Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az orvos tudja jobban mi a...

Az orvos tudja jobban mi a jó, vagy a szervezetem?

Figyelt kérdés

A cukrom minden mérésnél stagnál, 5,4. Soha életemben nem szerettem az édeset, csokit/cukrot soha nem ettem, fagyit is csak évente 1x, ha csináltam sütit akkor azt is édesítôvel, és kicsit sem édesre, cukrászdai édességeket sosem tudtam megenni.

A 24. heti cukorterhelésem 8,3 lett, ezért az orvosom elküldött diabetológiára, ahol a doki 160 grammos diétára fogott. Ezt el is kezdtem tartani, de azóta gyenge vagyok, fáradt, és már többször elôfordult az is hogy elszédültem, le kellett ülnöm, megállni a kocsival az út szélén és összeszedni magam. Az orvos csak szerdánként rendel, a héten szabon volt, így csak jövô héten tudok beszélni vele, de nem tudom hogy addig is tartsam-e a diétát, mert a diéta elôtti 5,4 szerintem teljesen jó volt, most viszont érezhetôen alacsony lett a cukrom ami nem hiszem hogy jó a babának.

Valaki volt így? Mit csináltatok?


2018. jún. 8. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az 5,4-es éhomi cukrot egyáltalán nem mondanám jónak.

Ha nem akarsz cukorbeteg lenni, illetve hogy nagyobb baj legyen, valamilyen diétát kell tartani. Nem minden esetben függ össze azzal, hogy nem szoktál enni cukrosat, lehet a családodban előfordul a diabétesz, és örökölted.

Ha a 160 grammostól rosszul vagy, akkor szerintem emeld, mondjuk 200-ra. De mindenképp konzultálj orvossal.

Mióta tartod? Lehet, hogy csak kezdetleges rosszullét van.

Nem csak az édességekben van cukor, hagyd ki a krumplit, bizonyos gyümölcsöket, tésztaféléket. Minden másból egyél annyit, amitől nem leszel rosszul. Illetve sétálgass, annyi nem árt a babának, de jót tesz a cukornak is.

2018. jún. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Ha diéta kell, az azt jelenti, hogy a szervezeted nem dolgozza fel jól a cukrot.

Én mindig is édesszájú voltam, terhesen napi 1 tálca zserbó elfogyott, vagy pl ebéd után 1 tábla Milka.

Nem híztam el, és a cukrom mindig tökéletes volt.


Szóval nem véletlen írtak diétát.

2018. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is terhességi cukrom volt viszont én 180as diétán voltam.

Gyakean mértem a cukrom, napi 2x de volt, hogy minden evés előtt után.

Beszéld meg a dokival de addig is tartsd a diétát.Lehet megemwlik 180ra ha jó az eredményed.

2018. jún. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is GDM-es vagyok. 180g- os CH diétát tartok 10 hete. Valószínűleg valamit rosszul csinálsz, azért nem vagy jól. Én sem ettem cukros dolgokat már terhesség előtt sem, mert már akkor diétáznom kellett IR miatt.

A hibalehetőségek:

- 3 óránként kell étkezni, napi 6x.

- Reggeli 30g lassú ch;- tízórai 20g lassú + gyors ch; ebéd 60g nagyobb részben gyors ch; uzsonna 20g lassú + gyors ch; vacsora 30g lassú; utóvacsora 20 g lassú ch.

- Ha mégis éhes lennél, akkor szalámit, sajtot, tojást, húst bármikor lehet enni az étkezések között.

- Ha több gyors felszívódású ch-ot fogyasztasz, akkor az hamarabb kiürül, és akkor előbb kiugrik, majd leesik a vércukor, és nem tart ki a következő étkezésig.

2018. jún. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem magad miatt kell a diéta, hanem a baba miatt. Neki nincs gond az inzulin termelésével, mint neked. Ha magas az anyai vér vércukor tartalma, a baba szervezete folyamatosan több inzulin termelésre van kényszerítve, ami számos egészségügyi kockázatot hordoz.

Nekem 200 g diétát kellett tartani, nem volt vele semmi baj.

Előzőnek igaza van, itt nem cukormegvonás, hanem szénhidrát csökkentés szükséges úgy, hogy a megfelelő mennyiségű kalória és fehérje biztosítva legyen.

Rengeteg mintaétrend, recept van a neten, könnyedén lehet tartani a diétát ezekkel.

A rosszulléteid okozója éppen úgy a magas vagy ugráló vércukor érték is lehet, mint az alacsony.

Nekem az segített, hogy tudtam, a babám nem érzi jól magát, ha nem jó a vercukrom, érte simán megcsináltam.

2018. jún. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a liszt, a kenyér, a krumpli is cukor, mert cukorként szívódik fel a szervezetben, cukormódjára, nem kell ehhez sütizni.


5.4-es éhgyomri cukor nagyon nem jó érték. A gyengeséged lehet szénhidrátmegvonás tünete is. Hallgass az orvosra!

2018. jún. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nincs feltételnül összefüggésben azzal, hogy ki mennyi cukros dolgot eszik/evett életébeb. Nagymamám 35 éve cukros, mindig vékony volt, sose evett édeset, nem is szereti. Én meg édeset édessel, éhgyomri és a terheléses cukrom is 4 alatt van. Terhesség során azért alakulhat ki terhességi cukor, mert a méhlepény által termelt hormonok ronthatják az inzulin hatékonyságát. Az éhgyomri cukrod is magasabb, mint kellene. Nem tudom, hogy terhesség elött is ennyi volt-e, mert lehet akkor ez nem a terhességtől van.


Diétát be kell tartani. Lehet csak átmeneti állapot a rosszullét, amíg hozzászoksz a kevesebb szénhidráthoz, ha pontosan megmondták miből mennyit egyél. Ha esetleg Neked kell összeállítani az étrendet lehet kevesebb szénhidrátot eszel, lehetsz attól is rosszul.

2018. jún. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!