Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig "mehet" el az iker?

Meddig "mehet" el az iker?

Figyelt kérdés
Olvasgattam olyat, hogy van, hogy az iker felszívódik, nem fejlődik tovább. Nekem már van szívverésük, akkor már biztos maradnak nem? Jó tudom, történhet bármi sajnos, de most csak a felszívódásról érdeklődök. 8 hetes vagyok, akkor ha minden jól megy már megmaradnak? Vagy csak a 12. héten biztosabb az esélye? A barátnőm is mondta bele ne éljem magam, mert neki is kettő lett volna, dobogott a szíve és felszívodott, nem fejlődött tovább. Éppen ezért kérdezem, mert én meg úgy olvastam, hogy az akkor "tünik" el, amikor még ultrahangon sem nagyon lehet látni semmit, s később úgy derül ki, hogy ott marad belőle valami. Most mi az igaz?

2018. máj. 29. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb 3 hetig "kellett" ezen izgulni. Megmaradtak,es itt rugdosnak a pocakomban!:) Az orvosom azt mondta,hogy az elso honap a kritikus .. Ahol ne erolkodjek,emeljek stb stb. Persze nyilvan addig nem leszek nyugton mig a kezembe nem kapom a kiscsillagaimat,de halisten semmi baj nincs.

27hkm

2018. máj. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta az orvosom, hogy a 10. hétig megvan az esélye, ha a 12. héten is ketten vannak, akkor már maradnak is. addig minden alkalommal el is mondta, hogy ne éljem bele magam.

Azóta 26 hetes vagyok és minden rendben mindkettőjükkel :)

2018. máj. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jaj de jó, akkor már biztos két picid lesz😍 jó babavárást kivánok, nemüket már tudod? én még nem merem magam bele élni :( de eddig minden oké , csak hát még nagyon az elején vagyok:)
2018. máj. 29. 18:07
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem, milyen szomorú, hogy már van szívhang, és egyszer csak eltünhet az egyik a 12.hétig... gondolom jele sincs :/
2018. máj. 29. 18:09
 5/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok,en mar tudom. Egy kislanyom es kisfiam lesz. Szerintem ne gorcsolj. En ugy probaltam az egeszhez hozzaallni , hogy minden rendben lesz!:) Hiaba mondta a dokim is az elejen,hogy varjuk ki a 3 hetet szentul hittem,hogy nem veletlen ez es a ket kicsi babammal semmi baj nem tortenhet!:)
2018. máj. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Bármeddig. 12. hétig lehet missed ab, utána pedig intrauterin elhalás. Mondjuk 12 hét után már nem szívódik fel az elhalt magzat, hanem fetus papyraceus lesz belőle, de ez a lényegen nem sokat változtat. Persze szerintem is fő a pozitív hozzáállás és nem ezen kell agyalni, de elég naiv dolog azt gondolni, hogy csak 12. hétig lehet probléma...
2018. máj. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Én sajnos így jártam, 7 hetesen gyönyörű, erős szívhangjuk volt, izgatottan vártam a 12. heti ultrahangot, de 11. héten elkezdtem vérezni. Az egyik baba 8. héten halt el, magával vitte a másikat is, 10 hetesen.

Úgyhogy sajnos BÁRMI lehet. Nagyon drukkolok, hogy megmaradjanak! <3

2018. máj. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon sajnálom :(
2018. máj. 29. 18:56
 9/11 anonim ***** válasza:

igen,bármikor bármi lehet. nekem a 8.héten nagyon mondta a nögyógyom (meddöségin),hogy annyira jól néz ki minden,hogy nagyon kicsi az eséje,hogy valami baj legyen. ennek ellenére még a mai napig (18+2) elökapom a szívhang figyelöt ha megeröltetö volt a nap,vagy felidegesitett valaki :) a 9.héttöl hallottam a szivhangjukat,esetleg te is kiprobálhatod majd,megnyugtato érzés :) nekem is lány-fíu páros,és már nagyon szépen rugdosnak :)


sok sikert nektek is!!

2018. máj. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha egyformán fejlődnek, nincs lemaradásban egyik sem, valószínűleg nem lesz gond. nekem a 7. hétre lett szívhangja mindkettőnek, végig szinte egyforma méretűek voltak. 36 hétre születtek, már 16 hónaposak. 1 fiú, 1 lány.

Nekem a doki azt mondta, az ikerterhességnél az első 18 hét kritikus.

2018. máj. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!