Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az elsô trimeszterben max....

Az elsô trimeszterben max. Hány kg-ot szabad emelni, ami még nem veszélyes?

Figyelt kérdés

Nem súlyzózásra gondolok, hanem mindennapi dolgokra. Pl. tesó emelgetése, babakocsi stb.

Tudom, hogy nôk milliói csinálják és a legtöbben ettôl nem vetélnek el, de mégis elvileg mennyit lenne szabad emelni?


2018. jún. 4. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont annyit mint előtte és addig, amíg nem érzed soknak.


Pl.: a 13 kilós 2 évest gond nélkül cipelem, de babakocsival együtt (+8 kg) nekem már nem terhesen is nehéz volt, úgyhogy azt már nekem nem. ajánlott terg

hesen

2018. jún. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amennyit nem terhesen is emeltél eddig. Erre nincsen szabály, a három évesem 17 kg és ugyanúgy felemelem mint eddig.
2018. jún. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Nekem a dokim azt mondta, hogy ~10 kg-nál nehezebbet ne nagyon emelgessek.
2018. jún. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 12 kg volt a "nagy" és ugyanúgy emelgettem. Magától még nem lépcsőzött, úgyhogy 4 emeletet is cipeltem. Nem volt gond ezzel.
2018. jún. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is simán cipeltem meg emelgettem a lányomat, az első trimeszterben 9-10 kilós volt. Nekem azt mondta az orvos, hogy mivel előtte is emelgettem őt nem gond. :) De nyilván más a helyzet ha pl vérzés vagy egyéb gondok vannak.
2018. jún. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!