Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valakinek esetleg volt mélyvén...

Valakinek esetleg volt mélyvénás trombozisa terheség előtt vagy közbe utána? Segitsegek.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

23éves lány vagyok. Másfél éve kaptam el egy mélyvénás trombozist.

Ugy kezdödöt,hogy 8hetes terhes voltam mikor nagymennyiségű gyulladás keletkezet a szervezetembe majd egyre jobban fájt a derekam majd a lábam. Antibiotikumal kezelés 66vizsgálat nem tudtak az orvosok rájönni mi a baj. Babá elkellet vetetni mert beteg lett volna a sok gyulladascsokkentotol. (Babával mindenrendbe volt) megvolt az abortusz majd nehez volt a járás annyira fájtak a labaim. Dagadtak fájtak. 1honap mulva kiderult melyvenas trombozisom van. Ez lesz most lassan 2 éve. És szedem a véhigitot (marfarint) Egyszeruen nem tudják kideriteni,hogy genetika vagy a terheség okozta. Felevente kontrol de nem mondanak semmi biztatot csak hogy jobb mint volt. De rög még mindig van. Azt se mondjak leallhatok idovel a gyogyszerel vagy eletem vegeig kell szednem

Páromal 5éve vagyunk együtt és már nagyon szeretnénk egy kisbabát. Valaki esetleg eset ugy teherbe,hogy mélyvénás trombozisa volt.? Veszélyes igy babát kihordani?

Vagy mit tanácsoltok?

Segitsetek tanácstalan vagyok.


Amin már keresztül mentem egy baba tenné szebbé az életem


2018. jún. 18. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Leiden mutáciom van terhesség alatt végig szurtam magam vérhigitoval nehogy trombozisom legyen,de a méhlepényen és a köldökzsonorban is kialakulhatnak rőgök ami a magzat elhalását okozhatja.Én azt tanácsolom hogy keress fel 2 magán hematologust aki foglalkozik is veled mert a leirtak alapján ezt most nincs meg.De egyébként vèrgigotott lehet szedni terhesség alatt is.
2018. jún. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1, pontosítsunk: szedni NEM lehet, mert tetragén, szúrni KELL.


Tényleg keress fel egy hematológust!

Eleve azért, mert át kell állni injekcióra, ha gyereket akarsz.

2018. jún. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem aspirin protectet kellett szednem már amikor próbálkoztunk. Amint pozitiv tesztem lett kaptam injekcióban a vérhígitót, de az aspirint sem hagyhattam el...
2018. jún. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Annyit tudok enis,hogy szurnom kell magam mert a gyogyszer rendeleneset okozz :/ de ha szed az ember gyogyszert vagy szurja magat akkor ugy tudom nem alakulhat ki tobb ver rog.?!

Mi hamarabb felkeresek egy orvost.

De ezek a tények olyan elszomoritok :(

Mar felek belevágni egy kisbababa.. felek hogy valami baja lesz vagy neki vagy nekem.

2018. jún. 18. 16:05
 5/7 anonim ***** válasza:

De, alakulhat ki, csak az esélyét csökkenti.

De azért nem kell rettegni. Barátnőm négyszer vetélt el mire rájöttek, hogy Leidenes. A következő terhessége, amit végig szúrt, rögtön sikeres is lett, semmi komplikáció nem volt.

Én szerencsére előre tudtam - fogamzásgátló felírásnál derült ki 18 évesen, emiatt ugyebár nem is szedhettem-, így rögtön szúrhattam magam.

2018. jún. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1 vagyok rosszul fogalmaztam csak az Aspirin Protectet lehet szedni de az meg őnmagában kevés.
2018. jún. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Családomba sose volt senkinek trombozisa pedig nagy anyám nyomta a 150kgt..

Csak abba reménykedem,hogy egyszer leállhatok a gyogyszerel és egészséges babám lesz.

Félelem bennem van sajnos.

Amin át mentem senkinek se kivánom

Szó szerint nem tudtam járni annyi gyulladas volt a szervezetembe,hogy rá ment az izületekre. Mai napih nem tudják az orvosok,hogy mitöl lehetet. 1honapot korházba töltötem antibiotikumokat es fajdalomcsillapitokal éltem..Napi 24orába sirtam. Hogy egy egészséges lány hogy tud naprol napra leépülni.

Ezért is félek ha teherbe esni,hogy nehogy megint igy jarjak

2018. jún. 18. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!