Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesvitaminoktóllesznek...

A terhesvitaminoktóllesznek olyan nagyok a mai gyerekek vagy inkább az étkezéstől?

Figyelt kérdés
Az étkezést azt el is tudom képzelni, ha valaki sokat eszik,de nem lehet hogy a mai 3500 g feletti gyerekek ezektől a ma divatos terhesvitaminoktól lesznek olyan nagyok. Nem normális a 4 kilós újszülöttek. Ezt nem én mondom, hanem szakirodalom.

2018. jún. 14. 19:42
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Esetleg annyi lehet,hogy a B6 vitamintól nő az étvágy és sokan megéheznek.
2018. jún. 14. 22:27
 12/21 anonim ***** válasza:
75%

Én szedtem terhesvitamint, született egy 3000 és egy 3300 g-s babám (nem ikrek, 2 terhesség).

A tesóm elsőnél szedett 4 kg feletti babát szült, majd mondták neki a következőnél, hogy ne szedjen, mert lehet attól lett ekkora. Nem szedett semmit, a 2. mégis 4300g lett. Nagyobb, mint az előző. 3. pedig 4600 g lett, szintén vitamin nélkül :/

Nem tudni mitől szült ekkorákat (természetes úton!!), de mindenesetre a babák egészségesek voltak és aztán normál ütemben fejlődtek.

Én 3700 g-al születtem, akkoriban pedig nem is volt terhesvitamin :)

2018. jún. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
64%

Semmit nem szedtem ráadásul terhességi cukrom volt így diétáztam, összesen hat kgt híztam, átlagos nö vagyok(165/65) mégis 4740 gmal szúlezett a fiam.


Első 2nél nem diétáztam de velük sem szedtem semmit, 4650 és 4380 lettek.

2018. jún. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Találtam egy cikket a makroszómiára, azaz a nagy újszülettek súlyának magyarázatára. Érdekes dolgok vannak benne.


[link]

2018. jún. 15. 08:45
 15/21 anonim ***** válasza:
66%

25 évvel ezelőtt anyukám nem szedett terhesvitamint, mikor velem volt várandós, és nem is hízott sokat, csak 10 kilót. Ebből én 4400 gramm voltam. Állítása szerint teljesen normális újszülött. :)

Én szedtem vitamint a terhességem alatt, 4120 gramm lett, szintén nem volt abnormális újszülött,bármit is mond a szakirodalom, ez így csúnyán hangzik.

Szerintem a genetika nagyban közrejátszik, és ameddig egészséges, nem kell ezzel foglalkozni.

2018. jún. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
49%
Én úgy olvastam, hogy két dolog meghatározó ebben: az apa magassága és az anya születési súlya. A kettő "átlaga" határozza meg sok esetben a baba nagyságát. Nyilván ez sem jön be mindig. Nálunk háromból kétszer bejött kb.
2018. jún. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
49%
Végig szedtem, tesóm is, az összesen 5 gyerekünk közül a lányom lett a legnagyobb, 3100 g-mal. Szerintem inkább a táplálkozás esta genetika játszik közre. Tesóm kis súllyal született időre, a két lánya 3 kg alatt volt, az én nagylányom 200 g-mal volt kisebb, mint az én születési súlyom, az ikreim persze picik lettek, 2200 és 2300, de ők 36 hétre születtek. Ha bent maradtak volna végig, simán ők is 3kg körül lettek volna.
2018. jún. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
49%

Egy szem terhesvitamint nem szedtem, első gyermekem 3915 volt, masodik 3740, de 2 héttel hamarabb jött, doki szerint ha végig vittem volna, 4 felett lett volna.

Étkezésem normális, 54 kg vagyok.

Ez inkább genetika, ferjem és két testvére is 4 kg volt.

Amúgy elolvasnám azt a szakirodalmat, ami szerint nem normális egy 4 kgs baba. Linkelsz légyszíves?

2018. jún. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Hat akkor oriasi gyerekeim lennének.. szedtem mindkettovel a vitamint ,ettem amit kivantam. Ok is szeretnek enni.

2450 es 2480 grammal szulettek


Szerintem nincs sok koze a vitaminoknak ehhez, csak véges mennyiségű vitamin képes hasznpsulni bennünk és a magzatban is,a többi vizelettel távozik.:)

Es szerintem nincs is sok nagy baba..persze van pár jo nagy, de TAPASZTALATAIM szerint az Én ismeretségi köremiben nagy darab anyukák szultek nagy babát+ akiknek a cukorszintjükkel baj volt , vagy ahol apuka nagy darab.:)

Oke van rengeteg kivetel, csak én ezt láttam (eddig)

En azt gondolom, regen voltak talan tobben a pici babák, mert szegénység volt sok faluban pl,es regen a felnott emberek is alacsonyabbak voltak.

2018. jún. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk az szerintem is igaz lehet,hogy a testarányok is meghatározóak (tehát a genetika).
2018. jún. 15. 15:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!