Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitol lehet? Valakinek van...

Mitol lehet? Valakinek van esetleg tapasztalta ilyen téren?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most leptem a 20ik hétbe,tegnap voltunk a parommal a kötelező 2trimmeszteri szűrővizsgálaton. Ahol kiderült, hogy minden rendben a babaval.de a bal lengo bordája hiányzik.csinaltak egy Prena test nevu vervizsgalatot,aminek az eredménye 1het mulva lesz meg!

Volt már valakinek esetleg tapasztalata ilyen esettel!hogy hiányzott az egyik lengobordaja a babanak!

Az első trimeszterben teljesen kizárták a down szindrómát az edwards szindrómát!és mostani vizsgálat során is mindent a legnagyobb rendben talaltak!kivéve ezt a hiányosságot


2018. máj. 31. 10:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Hat teljesen kizárni nem tudom h lehet e, szerintem egyik szűrővizsgálat sem ad 100%t se down, se Edwards se pataura. Ettől függetlenül laikusként mondom h ha egy lengő borda hiányzik az nem gond, van aki ki is veteti. De én inkább azt nézetnem meg jobban h ezek után tényleg mindne megvan-e a babának. A prena tudtommal az egyik legmegbízhatóbb teszt de az is csak 98-99% bizonyosságot ad tehát meg ez is tévedhet.
2018. máj. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Van valami fejlémény? Voltál azóta orvosnál? Prena eredménye?
2018. jún. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én elmennék egy másik helyre, másik orvoshoz is, több szem többet lát alapon. Volt nemrég itt egy kérdés, hogy egyszercsak “eltűnt” az egyik veséje egy babának az UH-n, ami nyilván lehetetlen, ezért mondom, hogy elmennék máshova is. Sok minden van, amit tisztázni kell. Az első, hogy az UH nagyjából a rendellenességek 70%-át tudja megállapítani, különben nem lenne semmilyen másik diagnosztikai eljárás. A kérdések, amelyek bennem felmerültek, hogy ez a borda hiánya a lényeg vajon vagy az, hogy nincs meg egy csontos képlete?! Nem tudom, hogy érhető-e mit is szeretnék mondani. Továbbá, hogy a 3 betegséget kizárták (kizárni nem lehet!!!), de sajnos több 100 féle betegség lehet. Félre ne értsd nem azt mondom, hogy beteg a babátok, csak “hangosan gondolkodom”. Nekünk a kombinált teszt éppen beleesett az alacsony kockázatba, majdnem közepes lett és elég magas volt a 12.héten a baba szívfrekvenciája, ezért megcsináltattuk a Nifty tesztet és teljesen egészséges a kis lurkónk. Drukkolok Nektek!!! Minden rendben lesz!
2018. jún. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Sajnos meg varni kell a Prena test eredmenyre, ami péntekig megérkezik!en rettentően felek mi lesz benne!

Az első válaszolónak válaszolnék:szerencsere mindene megvan a babanak,mindene tökéletesen feljodik, csak az az egy kis hibája van!(a bal oldali lengo borda hianya),de minden mas Kis csontja meg mindene megvan Es korának megfelolen fejlodik, a baba test mérete és test súlya is teljesen megfelelő!Es nagyon remenykedunk abban,hogy semmit sem jelent,hogy hiányzik neki egy bordája!köszönöm szépen a valaszodat😊

A második valaszolonak: sajnos meg csak reménykedünk es varunk!de bízunk a legjobbakban!

A harmadik valaszolonak:

2018. jún. 5. 07:09
 5/13 A kérdező kommentje:

A harmadik valaszolonak valaszolnek: nagyon alaposan megvizsgálták a babánkat Az Rmc médical centerbe járunk és 2en is megnéztek szerencsere nagyon oda figyelnek mindenre!Mondtak is,hogy ha nem oda mentunk volna nagy valoszinuseggel eszre se vettek volna mashol a vizsgalat alatt,ezt a problemat!nekünk a 12heten az UH is tökéletes volt es az anyai vérből nekünk alacsony kockázat lett 1:18500 a down,a patau, és az edwárd szindróma pedig 1:20000 hez lett az eredmény amire azt mondtak ott is illetve a saját orvosom is,hogy nagyon alacsony!(hat bízunk benne).p

Igen sajnos nagyon sok betegség van ami előfordulhat a babáknál!azért is vállaltuk,hogy a Prena testet megcsináltatjuk!Sajnos ez,hogy a lengo borda hiányzik egyik oldalról vagy mind 2oldalrol az hetente fordul elő Es ugye mi szerdan voltunk és kedden is 3babanak hiányzott az lengo borda!És a legtöbb esetben a szülők nem kérnek több vizsgalatot mert,hogy ha alacsony a kockázat akkor ugyse lesz semmi baj! Ezen persze meglepodtem en is és a párom is,dehat ugye mindenki maga dönti el,hogy ker meg egy vizsgálatot vagy sem!mi a biztonság kedveert es a saját magunk megnyugtatasaer kértük egyből a Prena testet! Hiába nyugtatott a Vizsgáló orvos és az asszisztens no ,hogy de nagyon minimális az esély a betegségre,meg kicsit az esély

Szerintem a Kis esély is esély (akar rosszra akar jora)!

Örülök,hogy a babád egészséges 😘

Remélem a heten mi is jó hirt kapunk..

2018. jún. 5. 07:26
 6/13 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok! Biztosan minden rendben lesz! Nem azért írtam, amit írtam, mert esetleg nem jó helyre jártok. Mi is az Istenhegyi Géndiagnosztikára járunk a Hajdú Krisztina doktornőhöz, aki véleményem szerinte az egyik legjobb, hanem mert az UH (teljesen mindegy ki és milyen géppel nézi) nem ad biztos diagnózist. Az viszont a helyzetetekben jó szerintem, hogy ennyire gyakori ez a rendellenesség! Már nem sokat kell várni az eredményre és negatív lesz. Pláne gondolom az orvosod is mondta, hogyha ez utalna valami bajra, ha nem mondta akkor csak a biztonság miatt jó, hogy megcsináltatátok, mi is azért mentünk el a Niftyre.
2018. jún. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!😊

Tegnap este megérkezett a Prena teste eredménye

Negatív lett szerencsere egészséges a kisasszonykank!!

2018. jún. 13. 10:46
 8/13 tisztike válasza:
Szia! Mi is pont így jártunk, hiányzik a kisbabánk bal lengő bordája, 20. héten derült ki. Mást nem találtak. Azóta is minden rendben van a kislányotokkal? Egészséges?
2019. nov. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Sziasztok! Ugyan régi már a kérdés,de érdeklődnék,hogy alakultak a dolgok? Mi is ebben a helyzetben vagyunk.Kérlek válaszoljatok!
2021. okt. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Sziasztok! Sajnos hasonló hírt kaptunk. Szeretnék érdeklődni, hogy lett-e valami probléma a későbbiekben? Születés után, vagy később derült-e ki valami? Köszönöm a segítségetek!
2022. okt. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!