Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32+3 hetes kismami vagyok....

32+3 hetes kismami vagyok. Viszont akárhányszor megyek az orvosomhoz, mindig mást számol. Ma például 33+5 a baba méretei alapján, viszont a szülés idejét nem hozza előrébb ennek arányában. Másnak is változnak a "hetei"? Előbb várhatom így a babát?

Figyelt kérdés
eredetileg dec 23.-ra vagyok kiírva
2008. okt. 31. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkodtam már, szerdán megyek dokihoz, meg is fogom kérdezni.

Nekem mindig egy héttel mondják nagyobbra a babámat.

Az érdekelne engem is, hogy ilyenkor honnan számít például a baba túlhordása: az eredeti dátumtól, vagy az új dátumtól.

Üdv, egy sorstárs 34 vagy 35 hetes :)

2008. okt. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az eredeti dátumot kell nézni, azt, ami a kiskönyvbe bekerült. Én külföldön vagyok, itt ez úgy működik, hogy először számítanak az utolsó mensi alapján egy terhességi kort és egy várható születési időt, ez bekerül a terhes jegyzetbe. A 12. héten van egy uh, ami alapján pontosítják a baba korát az akkori mérete és a fejlettsége alapján, mert kb 14. hétig a babák elméletileg még ugyanolyan tempóban fejlődnek, nincsenek genetikai sajátosságok. Ezért azt tartják, hogy a 12. hét környékén elvégzett uh adja a legpontosabb eredményt a kort nézve, épp emiatt ennek itt dating scan a neve. Amit a gép ekkor kidob az alapján módosítják az adatokat a terhességi jegyzetben, innentől kezdve mindig ez a születési dátum számít, bármi is történjék. A 20. héten már az én babám is nagyobb volt másfél héttel ahhoz képest a korhoz képest, amit a 12. héten belőttek, de azt mondták, hogy ez már amiatt van, mert nagy baba és lehet, hogy azokban a hetekben jobban is fejlődött. A növekedésük nem lineáris, lehet, hogy most pár nappal nagyobbnak tűnik, lehet hogy két héttel már két nappal kisebb lesz, mint a kora. De a végén úgyis tudja, hogy mikor kell megszületni, ne aggódjatok!

Egyébként többek között épp emiatt a bizonytalanság miatt van az, hogy a megadott szülési dátum csak kiinduló adat, előtte két héttel és utána két héttel már bármikor jöhet a baba, így azokra a hetekre már ne nagyon tervezzetek programot. Most nem tudom megmondani pontosan, de olvastam, hogy a babák csekély százaléka születik épp a kiírt napon, a döntő többségük az előtte lévő két hétben, viszonylag nagy százalékuk az utánalévő két hétben, a többi babó pedig a 37. hét előtt, ők képezik a legkisebb csoportot.

2008. okt. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!