Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másfél hete minden nap éreztem...

Másfél hete minden nap éreztem a baba mozgását, de ma egyáltalán nem. Ez normális még az "elején"?

Figyelt kérdés

Ma töltöm a 19. hetet, első babám. Az elmúlt másfél hétben minden nap éreztem egyértelműen a baba mozgását, de most kb. egy napja nem. Tegnap du. erős, pár mp-es szurkálásokat éreztem a hasamban, aggódtam amiatt is, de aztán az estére elmúlt. Milyen összefüggés lehet a kettő között? Illetve tudom, hogy előrehaladottabb terhességnél már sokkal aktívabban érezni a babát, engem az érdekel, hogy az nem jelent-e gondot, hogy az elmúlt másfél hétben sokkal aktívabb volt, mint az elmúlt 1-2 napban a mozgás.

Nektek hogy van/volt ez ekkora (19 hetes) magzatnál?

Köszönöm a válaszokat!


2018. jún. 3. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Még ilyenkor rendben van ha kimarad,nyugi.

Én ilyenkor háton fekszem és rövidesen bejelentkezik próbáld ki hátha vagy ha van,amire jellemzően mocorog pl nekem almalé :) írj majd,hogy mizu bár biztosra veszem,hogy csak egy lustibb nap a meleg miatt :)

22 hkm

2018. jún. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

22 hetes vagyok. Múlt hét végén kimondottan lusta volt a babám, talán ha egyszer éreztem. De azóta meg tombol odabent :)

Az orvosom külön felhívta a figyelmem rá, hogy ne aggódjak ha nem mozog a baba. 30. hét után lehet jelentősége de akkor is csak 5%ban jelez problémát.

2018. jún. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Szia.

Én is ma töltöttem a 19. Hetet. :)

16 hetes kora óta aktívan érzem minden nap,aztán tegnap csak 2szer mozgott de akkor is fel kellett ráznom mert már aggódtam.

Én frontnak tudom be.

Ma már aktív úgy ahogy szokott,úgyhogy ne ilyedj meg!

Boldog babavárást!

2018. jún. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igyekszem nem aggódni, talán tényleg a front. Az elmúlt 1-2 óra azzal telt, hogy ittam, feküdtem, majd bal oldalamra feküdtem, mert én is ilyenkor (fekve) szoktam főleg érezni, és ma ezek sem váltak be, azért is aggódtam, aggódom. Majd még írok... Minden esetre amiket írtok, megnyugtatóak azért. :)
2018. jún. 3. 12:31
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Szia 27 hetes vagyok nekem is sokszor van lustabb napja. Az elso ilyennel en is nagyon megijedtem hogy nem mozog el is futottam venni egy magzati szivhang figyelot eleg jo talalmany ilyen esetekre en nem csalodtam benne hasznos dolog ! Nekunk is elso baba es mindig felek ha nem olyan a mozgas mint elozo nap:) remelem minden rendben van sok egeszseget!
2018. jún. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Egyel egy sport szeletet, vagy csokit. Max fel ora, es azert konyorogsz, hogy ne mocorogjon egy piciket. 😂😂😂 Nekem anno ez jott be.
2018. jún. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
De jó, hogy feltetted ezt a kérdést, hasonló cipőben járok. Én most vagyok 19+4 hetes, körülbelül egy hete érzem a mocorgást. Többnyire akkor, ha a hátamon fekszem, de ma délelőtt elég lustának tűnik, pedig alig várom, hogy piciket rugdosson. A meleg hatással van arra, hogy mennyit mozognak?
2018. jún. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Nekem azt mondta az orvosom, hogy onnantól számítva, hogy mindennap érzem a mozgását 24 óra ne teljen úgy el, hogy nem érzem. Azt mondta, ha mégis menjek be. Nem kell a legrosszabbra gondolni, csak ezt mondta. 15 hetes korától érezem, 17 hetestől mindennap, gondolom mert második baba. Egyél valami cukrosat vagy koffeineset (igyál), majd feküdj a bal oldaladra és figyeld:). Biztosan elbújt:).


22 hetes kismama

2018. jún. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat. :) Ebéd alatt három tompa kis rúgást éreztem, most az egy időre megnyugtatott. :)


7-es, aki írtad, hogy hasonló cipőben jársz, veled mi újság?

2018. jún. 3. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!