Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 01.16-án megyek 12 hetes...

01.16-án megyek 12 hetes uh-ra. Első babámat várom. A saját magán orvosom fogja csinálni. Az is jó? Utána lévő nap meg vérvételre kell mennem.

Figyelt kérdés

Ez a vizsgálat többe fog kerülni mint egy sima? Csak, hogy mire számítsak... :)

Apuka szerintetek bejöhet majd velem?


2017. jan. 9. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha az orvosod jogosult genetikai uh végzésére, akkor az is jó. Ha vérvétel is van, gondolom, kombinált teszt lesz, ezért fizetni kell. Az uh és a vérvétel összesen olyan 31-35 ezer Ft magánban. Ebből a vérvétel kb. 12 ezer Ft körül van. Ez nem kötelező vizsgálat egyébént, csak az uh.

Apukád nem mehet be, a párod viszont igen. :)

2017. jan. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bemehet persze. Mèg az apukad is. Az en apukam is megnezte a babat egyszer.🤗
2017. jan. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A babóca apukájára gondoltam azaz a páromra :). Bocsánat, ha nem jól fogalmaztam.

És ha ez ilyen kombinàlt teszt lesz, ez kötelező? Mert nekem csak az orvosom azt mondta, hogy menjek. Kérdezni nem kérdezett róla semmit. Vagy ez hogy működik? Ne haragudjatok, de első baba, és szeretnék tisztán látni mindent :)

2017. jan. 9. 17:52
 4/6 A kérdező kommentje:
A vérvétel már nem magánúton lesz, hanem az a kórházban.
2017. jan. 9. 17:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Én magánklinikára járok, itt csak és kizárólag kombinált teszt van, tehát nem is tudok válogatni, hogy kombi, vagy szimpla uh vizsgálatot szeretnék-e. Nekem 35 ezer lesz a kombinált. És igen, jó, ha magándoki csinálja, a lényeg, hogy írja majd be a kiskönyvbe, hogy megvolt a vizsgálat. Azért a bizti kedvéért kérdezz rá a vizsgálat előtt, hogy ugye ez be lesz írva a kiskönyvbe. Ha netán nem jogosult a dokid genetikai uh vizsgálatot végezni, akkor ugyebár nem is írhatja majd be, így akkor még lesz lehetőséged 1. lebszni, hogy miért nem mondta előre, hogy megnézni meg tudja, hogy rendben van-e, de hivatalos vizsgálatot nem tarthat, 2. sarkon tudsz fordulni és nem kell a semmiért kifizetned a kb. 30 ezret. Egyébként nem tartom valószínűnek, hogy behívna genetikai uh-ra, ha nem végezhetne ilyen vizsgálatot, mert akkor már sok kismama ráborította volna utólag az asztalt, mikor előveszik őket, hogy miért hagytak ki egy kötelező vizsgálatot :)

Apuka bemehet-e: változó, hely függő. Azon a klinikán, ahová én járok, a 12. heti genetikait nem hasi, hanem hüvelyi uh-val csinálják. Erre nem mehet be, csak hasi ultrahangon lehet jelen kísérő.

Mi 10. héten egy olyan babamozis helyre mentünk, ahol van sima 2d ultrahang is, hogy apuka is láthassa a babát. Nyilván nem nagyon látni még 10. héten túl sok érdekességet, de apuka mindaddig egyszer sem láthatta élőben és ha csak egy fekete foltot látott volna, neki az is nagy élmény lett volna. Ha nálatok is az lesz, hogy apu nem mehet be, akkor egy ilyen babamozis helyre tudtok esetleg elmenni, ott hasi uh van és arra vannak berendezkedve, hogy mindenki kísérettel érkezik.

2017. jan. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Gondolom én is, hogy nem hívna csak úgy be... :) Hétfőn minden kiderül... :)
2017. jan. 9. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!