Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi folsavat szedtetek?...

Mennyi folsavat szedtetek? Sziasztok! Dm es terhes vitamint szedek, es nem tudom hogy szedjek e meg melle plusz folsavat, vagy eleg ami benne van. Melle magne b6 Eleg ez a ketto? Ti sszedtetek pluszba olsavat?

Figyelt kérdés
9hkm

2017. nov. 11. 09:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A 13.hétig nekem a doki határozottan javasolta h szedjem 3mg oa folsav tablettát napo 1x :) mindegy milyet
2017. nov. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Ha változatosan táplálkozol, akkor a folsavon kívül mást nem is kell szedned. Ha hiány lenne valamiből, a vérvételek úgyis mutatni fogják - akkor az adott vitamint, ásványi anyagot lehet külön pótolni.


A folsavon kívül nem szedtem semmit és a véreredményeim is mindig tökéletesek voltak. Az orvosom tanácsolta így, mondván nem oszt, nem szoroz, hogy szedek-e vitamint, úgyis kiderül, ha NEKEM hiányom van. A folsavon kívül minden egyeben az én szervezetem kárára szívna el a magzat.

Most már óvodás és teljesen egészségesen, normál súllyal született.

2017. nov. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

400 mg folsav van benne, annál több nem kell.

Ráadásul több helyen olvastam, hogy van összefüggés a túlzott folsav bevitel és az autizmus kialakulása között.

Én is DM kismama vitamint szedek (terhesség alatt is, és még a szoptatás alatt is), nekem jó volt a vérképem. Egyedül vasat szedek mellé, mióta szoptatok is és megjött a vérzésem.

2017. nov. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

Nekem is javasolta a doki hogy 13. hétig szedjek pluszba folsavat!

Boldog babavárást.

33 hetes kismama

2017. nov. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak a DM-es vitamint és Magne B6-ot szedtem, 38. hétben vagyunk, minden leletem tökéletes és a baba is tankönyvszerűen fejlődik. :)
2017. nov. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kb. a 20. hetig szedtem, aztan most kiderult, hogy folatot (a folsav biologiailag aktiv, azonnal hasznosithato verzioja) kellett volna folsav helyett, es B12-bol meg B6-bol is az aktiv verziot kellett volna, mert igy lehet, nem sokat ert, csak felhalmozodott. Mondjuk nekem Pcos, IR es pajzsmirigy-alulmukodes is van a listan, de a folattal senki sem lo melle, akinek nincs ilyen gondja, az sem.
2017. nov. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

3 mg-os mezei folsavat szedek, doki is ezt javasolta+ multivitamint. Ezekbol napi 1-1 szemet szedek.

+ d3 vitamint

2017. nov. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én elevitet szedek és vasat mellé. Megvagyok vele elégedve.
2017. nov. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Én úgy tudom, hogy a 400 mikrogramm folsav az a normál állapotú ember napi szükséglete, ami tehát Neked kell, nem a babának. Viszont babatervezési szakaszban és a várandósság elején azért szedünk pluszban folsavat, hogy megelőzzünk egy fejlődési rendellenességet a magzatban. Ehhez a legújabb ajánlások szerint 3-4,5 mg folsavat kell bevinni naponta. Egy évtizede még 1,5 mg-ot javasoltak ugyanerre, nyilván ez az újabb tudományos eredményekkel változott.

Az a fejlődési szakasz, amiben létrejöhet ilyen rendellenesség, az elején zajlik le, ezért kell már fogantatás előtt is szedni azt a 3 mg-ot, hogy nehogy megtörténjen azelőtt, hogy egyáltalán megtudnád, hogy babát vársz. 3 mg-os folsavból tudtommal kétfélét lehet kapni, az egyik cseh, a másik magyar (Eurovit) - ez olcsóbb.

Vérvizsgálattal egyébként ellenőrizhető, hogy hasznosul-e a folsav az esetedben (szérum folsav szint), s csakis akkor, ha nem látszik a véredben a plusz folsav, akkor érdemes a drágább folát formára váltani.


Nem tudom miért van lepontozva a #2-es válasz, pedig igazat ír. A női szervezet úgy működik, hogy a magzaté az elsőbbség, mindenből megadja neki azt, amire szüksége van. Ha az anyának nincs elég, akkor neki lesznek hiánytünetei, nem a babának: tönkremennek a fogai, csontjai stb., csak hogy a gyereknek "mindene meglegyen". Ez a biológiai program. Ezért szerintem a magzatvédő vitamin elnevezés sem helyes, hiszen az édesanyát védi azzal, hogy "elsődleges raktárként" funkcionál, ahonnan fel lehet venni mindent, nem az anya saját szükségleteiből kell elvenni.


#6 kicsit kutyulja a dolgokat, a B-vitaminok vízzel elegyedő vitaminok, nem tudnak felhalmozódni. Egyébiránt felhalmozódni csak azután tud valami, hogy felszívódott. Ami viszont felszívódik, abból nem kell jobban hasznosuló forma, hiszen pont azt jelenti a hasznosulás, hogy jól felszívódik-e vagy sem. Akkor kellene jobban hasznosuló forma, ha annak ellenére, hogy szeded, nem kerül a szervezetedbe, a véredben nem látszik, vagyis nem szívódott fel. Én például szedek napi 3 mg folsavat a fenti okokból és a vérem szérum folsav szintje minden vérvizsgálatkor a határérték felett van, ami azt mutatja, hogy hasznosul a normál folsav, amit beszedek, így biztosítva van a baba számára a védő mennyiség. Ha a folsavszintem az átlag tartományban lenne, azt jelentené, hogy nem tudom jól bontani a plusz folsavat, tehát könnyebben bontható folsavra, azaz folátra lenne szükségem, hogy a baba biztosítva legyen a gerincfejlődés korai szakaszán.


Sajnos nem találtam meg a das Gesunde Plus vitaminjának az összetételét, így csak általánosságban tudom mondani, a multikból kiindulva, hogy általában D3-vitaminból nincs bennük elég. Már eleve Neked szükséged van belőle napi 1500-2000 NE adagra ősztől tavaszig, erre jön a baba szükséglete fogantatástól legalább 3 éves koráig a csontképződéshez.


Ha a cuccban van vas, akkor az ásványi anyagok nem fognak felszívódni belőle, mert a vas profi módon tudja őket akadályozni ebben. Bár lehet, hogy erre nincs is szükség, mert eleve rosszul hasznosuló formákban vannak benne a többiek, pl. magnézium-oxidból a magnézium, vagy kalcium-karbonát vagy dikalcium-foszfátból a kalcium, ezek úgysem szívódnak fel alapból.

Magnéziumból pedig jó a magneB6, de ha számít az ár, akkor a feleennyibe kerülő Innopharm (régen Vitaplus) magnézium-laktát+B6-ot vedd, ugyanaz az összetételük.

2017. nov. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolso! Koszonom szepen. Minden kerdesemre valaszoltal :)
2017. nov. 12. 06:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!