Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kicsi vagy nagyobb korkülönbsé...

Kicsi vagy nagyobb korkülönbség a jobb?

Figyelt kérdés
Második babámmal vagyok terhes.a kisfiam 6 éves lesz a nyáron.szeptemberben kezdi az iskolát én pedig szeptemberre várom a babánkat.kicsit aggódom hogy hogyan fogom bírni
2018. máj. 17. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Nem mindegy, ha már ez van?
2018. máj. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%

Nálunk 3 között kicsi a korkülömbség.

3mal voltam otthon az 1 évig.

Nehéz volt,de mostmár összenőttek.

Együtt játszanak,járnak oviba,védik egymást.


Most várom a 4. Babát.

A legkisebb és közte 5 év lesz.

Ennek az lesz az előnye hogy reggel8 és 4 között csak a babával leszek itthon.

Viszont nem tudom hogyha már nagyobb lesz a kicsi akkor a nagyok hogy lesznek el vele.

A korkülömbség miatt más lesz az érdeklődés természetesen.

Úgyhogy mindkettőnek van előnye hátránya.

De ne izgulj bírni fogod!

:)

2018. máj. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Nekünk 2 év van közöttük, és nagyon kemény volt. Ha a nagyobb már nem lett volna pelenkás, vagy legalább egyedül elmegy wc-re, fürdeni, és leköti magát, amíg a kicsit ellátom, sokkal könnyebb lett volna. A 6 év az nagyon nagy különbség, már nem kell a nagyobbat annyira tutujgatnod, mint mikor még ő is szinte baba.
2018. máj. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Mit hogy fogsz bírni? Azt az egyszem újszülöttet, akit el kell látnod? A 6éves már önálló, tanulni persze kell majd vele, de mégsem akkora feladat ez, mintha mondjuk 2éves pelenkás lenne.
2018. máj. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk 2 év van közöttük, és nagyon kemény volt. Ha a nagyobb már nem lett volna pelenkás, vagy legalább egyedül elmegy wc-re, fürdeni, és leköti magát, amíg a kicsit ellátom, sokkal könnyebb lett volna. A 6 év az nagyon nagy különbség, már nem kell a nagyobbat annyira tutujgatnod, mint mikor még ő is szinte baba.
2018. máj. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Valamikor volt ilyen kerdes akkor 5 evvel. Rendesen kiakadt a kerdezo a valaszomon, holott tapasztalatot irtam le neki mert koztem es tesom kozott 5 ev van.. aki nem birja elviselni az igazsagot az ne kerdezzen inkabb..

Ugyhogy mar nem is mondok semmit. Amugyis mar teljesen mindegy hiszen adott a dolog.

Elony hogy igen lesz idod a kicsire.

2018. máj. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk 3,5 év lesz, kisebbet nem akartunk, mert két picivel a környezetünkben kb. mindenki idegbeteg, nagyon elvétve vab csak pozitív példa, és szerettük volna, ha rendesen van időnk a kicsire is. Én nem akartam választani, hogy melyiket hagyom bőgni stb. Szóval a saját szempontjainkat néztük inkább, minthogy köztük mennyi lesz, úgyse ezen múlik, mennyire szeretik egymást, hanem a személyiségükön.
2018. máj. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A szemelyiseguk is plusz javareszt a szulo hozzaallasa a ket gyerekhez hogy milyen lesz a testveri viszony
2018. máj. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Neked könnyebb lesz, mert az első már nagy, a viszonyuk nyilván nem lehet olyan, mintha 2 év lenne közöttük. Egy 16 évest nem érdekel egy 10 éves pl., később ha felnőttek, akkor lehet jó testvéri viszony.
2018. máj. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sok tertvérem van, féltestvérem. A legnagyobb és köztem 7 év van, az én javamra. Ez után 10,10,13 és most 18 év korkülömbség. Az első tesómmal soknak éreztem, volt sok féltékenykedés, veszekedés, de mára vele a legjobb a kapcsolatom. A többinél nem éreztem akadálynak az ekkora korkülömbséget. Most az ötödik tesómnál már soknak érzem, de főleg azért, mert fura bele gondolni, hogy az én gyerekeimmel sokkal jobban ki fog jönni,mint velem. Mert neki ők lesznek a korosztálya,nem én.
2018. máj. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!