Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennének a helyemben, mit...

Mit tennének a helyemben, mit tanácsoltok? (Munkahely)

Figyelt kérdés
Most derült ki, hogy terhes vagyok, holnap megyek orvoshoz, ma még bejöttem dolgozni. Persze még biztos nem fogja tudni az orvos a terhességet 100%-ra mondani, így még dolgoznom kéne. De én egy elektronikai gyárban dolgozom, ahol azért forraszrás, veszélyes anyagok is vannak. Akik kismamák lettek, azonnal táppénzre mentek inkább. Én is ezt csináljam? Maga a munkakör nem nehéz, ülő munka, de sokszor kell nehéz ládákat emelni. Mit tanácsoltok, ti mit tennének a helyemben? Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. jún. 7. 06:03
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Kérd meg a főnököt, hogy az emelés alól mentsen fel, és elmondod miért. A forrasztástól semmi baja nem lesz a babának.
2018. jún. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Én pultos voltam, végig dolgoztam. Terhesen már nem emeltem a söröshordót, meg a rekesz sört/üdítőt, de minden mást ugyanúgy tudtam csinálni.

Ha egészséges terhességed van, ne menj táppénzre.


Több műszakban dolgozol? Milyen veszélyes anyagok vannak?

2018. jún. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak egy szakban dolgozom 6-14ig. Pontosan nem tudom milyen anyagok vannak, de egy ragasztó biztos van, ami még az egészséges embernek sem túl jó. Amíg pajzsmirigy alulműködésem van. Korábban már voltam terhes, akkor is bejártam dolgozni, de sajnos elment a baba. Nem valószínű, hogy a meló miatt.
2018. jún. 7. 09:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Onnal való forásztás?Végülis mindeggyik veszélyes a magzatra nézve a felszabadulo káros anyagok miatt,én biztos nem mennék.Az én munkahelyemen is forasztásal foglalkoznak és nálunk nem is engedik a kismamákat dolgozni pont ez miatt,engem már korán elküldtek táppénzre mert a többi területen is voltak olyan anyagok amik nem tesznek tul jót.De lehet a vezetőség sem engedné hogy ilyen àllapotban dolgozz veszélyes anyagok között,esetleg ha át tudnak rakni olyan munkakörbe ahol nincs ilyen.
2018. jún. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Haziorvos kiir ;)

Nyugi, itt sokan szeretik magukat kinozni de menj nyugodtan. En is gyarbol egybol tappenzre mentem.

2018. jún. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A mi területünkön ólommentes forraszrás van, de van olyan részleg, ahol még olyannal dolgoznak. Igazából főleg tesztelni szoktam, tehát az nem is lenne probléma, csak hát ki tudja, mik vannak a levegőben. Köszönöm a válaszokat!
2018. jún. 8. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!