Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetes vagyok és az életem...

34 hetes vagyok és az életem most teljesen szétesik. Úgy érzem nem bírom ezt. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Eddig zavartalanul ment a terhességem kisebb munkahelyi stressz volt az elején de semmi komoly. Pàrom 2 napja infarktust kapott kórházban van ki tudja meddig tartják bennt..

Egy világ dőlt össze bennem.

Félek bármikor megszülhetek tegnap is végig keményedett a pocim. Nincs még összeszerelve a kiságy, ki visz be a kórházba, ki lesz velem. Ki segít.. Apaságit is most készültünk tenni. A fogadott dokim is lehet nyaralni készül... Arröl nem beszélve h párként és nem leendő anyaként megszakad a szívem a fájdalmától amit átélt. Volt vki hasonló cipőben? Mit tehetek/ tehetnék? Hogyan lehet ezt túlvészelni?? 34 hetes km



2018. máj. 28. 07:58
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
41%
9-es,ha életében sose dolgozott, és sose kellett egyedül helytállnia, érthető is, hogy azon aggódik mi lesz vele, ha az eltartója meghal.
2018. máj. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
92%

Az a fontos, hogy a párod rendbe fog jönni.

A kórházba majd bevisz ő, ha kiengedték. Addig még van 5-6 hét.

De beszélj anyuddal, barátnőddel, vagy egy szomszéddal, hogy ő segítsen, ha gond van. Ha váratlanul beindul a szülés, nyugodtan hívj mentőt. De egy héttel a terminus előtt a dokiddal is beszélhetsz, hogy fektessen be. Úgy egyből helyben vagy, ha a szülés beindul.

A kiságyat összeszereled te. Ha egyedül nem tudod, hívd át egy barátnőd vagy családtagot. Első hetekben melletted lesz a legtöbbet, konkrétan a cicidre lesz tapadva. Nem sokat lenne a kiságyban.

Az apasági nélkül is egészségesen fog születni. :) Más nem számít. Aztán utána is bármikor elintézhetitek, hogy a párod nevét kapja.

A fogadott dokid kapja be. Egyébként levezeti az ügyeletes. Hármat szültem ügyeletes orvosnál, nem bántam meg, hogy nem fogadtam dokit. Velem mindenki segítőkész és kedves volt. És nem a 48 órás ügyelet után fordult vissza a fáradt fogadott doki, akinek minden vágya, hogy otthon legyen minél előbb. Úgyhogy ne aggódj, minden esetben maximális szakmai odafigyelést fogsz kapni.

Lehet, hogy ebben a helyzetben azt is végig kell gondolnotok, hogy a párod hogy viselné azt a stresszt, ami őt éri apás szülésnél. Ilyenkor szerintem jobb lenne, ha más lenne bent veled. Olyan nő (anya, barát, tesó), aki már szült, és tud támogatni.

A párodat látogasd minden nap, legyél ott mellette, segítsd abban, amiben szüksége van rá. Biztos lehetsz benne, hogy ő se így tervezte. Úgyhogy ne zúdítsd most rá a kételyeid, inkább nyugtasd meg, hogy minden rendben lesz, ketten megoldjátok ezt is.

2018. máj. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
90%
Az agyat később is össze lehet szerelni. Nem kell hozzá mernoki diploma, egy fel óra alatt meg van. Amíg nincs kész, alszik veled a gyerek. Kórházba bevisz a taxi és a mentő is, ezen nem kell kétségbe esni. Apaságit a szülés után is lehet tenni. A doki majd átad másnak és minden rendben lesz. Semmi okod ezeken kiborulni. A parod mas kerdes, jobbulást neki
2018. máj. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
84%
Amikor kétségbe esély, feküdj le, mély levegő, lábakat polcold fel, vegyél be magnéziumot te esetében magneb6 mert abba van idegnyigtato is. Kisàgyat ha muszáj össze tudod rakni,én most össze tudtam,igaz 4. Baba :) férjem hallgatta,én meg haladni akartam.nekem már csak a rugamosas van. Apasagid ha nem lesz vmiert akkor a nevére kerül a baba,az sem tragédia,majd ha jobban lesztek elintezitek a baba nevét apàéra. Csak nyugi. Neked most az a dolgod hogy noveszd a babát és támogasd a férjed. Neki se használ ha látja H szetestél. Kitartást.
2018. máj. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Tudom hogy erősnek kell lennem. Moatta a baba miatt. De hetek óta van vmi baja hol itt fájt hol ott és most ez. Nagyon rossz volt látni ahogy előttem összeesik. Borzasztó! Azt hittem meghalok. De ott a pici a hasamban. Nem mondtam en neki semmit eros vagyok kifelé ezek csak azok a gondolatok amik leendő anyaként bennem vannak. Mint pár tudom h ő a legfontosabb. És meg is teszek mindent erte. Nem vagyok sem eltartott se gyenge 33 hetig dolgoztam. Minden elvolt tervezve h a heten es jovo heten befejezzuk a dolgokat. Csak ez kozbejott. Varatlanul es hirtelen. Ami felulir mindent. Tudom h kitartonak kell lennem. De mashol nem fakadhatok ki. Foleg nem elotte. Koszonom a tanacsokat es a biztato szavakat!
2018. máj. 28. 09:38
 16/31 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom egyesek miért gondolják, hogy azzal segítenek ha még plusz jól be is szólnak, annak akinek amúgyis van gondja bőven. És ez még fel is van itt pontozva, na mindegy.

Kérdező! Érdemes lenne valami segítséget keresni, ha hosszabb ideig beteg marad a párod, van szülésig még 6 hét, addig simán helyre is jöhet. A fogadott dokit nem értem, ő tudja mikor fogsz szülni, minek vállal el ha nyaralni megy amikor szülsz? Amúgy ha az ügyeletesnél szülsz akkor sincs semmi, csak megspórolsz egy csomó pénzt.

2018. máj. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
24%

Bocs, de neked kettő nagy pofon kellene, hogy befejezd ezt a hisztit.


34 hetes vagy, még több mint egy hónapod van, attól hogy terhes vagy, pl. nyugodtan berakhatod azt a csavart a kiságyban, nem esik le a gyűrű az ujjadról, egyébként meg gondolom hat hétig még kijön a férjed. Tehát így eleve tárgytalan a kérdés. Az, hogy ki visz be a kórházba arra van 6 heted. Ha meg előbb megindulna szülés, akkor hívsz egy taxit, mert valószínű ugyanúgy hívnod kellene hisz a férjed dolgozna alapesetben is.


Inkább örülj neki, hogy nem lett nagyobb baja, egyáltalán túlélte, ahelyett hogy folyamatosan magadat sajnáltatod. Borzasztó önző vagy.

2018. máj. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
80%
Még ennyi tapló válaszadót.........mert ugye könnyű annak így beszélni, aki nincs ilyen helyzetben.Na de mit vár az ember a mai világban, empátia semmi......Először is sok erőt és kitartást kívánok, és mielőbbi javulást és teljes felépülést a párodnak.Most nehéz, de idővel ahogy gyógyul a párod, jobb lesz, de az biztos hogy ezentúl át kell értékelni az életeteket, egészségesebben élni a párodnak, hogy később ne legyen ilyen probléma.Volt valami előjele amúgy hogy nincs minden rendben a szívével? Még van azért ha minden jól megy hat hetetek, addig felépülhet a párod, és ott lehet a szülésnél, a többi meg tényleg részletkérdés, bár teljesen érthető az aggodalmad, hisz nem pont ideális terhesen ezt átélni.Szülő, barát, barátnő segítségét meg kérjed nyugodtan.Jobbulást, és ne is foglalkozz a sok idióta válaszadóval, magatokkal törődj.
2018. máj. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
83%
17 nem kéne kicsit leállni? Oké, hogy xar az életed, de nem másokon kellene levezetni a feszkot, menjél ki futni inkább.
2018. máj. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
83%

En inkabb a ferjem miatt aggodnek megha jobban is van jelenleg mit hogy ki lesz velem es ki visz be stb..

biztos vannak meg csaladtagjaid majd ok bevisznek vagy taxi ha nem tudsz vezetni egyalatlan vagy akkor abban a helyzetben. Szedjel sok magneziumot es pihenes.

2018. máj. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!