Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes terhes vagyok es...

10 hetes terhes vagyok es nagyon motivalatlan lettem az utobbi idoben, kismamak akinel ez volt annal valtozott idovel?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a terhesseg hormonalis valtozasokkal jar es ez elfog mulni, utalom ezt az allapotot hogy semmire sincs kedvem meg az alapveto dolgokhoz sincs mint a haztartas, egesz nap csak fekudnek es aludnek tv-nek, ez normalis igy?? Remelem hamarosan valtozik es nem vagyok depis...

2018. máj. 24. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Én nem vagyok kismama de én is így vagyok. Nehéz rávennem magam a munkára a munkahelyen hát itthon meg van hogy nem is sikerül. Tovább megyek mint te mert nekem a tv és alvás fekvéshez sincs kedvem. Mi majd elutazunk kicsit. Talán majd segít.
2018. máj. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Hagyjátok már ezt a depit, itt minden életunt, lusta ember depis. Természetesen öndiagnózis által, pszicholológushoz véletlenül sem mentek.


Kérdező, teljesen normális, és el is fog múlni. Most a hormonjaid játszanak veled, azért vagy mindenhez fáradt, kedvetlen.

2018. máj. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Én is így voltam,ne aggódj, elmúlik.Pihenj,amennyi jólesik!Aprànként majd megcsinàlod,amit kell!
2018. máj. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom, igen szabadidomben pihenek sokat es a haz fut😄 Szegeny ferjem segit amiben tud es meg is erti de mar varom hogy vissza kapjam a regi onmagam
2018. máj. 24. 16:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vol ilyenem. Elmulik. Varni kell
2018. máj. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút így voltam vele kb a 13. hétig. Utána egyre jobb lett és kb a 18. héttől pörgök, meg sem állnék.

Eleinte azért nem volt kedvem semmihez mert hihetetlen fáradt voltam, mindegy volt mennyit aludtam, sohasem volt elég.

Szóval a hormonok miatt van ne aggódj, elmúlik!

21+1 hkm

2018. máj. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ó igen, ugyanígy voltam az első 12-13 hétben. De már minden rendben, pörgök ezerrel, ahogy ezelőtt, most vagyok 16 hetes. ;)
2018. máj. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az állapotod normális, a hormonális változás velejárója. Ha már 'jobban', vitálisabbnak érzed magad, akkor sem kell kihajtanod a beled. Tartósan hozzá kell szoktatni a férjed, h. ha 2 felnőtt él együtt egy háztartásban, annak a feladatait is ketté kell osztani, és vállaljanak nagyobb szerepet, ne csak max. 1-2 hónapig 'segítsen be' (kb. 10%-nyi házimunkával...) a 20-50 együtt töltött évből.

Nőként nagyon nehéz egy életen (kb. 40 éven) át a 10-15 órás (8-10 a munkahelyen + még a házimunka) műszakot lehúzni - naponta.

Nem csodálom, h. a férfiak is nagyon várják, h. a nők visszakapcsoljanak gépember üzemmódba...

Ahelyett, h. nem kicsit segítenének be, hanem nagyon, esetleg egyszer megpróbálnák lenyomni teljes otthoni műszakot (LOL, ki is dőlnének...), magukban annak szurkolnak, h. a várandós feleségük tovább tudja csinálni ezt a néhány apróságot (főzés, mosogatás (mosogatógéppel is ki-be kell pakolni, helyére kell tenni, ue. a mosással (bepakolás, foltdörzsölgetés (főleg ha van nagyobb gyerkőc), teregetés),később vasalás, portörlés, pókhálózás, porszívózás, ágyazás, ágynemű fel- és lehúzás, fürdőtakarítás (zuhanypanel, csempe, kád, mosdók, WC-k, tükrök), felmosás, ablaktisztítás, bevásárlás, bepakolás, sütés, főzés, élelmiszerek előkészítése, tisztítása, darabolás, valamelyik kis dolognak tűnik, de egy élten át ez rengeteg idő ám, ha még mellette vannak gyerekek, akkor azokkal foglalkozni, ruhát kikészíteni, öltöztetni, játszani, tanulni, velük, mesélni nekik, fejleszteni őket, felügyelni rájuk (pl. 1-3 évesre fokozottabban), felszerelésüket előkészíteni, ide-oda hurcolni (szakkör, edzés, próba, zenesuli), szóval sok. Tagadhatatlan, h. néha fúrni, bútort összeszerelni, füvet nyírni is kell, de lássuk már a mennyiségbeli különbséget. Van aki barkácsol. De a legtöbbjüknek az nem kényszer, hanem a hobbija. A legtöbb nő csak miután elvégezte a temérdek feladatát, azután hobbizhat. Mikor már amúgy kis van dőlve, ill. hosszú távon alvásdeficitje van.

Szóval 3-gyerekes anyaként azt javaslom, pihenj amennyit tudsz. Nyilván fittebb az ember, ha a húszas évei elején várandós, mintha a harmincas közepén. Az is segít energikusnak maradni, ha nincs rajtad túlsúly.

A kedvünk, a hangulatunk is más, ha többet, könnyebben mozgunk.

2018. jún. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!