Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetes vagyok és az életem...

34 hetes vagyok és az életem most teljesen szétesik. Úgy érzem nem bírom ezt. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Eddig zavartalanul ment a terhességem kisebb munkahelyi stressz volt az elején de semmi komoly. Pàrom 2 napja infarktust kapott kórházban van ki tudja meddig tartják bennt..

Egy világ dőlt össze bennem.

Félek bármikor megszülhetek tegnap is végig keményedett a pocim. Nincs még összeszerelve a kiságy, ki visz be a kórházba, ki lesz velem. Ki segít.. Apaságit is most készültünk tenni. A fogadott dokim is lehet nyaralni készül... Arröl nem beszélve h párként és nem leendő anyaként megszakad a szívem a fájdalmától amit átélt. Volt vki hasonló cipőben? Mit tehetek/ tehetnék? Hogyan lehet ezt túlvészelni?? 34 hetes km



2018. máj. 28. 07:58
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
33%

Azt írja hogy mi beszélünk így, hát nézzétek már meg.


Szerencsétlen férje szívinfarktussal kórházban fekszik, de a kérdező legnagyobb baja , hogy ŐT ki viszi majd be a kórházba, hogy Ő vele mi lesz, hogy az Ő élete teljesen tönkrement, Ő neki ki segít ?!Már nem azért de erre az önzőség mit lehet írni?

2018. máj. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
79%

Szégyen, hogy itt rugdossák sokan a ,,már fekvőt".Komolyan.Nyilván könnyű úgy más felett ítélkezni, hogy nem vagytok a helyzetében.Bele se gondoltok, ha első babája a kérdezőnek és esetleg 20-25 közötti, akkor az élet még nem tette próbára ilyen helyzetbe.Maga a terhesség is megviseli,fél a szüléstől stb..stb..bár tudom itt minden leszóló bátran vagányul félelem nélkül ment szülni.Meg taxival és egyedül..


Kérdező, sajnálom a helyzetet amibe kerültél.Ha a kiságy nincs kész se baj, egyrészt van még bőven időd ,lehet tesó, szülők akik segítenek összerakni.Azt is elhiszem, hogy így a vége fele már sokszor fáj itt-ott, de a terhesség vége legtöbbször ilyen.Magnéziumot 2-t igyál meg napont az talán a haskeményedésre jó lehet.Próbáld összeírni milyen teendők vannak és oszd be napra lebontva amit meg tudsz csinálni.Ne hergeld magad, az nem vezet semmi jóra.A férjed már jól van, jó helyen és vigyáznak rád.Te meg szépen látogatod amíg haza nem megy és bátran teszed a dolgod napról napra.Kitartást kívánok, párodnak pedig mielőbbi gyógyulást!

2018. máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Egy kisbaba a mözeskosárban is jót alszik, ha magad mellett nem akarod altatni.

Kórházba eljutsz, hívsz mentőt. Én megyeszékhelyi vagyok, autónk nincs, taxival mentem - csak ilyenkor nem árt még telefonon elmesélni, hogy szülni mész, mert nem mindenki vállalja. Mentő indokolt, ha nincs ki bevigye a vajúdó nőt a kórházba.

Kihúzhatod még 6 hétig is (én ennyit jóslóztam, 34 hetes kortól, úgyhogy nem feltérlen jelent sokat), mennyi ideig tarthatják bent vajon? És tudom nem ezt kérdezted, de derült ki valami háttérbetegség? Én nagyon aggódnék, nehogy megint megtörténjen.

2018. máj. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
61%

Igen utolso ez mind lehet. Fiatal stb.. elso gyerek... de vannak helyzetek amiket mas helyzetek feulirnak.mindegy epp milyen problemam van nekem. Azert irtak tobben es fura mert eloszor leirta magat hogy szegeny mi lesz vele es ki viszi be es utana kovetkezett a ferj. Tehat a prioritas az adott. Es az egesz kerdes ilyen teren is ra vonatkozott.

Azert egy infarktus sokkal komolyabb dolog mint egy kisagy osszerakas vagy epp ki visz a be a korhazba. Szerintem. Es mind megoldhato problema ami onmagaban egyik sem tragedia. Persze a szulesnel tok jo ha ott van apuka, de ha epp ilyen sulyos allapotban volt majdnem meghalt teszem azt akkor engem inkabb az bosszantana es izgatna mint ki lesz velem es hogy lesz a kisagy. Kisagy? Neked ez nem banalis? En is ossze tudtam tenni egyedul is. Ez nem a vilag vege de ha apuka meghalna az az.

Lehet alapbol nem igy van de ahogy megvan fogalmazva az egesz kerdes amin van a hangsuly az tenyleg onzoseget mutat.

2018. máj. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
17%

Marmint a 22-esnek szolt.

Utolso voltam

2018. máj. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
50%
Én szégyellem magam pár itteni "anyuka" miatt, akiknek az az élvezet, hogy beszólnak boldog-boldogtalannak...
2018. máj. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
60%

"Nekem az a furcsa, hogy a párod kórházban van infarktussal te meg a kisággyal meg a dokiddal meg a pocikáddal vagy elfoglalva, meg úgy egyáltalán csak saját magaddal. Mi lesz velem...ki segít nekem....jajajaj.... Mi lenne? Meg fogod szülni a gyereket és kész. A kérdés inkább az mi lesz a pároddal? A kérdés róla kellett volna, hogy szóljon."


Maximálisan egyetértek, nekem is csak ez jött le. Biztos hogy a kiságy, a fuvar meg a fogadott doki lenne az amit pont leszarnék ebben a helyzetben.

2018. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Azt teheted, hogy látogatod a párodat, és továbbra is tartod benne a lelket, mert nem hiányzik, hogy infarktus után 2 nappal a terhes felesége és a születendő gyerekek miatt aggódjon szüntelen.


Aztán azt teheted, hogy a köztes időben sok magnéziumot szedsz és pihensz.


Megtanulod elválasztani a fontos dolgokat a súlytalanoktól. Most a prioritás, hogy a párod flottul gyógyuljon, valamint a gyerek ne szülessen idő előtt, és te se idegeld magad halálra.


Az ágy nem fontos, egy újszülött bárhol elalszik, hónapokon át, ha kell.


A nyilatkozat megvár.


Az orvosoddal pedig tisztázd, hogy valóban akkor fog-e nyaralni és figyelmeztesd a vállalására. Ennyit tehetsz ez ügyben.


Most a hormonok miatt minden túlreagálsz, de ez a helyzet egyébként is szörnyen megterhelő és stresszes. Ne aggódj hitelbe! A gyerek maradjon bent, a párod gyógyuljon, te pihenj.


Minden egyéb megvár.

2018. máj. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
75%

Ne haragudj, de szerintem is az egyetlen egy dolog, ami miatt aggódnod kellene, az a PÁROD. Ugyanis most éppen ő van a legnagyobb szarban. Oké, hogy szerencsésen megúszta, de azért egy infarktus nagyon nem vicc.

Kicsit háttérbe kellene szorítanod a saját "problémáid" és a párodra koncentrálni. Ugyanis azok, amiket te jelenleg problémaként élsz meg, igazából nem akkora bajok, mint amekkorának észleled.


Ha beindul a szülés, akkor:

- hívsz egy taxit

- mentőt hívsz

- megkéred valamelyik ismerősöd, hogy vigyen be


A kiságyat vagy összeszereled te, vagy ha keményedsz és nem megy, megkéred valamelyik ismerősöd, rokonod, hogy segítsen. Ha ez sem működik, akkor egy ideig nem lesz kiságy, majd alszik melletted vagy egy mózeskosárban.


Ha a fogadott orvosod nem lesz ott, akkor ott lesz az ügyeletes, ő is éppen úgy fogja levezetni a szülést, ahogy a dokid.


Az apasági meg a legutolsó semmiség, maximum a te nevedre kerül a gyerek, és majd később intézkedtek, hogy a párod nevére kerüljön. Talán nem fogja a gyereket trauma érni emiatt.


A párodnak jobbulást kívánok, neked meg azt, hogy szedd össze magad és ne szülj meg idő előtt.

2018. máj. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
49%
sajnálom a férjed de túlreagálod. az ágyat te is össze tudod szerelni, nálunk is én szereltem össze a gyerekét. ha beindul a szülés, mentőt hívsz, az bevisz a kórházba. apaságit utólag is lehet rendezni, macerásabb de nem lehetetlen. ügyeletes doki mindig van, annál is lehet szülni, én is ügyeletesnél szültem. meg fogod oldani.
2018. máj. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!