Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi magnéziumot szedjek...

Mennyi magnéziumot szedjek hogy abbamaradjon a görcsölés?

Figyelt kérdés

Ma olyan fájdalomra ébredtem reggel hogy konkrétan üvöltöttem - felkeltve a férjemet és a 1,5 éves lányomat is. Azóta is érzem a görcsöt a vádlimban.

Múlt héten voltam a dokinál azért, mert folyton keményedik a hasam és zsibbad a kezem/lábam, de a nőgyógyászom csak annyit mondott hogy szedjek magnéziumot, mikor mondtam neki mennyit szedek akkor azt mondta rá hogy ez jó mennyiség. Jó, de mire?...


Most reggel/este 1-1 tasak magnosolvot iszok, ebédkor beveszek egy MagneB6-ot, szedek terhesvitamint, és próbálok magnéziumban dús ételeket is enni, ezzel elvileg a napi ajánlott 350 mg helyett már így is 900 mg-ot fogyasztok. Meddig lehet ezt még "fokozni"?


26 hetes vagyok.


2018. máj. 27. 13:57
 1/6 babyboom567 ***** válasza:
100%
Szülésig görcsölt,zsibbadt,kezem lábam.Már hasmenésem volt a sok magnéziumtól.Semmit sem ért.
2018. máj. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Válts másik mg-ra.

A Magnosolvtól jó eséllyel hasmenésed lesz, mert egyszerre nagy adag. Próbáld meg a Magnerotot. Én most napi 4szemet eszem, és nincs se vádli görcsölés, se egyéb fájás.

2018. máj. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Magn. citrizi-t 500mgost szedek !

Reggel 2=1000mg

Délben 2=1000mg

Este 2=1000mg

Szóval napi 3000 mg mag-ot eszek meg.

Ezt nekem orvos írta ki,úgyhogy negatívumot nem okoz!

2018. máj. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Én is 2-3000mg magnéziumnal tartok de citricibol.
2018. máj. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 4x2 magnesi citricii-t szedek.
2018. máj. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Elnézést, de a magnesii citriciben 1 tablettában 500 mg magnézium-citrát van, nem pedig tiszta magnézium!


A magnézium-citrát egy bonyolult molekula, amiben csak egyetlen atom a magnézium, ezért csak 56,7 mg magnézium van egy citrici tablettában, a többi oxigén, hidrogén stb. atomok, mert ez egy szerves vegyület. Ugyanígy a Magnerot magnézium-orotát molekulája még bonyolultabb, ezért csak 36,3 mg magnézium van benne.


A várandós napi szükséglet nem 350, hanem 450 mg, de ez csak egy irányérték, mert sok mindentől függ a szervezetben, hogy tud-e hasznosulni a magnézium. Elsősorban egy jó állapotú vastagbél és hibátlan bélflóra szükséges hozzá. Ha valami különbözik az ideálistól, máris többre van szükség. Mivel nem halmozódik fel a magnézium (sajnos), így nem kell félni a többszörös mennyiségektől sem.


De azzal feltétlenül tisztában kell lenni, hogy a magnéziumvegyület mennyiségének csak töredéke a magnézium.


Itt már többen írták különben, hogy nekik 3x1 Magnosolv-ot írt elő az orvos, tehát nem ördögtől való ez. Csak hát szerencsés, ha valakinek bírják a belei ezt, mert ha nem annyira okés a bél, akkor a nagy mennyiségben, folyadékként leérkező, jól felszívódó magnézium által esetlegesen kiváltott hasmenés kiviszi a magnéziumot is, ami már nem tud felszívódni. De akkor lassan kell elkortyolni az adagot vagy több részre kell osztani.


A vádligörcs sajnos félreérthetetlen tünete a magnéziumhiánynak, úgyhogy tényleg erre kellene gyúrni. Azt a déli MagneB6-ot én felváltanám Innopharm magnézium-laktát+B6-ra, mert az feleannyiba kerül, de ugyanaz a hatóanyag és magnéziumtartalom (50 mg), és lehetne belőle szedni nyugodtan 4-8 darabot is a nap folyamán, akár egyszerre 4 db-ot délben. (Vagy szintén laktátos tabletta a dr Chen Mg+B6 forte, 120 mg/tabletta Mg-tartalommal.)


A vádligörcs helyi kezelésére pedig érdemes lenne magnézium-klorid oldatot beszerezni, ilyet a DM-ben vagy online lehet venni ( [link] ), ez nagyon hatásos, ha bemasszírozod a bőrbe, az ilyen kegyetlen vádligörcsöket negyed órán belül úgy kioldja, hogy vissza se jön. Előnye, hogy elkerüli a bélrendszert (hasmenés nuku) és bőrön keresztül eleve sokkal jobb a felszívódása (mint amúgy bárminek), mint az emésztőrendszerből. A helyedben ilyet feltétlenül tartanék az éjjeliszekrényen.


Ezen kívül meg kellene nézni, hogy a kalciumbeviteled rendben van-e. Ezt elvileg jól tudjuk pótolni élelmiszerekből, tejtermékekből, ráadásul sokkal "agresszívebben" hasznosul, ezért a kalciumhiány jóval ritkább, mint a magnéziumhiány. Viszont sok Mg-bevitelnél eltolódhat a test kalcium-magnézium egyensúlya, s az így kialakuló relatív kalciumhiány is okozhat a magnéziumhiányhoz hasonló tüneteket. Ami viszont kicsit bonyolulttá teszi a pótlását, az az, hogy hatékonyan akadályozza a magnézium hasznosulását, vagyis ha egyszerre szednéd be a magnéziummal, akkor a kalcium felszívódik, a magnéziumnak meg búcsút mondhatsz. Ezért ha arra jutnál, hogy kalciumot is pótolni kellene, akkor pl. a BioCo kalci-citrát egy jól hasznosuló készítmény erre, de tartani kellene 3 órát a magnézium és kalcium bevétele közt.

2018. máj. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!