, hogy terhes vagy, illetve tudsz róla papírt is mutatni, hogy már nem tudom, 7 hete is az voltál, akkor nem rúghat ki, de ennek azért nézz utána mindenképp. Ha ez így van, akkor mindenképpen várj viszont a 12. hétig. Nagyon örülök, hogy ilyen hamar összejött a babó, ez az időszak viszont tényleg rizikós még, nem véletlenül várnak a legtöbben a vízválasztónak számító 12. hétig, addig sajnos a babák 20-25%-a elhal. (Ebbe beleszámítanak azok a várandósságok is, ahol az édesanya esetleg nem is tudja, hogy teherbe esett, mert annyira hamar elment az embrió.)

Na de mindezt csak azért, amit előttem is írtak, ha ne adj' Isten, ez megtörténne, elég azt neked, nektek feldolgozni, nem hogy még a főnök is tudjon róla, hogy már terveztétek a gyereket. Nem állítom, hogy minden munkahely, minden főnök ilyen hozzáállású, nekem nagyon támogatóak voltak a munkahelyemen, de te írtad, hogy nálad sajnos mi a helyzet, én ezért várnék a 12. hétig, (előtte pedig utánanéznék, hogy valóban úgy van-e jogilag, hogy a nem bejelentés ellenére sem rúghat ki, ha már terhes vagy.)

Áldott babavárást, és sok erőt ehhez a helyzethez is! :)

2018. máj. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Írasd ki magad táppenzre és azzal együtt mondd el mi újság.

Ne maradj stresszes helyen. Ki nem rúghat.

2018. máj. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

Ha Irodában dolgozol a 12. hétig várnék, sajnos a 12. hétig minden negyedik terhesség vetéléssel végződik.

Én is szóltam a nyolcadik héten, de csak azért mert kórházban dolgoztam, betegekkel és ott nem mindegy hogy milyen beteg közelébe megyek.

2018. máj. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kedves Válaszolók!


Igen én is azt gondolom, hogy az első trimesztert ki kellene várni. Nagyon hosszú lesz ez a két hónap, ráadásul nagyon félek, hogy valahogy rájönnek. Ha ha bent hányingerem lesz, biztos, hogy poénkodni fognak, hogy "csak nem terhes vagy?". Erre mit fogok mondani?

2018. máj. 21. 12:43
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

Szépen mosolyogsz és visszafelelsz mintha te is poénkodnàl hogy "persze"

Így nem is hazudsz és lehet ők is poénnak hiszik

2018. máj. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Utánna néztem, az MT. úgy rendelkezik, hogy akkor él a felmondási védelem, ha a munkáltató a terhesség tényéről tájékoztatva van.

De úgy tűnik járható az, ha csak akkor mondom meg, ha fel akarnak nekem mondani.

2018. máj. 21. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!