Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandós feleségem egész nap...

Várandós feleségem egész nap semmit nem tud csinálni. Normális ez?

Figyelt kérdés

A feleségem a terhesség korai szakasza óta itthon van, 10. hetében. Nagyon nehezen viseli sajnos a dolgot, némely napokon estig is visszatér a hányinger.


Nem akarok senkit sem megbántani. Én férfi vagyok, nem ismerem az érzést, de...


Nekem is kezd megterhelő lenni, hogy 9 óra munka utána hazaesek, ő egész nap itthon volt, mégis én takarítok, mosogatok, egyebek. Egész nap semmi nem történt.


Kérlek olyan hölgyek is írjanak, akiknél szintén ilyen szenvedős volt a terhesség. Nem akarom én sem túlreagálni a dolgot, de egy ideje mindent én csinálok minden a ház körül, miközben természetesnek vettem, hogy ő már ne menjen a dolgozni a munkaköre miatt.



2018. jún. 6. 18:25
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
80%
Normalis! Majd elmulik par het mulva es jobban lesz! Legyel vele addig turelmes! Borzalmas erzes, nekem elhiheted, meg korhazba is kerultem annyit hanytam, orultem ha eletben maradtam....
2018. jún. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
86%
Normális. Én is nagyon rosszul voltam az elején, alig bírtam felkelni az ágyból.
2018. jún. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
88%

Te,amikor beteg vagy és hányingered van,esetleg hánysz is,akkor ugyanúgy el tudod végezni a dolgodat, a napi teendőket?

Ugyanúgy tudsz hajolgatni,meg szorgoskodni?Nem rosszabb a közérzeted?

2018. jún. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
89%

Màr csak pàr hét és visszatér az ereje, remélhetőleg.

Én àllva elaludtam volna bàrhol,volt olyan,hogy majdnem sírtam annyira nem volt erőm...

2018. jún. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
62%
Én is hányós voltam, de én dolgoztam és a háztartás rám eső részét is megcsináltam. Mióta megszületett a baba, azóta viszont hiába nem dolgozom, néha így sem jut időm mindenre, amit elterveztem. A terhesség még csak az eleje annak, amit vállaltatok, nyugi, lesz ez még így sem.
2018. jún. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
71%

Én is borzasztó rosszul voltam az első 12-13 hétben, a hányinger folyamatos volt, hányni is sokszor hánytam. De összesen 2 nap volt, amikor ténylegesen semmit nem tudtam csinálni, akkor szédültem és ájuldoztam is.

Azért ha egész nap otthon van egyedül a feleséged, nincs még nagyobb gyerek, akkor nehéz elhinnem, hogy tényleg SEMMIT nem tud csinálni.

2018. jún. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
92%
Kitartás kedves leendő apuka. A várandóság már csak ilyen. Légy türelemmel és bírd ki, mert lesz még ennél nehezebb is. Pl a szülés után, pláne ha úgy alakul hogy császárral kell szülnie. Egyébként elárulok egy titkot. Nagyon sok nő/anya/feleség csinálja ezt 0-24-ben. Háziasszony feleség munkaerő stb. Éveken keresztül. Úgy hogy bírd ki ezt, és legyél megértő. Hidd el a feleségednek nehezebb.
2018. jún. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
93%

Figyelj, én tudom, hogy ez a helyzet kívülről furcsa, de ez tényleg ilyen. 8 hetes vagyok, én tényleg reggeltől estig émelygek, hányingerem van, hányok többször is egy nap. Borzasztó, létezni se bírok. Sokszor annyira rosszul vagyok, hogy nem tudok kimenni a vécéig hányni, van egy vödröm erre a célra. Pedig én nem vagyok z a hisztis, magát elhagyó fajta.

Gyűlölöm a helyzetet, undorodom magamtól, csinálni semmi értelmeset nem tudok. Nálunk is a férjemre hárul most a munka nagyja, néha, ha van pár jobb órám (igen, sajnos max 1-2 óráról beszélhetünk, ami élhető), akkor próbálok kicsit rendet tenni, hogy segítsek ezzel neki. Nekünk ráadásul már van egy 3 éves kislányunk is, ő is az apján csüng most, amikor csak tud. Sajnálom őt, hogy tényleg mindent neki kell csinálni, de képtelen vagyok aktívan kivenni a részemet.

Szóval a kevésbé szerencséseknek ez tényleg tud ennyire szar lenni, légy megértő, tarts ki, az esetek többségében az első trimeszterben van csak ez, aztán vége. Lányommal nekem a 14. hétig tartott.

2018. jún. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Sajnos én is nagyon rosszul voltam, hánytam egész nap, egyfolytában forgott velem a világ. De nekem is volt szerencsém egy olyan emberhez mint te hogy "unta" hogy most neki kell csinálnia mindent (amit egyébként nem terhesen munka mellett én csináltam) aztán mikor épp utána pakoltam össze mert "ő dolgozik és fáradt" de hogy ne felejtsük el még 1x mondom, hogy nem terhesen én is ugyan ott dolgoztam és csináltam otthon mindent.. valamit rosszul emeltem fel ami amúgy nem nehéz, és kórházba kellett mennem, a babàt elvesztettem. Nem azt mondom, hogy az ő hibája. Csak lehetett volna segítőkészebb.
2018. jún. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 babyboom567 ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező!

Mondjuk én a 30. hétig dolgoztam.

DE 5-14ig dolgoztam, 15-től másnap hajnal 3,30-ig aludtam és mentem dolgozni,ez az alvás dolog vagy másfél hónapig tartott,utána kicsit jobb lett,akkor meg kajaundorom lett,mindentől hányingerem volt,iszonyatos rossz érzés,mikor éhes vagy de hányingered van a kajától.A férjem csinált mindent.Később mikor már nagy hasam volt,reggelente öltöztetett,sőt mivel egy helyen dolgoztunk és én voltam a nyitós(tehát senki nem volt a női öltözőbe rajtam kívül), a cégnél is ő öltöztetett át,mármint kötötte a cipőm,feladta a zoknim,itthon ő fürdetett,mert nem bírtam beszállni a kádba.Később nagyterhesen csomó bajom lett, alacsony vérnyomás, szédülés,pl fekve is ájulásérzésem volt,a csípőm állandóan fájt,egy sima felöltözésbe halálosan elfáradtam nem kaptam levegőt,állandóan savam volt semmi sem használt,egy pohár vizet nem tudtam normálisan meginni,mert jött az égető sav,kb a fülemig.Anyósom 15 percre lakik, az nekem kb 40 perc lett.Állandóan éhes voltam, de nem bírtam enni a sav miatt, mert nem fért belém.És figyi, ha meg lesz a gyerek és esetleg császáros lesz a feleséged,akkor is neked kell majd eleinte sok mindent csinálni.

2018. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!