Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első vérvételre most akkor...

Az első vérvételre most akkor végül is ki küld?

Figyelt kérdés

Láttam ehhez hasonló kérdést. Tisztázzuk akkor most ezt. Most vagyok 11 hetes terhes. Nekem a védőnő nem adott erre vonatkozó információt (igaz, megkérdezni elfelejtettem) a háziorvos pedig azt mondta, hogy bőven elég, ha a 20. hét környékén elmegyek hozzá.

12 heti ultrahangra van időpontom, nem akkor lesz a vérvétel is?


2018. jún. 4. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:

És a nőgyógyászod hol van?

Nekem ő adott.

Ultrahangon biztos nem kapsz, mert nem ahhoz kell. A kombinált fizetős és csak annál van uh mellé vérvétel.

2018. jún. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő irta bele a kiskönyvbe hogy mire kér beutalót, azt oda adtam a háziorvosnak aki megirta a beutalókat és a 8. héten el is mentem vérvételre. utána azt a nőgyógyász fogja kiértékelni majd egy terhesgondozás alkalmával. Amúgy gratulálok a kicsihez.
2018. jún. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Védőnő csak tájékoztatást ad ezzel kapcs.

A doki mondja meg, hogy mikorra szeretné


Régebben ( még nost a terhességem elején) a háziorvos adta a beutalót.

12. Hétig szokták az ekg-t, plusz a háziorvos által beírt adatokat a kiskönyvbe


Most a kiskönyet kitöltik, - megfelelő oldalon, azt kell lefénymásolni, menni akkor kell amikor a nőgyógyász mondja..


Nálam így van 37 hkm

2018. jún. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Akkor ezt én most már annyira se értem, mint eddig. :D


Első: A nőgyógyászom a szüleszeten van (tehát nem magán), oda megyek majd a 12. heti UH-ra. Azt tudom, hogy a kombinált teszt fizetős, meg azt is, hogy ahhoz kell vérvétel, de attól is vesznek vért az első trimeszterben, aki nem kéri se az integrált-, se a kombinált tesztet, nem?


Második: nekem azt mondta a védőnő, hogy a háziorvoshoz elég a 20. hét környékén menni, de felhívtam a háziorvost, és ő is megerősített ebben.

2018. jún. 4. 14:32
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Nekem az a tapasztalatom, hogy ez a protokoll mindenhol máshogy van kb., leírom, hogy nálunk hogy, mert nekem sem volt egyszerű megtudnom, mindig csak mentem, mert mindenhonnan elküldtek/küldtek tovább.


Valamikor a 10. héten voltam vérvételen és vittem vizeletmintát is. A védőnő nekem azt mondta, ezeket megcsinálja a háziorvos, odamentem, de a háziorvos mondta, hogy ő nem csinálhatja meg, viszont menjek az SZTK-ba, hetente 2 alkalommal van reggel vérvétel, és oda vigyem a vizeletmintát is. (Ehhez kaptam a háziorvostól ilyen vékony kis kémcsövet, de láttam ott a vérvétel reggelén embereket, akik befőttes üvegben adták le a vizeletet, azt ki kell gondolom előtte főzni, hogy steril legyen.) Na és már csak annyit akartam tudni, kell-e beutaló vagy csak odamegyek és leveszik a vért. Nem kellett beutaló, csak levették a vért, leadtam ugyanott a vizeletmintát, a leletet jóval később pedig a háziorvosomtól vehettem át.

De azt tanácsolom, mindezt kérdezd meg, hogy nálatok hogy van. Kell-e beutaló, ha nem, utána hova küldik/hova kell menni a leletért.


Az fontos, hogy az ultrahanggal vagy ultrahanggos vizsgálattal ezt ne keverd össze. Valóban van a kombinált teszt (fizetős egyébként), ami azt jelenti, hogy a 12. heti genetikai ultrahang időpontjában tőled vért is vesznek le, és megnéznek abban különböző értékeket, de az nem helyettesíti a "sima" vérvételt és labort, mert teljesen más dolgokat, értékeket mérnek benne. Tehát vérvételre és vizeletvizsgálatra akkor is menj el mindenképpen, ha amúgy csináltatsz kombinált tesztet, mert nem fedi egymást a kettő.(És a "sima" vér- és vizeletvizsgálat kötelező, nem úgy mint a kombinált teszt.) Ha valamit nem tisztán írtam le, kérdezz nyugodtan, tudom, hogy a várandósság elején baromi nehéz megérteni a rendszert... talán azért, mert (tapasztalatom szerint) baromira nem egységes az egész, nem is nevezném nagyon RENDszernek a dolgot :)

2018. jún. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3. Vagyok..


Integrált/ kombinált nem éhgyomri, ott csak bizonyos értékeket néznek, nem klasszikus vérvétel.


Az első vérvetelen teljes vérképen kívül néznek bizonyos nemi betegségekre , és ellenanyagszűrest is csinalnak..

Ezen felül vizeletvizsgálat van..


Protokoll ezek szerint változhat..


Nálunk (Komárom-Esztergom megYe) a megyei főorvos rendelete januárban jött ki azőta az előre lepecsételt kiskönyv a beutaló..


A mikor ott tól-ig szerepel... A terhesgondozást végző nőgyógyász mondja meg mikor menjünk..( ő pl Bp-i nekem, a szülés is itt lesz)

2018. jún. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyászom adott beutalót a kórházba ahol szüléseket vezet. A védőnő ezt nem is említette csak megnézte az eredményt.
2018. jún. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tényleg mindenhol máshogy van.

Valójában szerintem tök szervezetlen az egész. Túl féltjük a kismamákat, de nincs hozzá szervezett rendszer. Ahelyett, hogy pihennénk küldözgetnek ide-oda. És közben mindenki próbál lepasszolni minket.


A kiskönyv ma már beutalónak minősül ha már kitöltötte a háziorvos, csak le kell fénymásolni.

Olyan nincs, hogy a vérvételhez nem kell beutaló. Hiszen a laborban meg majd a 2000 különböző vizsgálatból adhoc jelleggel eldöntik melyik 20 paraméter kell?

Ott a kiskönyv.


Egyébként a javaslatom, hogy a nőgyógyászod urasításai kövesd. Ha azt mondta ráér, akkor legyen úgy.

2018. jún. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, nem értem a lepontozásomat. Azt írtam le, hogy nálunk, Pécelen hogy van. Lehet, hogy más erre azt mondja, de hülyeség, nem is így van, annak üzenem, hogy de, Pécelen így van. Nem romlott az emlékezetem az elmúlt két hónapban, pedig minderre az én életemben akkor került sor. Direkt óvatosan fogalmaztam, és mondtam, hogy nem biztos, hogy a kérdezőnél is így vannak a dolgok, nálunk így vannak (velem legalábbis minden úgy volt, ahogy leírtam, nyilván írogatok direkt fals infókat.)


Nálunk nem kellett beutaló a vérvételre, fel is hívtam külön a rendelőt, és nem kellett. Viszont mivel valami magáncég vállalta ezt a szolgáltatást a kisvárosunkban, hogy ne kelljen minden vérvételre igyekvő embernek Budapestre/Kistarcsára utaznia, legyen vérvételi lehetőség Pécelen is, a "sima" rendelőnkben 1500 Ft ellenében vették le a vért, vitték el a vizeletmintát is a kistarcsai laborba.

2018. jún. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!