Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha sokat pihenek, fekszek...

Ha sokat pihenek, fekszek nagyobb az esélye, hogy nem lesznek koraszülöttek az ikreim?

Figyelt kérdés
Próbálom magam kímélni. Persze séta van azért, de sokat fekszem, mást nem is tudok nagyon még, mert extra fáradékony vagyok. Még csak 12.hét. Utána állítólag aktívabb leszek :) Ugye ikreknél fenyeget a koraszülés. Azt olvastam, hogy ha sokat pihen a kismama, fekszik, nagyobb az esélye, hogy tovább benn maradnak, igaz ez? Mert ha igen, inkább bármennyire is unalmas de ha kell egész terhességem végig fekszem a babák érdekében.Majd következő uh-n dokit is megkérdezem :)

2018. jún. 18. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 22 hónap van a nagy és a ikrek között, gondolhatod, hogy egy 1 és 2 év közötti gyerek mellett mennyit tudtam feküdni, pihenni. :) Nem ezen fog múlni, szóval amíg az orvos nem int fekvésre, pihenésre valamilyen kedvezőtlen elváltozás miatt (méhszáj idő előtti rövidülése, nyílása), teljesen fölösleges direkt feküdni. Sőt, hadd ne mondjam, hogy a dokim is elmondta, hogy a fekvés alapvetően nem jó a terhességnek (a méh vérellátottsága rosszabb, mintha aktív vagy), úgymond inkább, hogy kisebbik rossz, ha már gond van.


Javaslom, hogy lépj be facebookon az "Ikres anyukák" csoportba, ott később is sokkal több választ kaphatsz a kérdéseidre, itt vagy jár épp ikres anyuka, vagy nem. :)


Boldog babavárást!


Szóval nem, nem igaz, pláne nem a terhesség első felében, amikor még két magzatnak sincs számottevő súlya.

2018. jún. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát én aztán mindent csináltam, csak nem pihentem :D Költözés márciusban, májusban szülés 36 hétre :-) Az utolsó napokig én vittem a haromeves nagylanyt a bölcsibe, igaz, a végén már nagyon komótosan. Az én orvosom nem izgulta túl, azt mondta, ha nyilni akár a mehszaj, az akkor is nyílik, ha 0-24-ben fekszik az ember, mert legtöbbször hormonális oka van. Persze a mehszaj gyengeség, vagy valamilyen korelozmeny ezt modosithatja. Egyébként én rosszabbul is éreztem magam, ha sokat pihentem, erőtlen lettem tőle.

De kérdezd meg az orvosod, az a biztos!

Boldog babavarast!!!

2018. jún. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hasznosak voltak :) Akkor nincs mit tennem, szóval ha korán akarnak világra jönni, akkor korán fognak :( persze mindenképp megkérdem a dokim is. Csatlakoztam a csoporthoz, ez jó ötlet.
2018. jún. 18. 15:23
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A fekvésnek akkortól van értelme, mikor már nagyobb súlyúak a babák.

Különösen akkor, ha valami probléma is felmerül, görcsölsz, nyíló méhszájat tapint az orvos, ilyesmi. Sajnos nem mindig menthető a helyzet 24 órás, emelt lábvégű ágyon heverészéssel se, de akinek pl. a járkálás provokálja a haskeményedést, annak biztos jót tesz, ha veszteg marad. (Ne a hátadon feküdj, mert akor a nagy sméh nyomhatja a mögötte lévő ereket, és az rontja a lepény vérellátását, és te is rosszul lehetsz tőle.)

Egyelőre pedig csinálj amit jól esik, sétálj, végezd a napi teendőidet, amennyire az erőd engedi. Én sose szültem ikreket, de az elő három hónapbanminden terhességemnél úgy éreztem, hogy alig vonszolom magamat, úgyhogy megértelek. Ha olyan szerencsés vagy, hogy pihenhetsz, használd ki!

2018. jún. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!