Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség második felében...

A terhesség második felében nem szabad sokat utazgatni, mert beindulhat a szülés?

Figyelt kérdés
Ezt hallottam, de olyan baromságnak érzem... Üljön otthon mindenki, és ki se tegye a lábát? Vagy van benne igazság?
2018. jún. 19. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

A szülés akkor indul be, amikor akar, semmi köze sem az utázáshoz, sem egyébhez.

A terhesség alatt jóformán semmi megszorítás nincs az azt megelözö életmódhoz képest (feltáve, hogy nem extra veszélyes vagy felelötlen életet élt az illetö korábban)


Kivétel, ha veszélyeztetett terhes valaki, akkor az orvos mondja meg, mit lehet és mit nem, adott esetben akár az is javasolt lehet, hogy végig ágyban fekve kell lennie a kismamának.

2018. jún. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Én 5,5 hónapos terhesen utaztam haza Olaszországból. Semmi gondom nem volt, de azért eléggé fárasztott, megterhelt az utazás.


Anyukám szomszédjáék autóval mentek nyaralni külföldre. A nő 7 hónapos terhes volt. A hazafelé úton beindult a szülés. A baba koraszülött lett, kisebb egészségügyi problémákkal.


Szóval sosem lehet tudni.

2018. jún. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden rendben van a kismamával miért ne utazhatna? 28 hetes terhesen Horvátországba mentünk nyaralni autóval.Egész terhesség alatt jöttünk-mentünk, felújítottunk.

Mikor szükségét éreztem pihentem. Normál esetben nem egy utazás fogja beindítani a szülést.

2018. jún. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
30. héten utaztam utoljára .Repülővel vissza Angliába . Akkor éreztem azt ,hogy nem igazán esik jól . A végére az autóban is rosszul voltam rövid távon is . Inditott szülésem volt még így is .
2018. jún. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a végén már azért nem mászkáltam, mert nem szerettem volna a kórháztól 200 km-re lenni, mikor beindul a szülés.
2018. jún. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném h összefügg. Mi rengeteget jöttünk mentünk az utolso hetekben is. Mivel nyár volt és kánikula, majdnem minden nap lekocsikáztunk peströl a velencei tohoz fürödni, még az utolso héten is:) 8.honapban pedig még simán elmentünk myaralni otthonrol 300km-re. Nem volt semmi gond, nem gyalog tettem meg a távot:D
2018. jún. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Dehogynem lehet.

Mi is voltunk Németországban, meg 39 hetesen is, igaz, csak 40 km-rel odébb, de hatot úgy sétáltam le, istenhátamögötti helyen.

2018. jún. 20. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez azért nem így néz ki:)


Mi a sok??


A lényeg, hogy sűrűbben meg kell állni, fel kell állni ( trombózisveszély miatt)


Ha nincs gond, akkor nem gond.

Én minden nap oda, majd vissza 1h 20 percet utaztam munkába a 37. Hétig, problémás űtszakaszon...de egeszséges voltam,muatt méhszájjal.


Bár azt elég fehéren-feketén latid a világot...


Nem utazgatok = kis sem teszem a lábam????


Másreszt a legvégen már felüdülés "ki sem tenni a lábad" 😂 Ezt 39+3 hkm-ként írom

2018. jún. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Lehet, félreérthetően írtam ki a kérdést... Az adott ismerős nem a hosszú utazásokra gondolt, hanem a bkv-zásra :D Hogy ne menjek el otthonról bkv-val egész napra a belvárosba, meg, hogy veszélyes, ha ráz a busz
2018. jún. 20. 06:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Menj nyugodtan, csináld ami jól esik, csak jó előre lesd ki hol tudsz egyszerűen gyorsan wc-re menni, mert a végén én már mosdótól mosdóig haladtam :D
2018. jún. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!