Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés a szülési fájdalo...

Milyen érzés a szülési fájdalom? Csak körülbelül? Tudom, hogy ez mindenkinél más, de én nagyon félek a fájdalomtól. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
2010. jún. 17. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
soha nem éltem át hasonló fájdalmat,iszonyúan fáj,igazából már nem is tudom felidézni mert az emberi agy olyan nagyszerű,hogy törlődik a fájdalom emléke
2010. jún. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Arra számíts, mint egy marha erős menstruációs görcs! Amíg tart a fájás, addig fáj, utána szünet. EGy kicsit szusszanhatsz, aztán megint érzed majd, hogy jön, erősödik és tart néhány percig. Közben arra kell gondolni, hogy így az igazi, így jó lesz, szépen alakulnak a dolgok, halad a szülés előre. Biztos, hogy fáj, de negyed órával a gyermekem születése előtt mellettem elsétáltak az orvosok, hogy neki még van néhány órája, én szóltam utánuk, hogy mindjárt meglesz a baba. Visszajöttek, és azt mondták, hogy ez a mosolygás azért ritka! És megszületett néhány perc múlva a kislányom!

SZÓVAL, ÖNURALOM!!

2010. jún. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Ne gondolkodj ezen, bőven elég azt tudnod, hogy fájni fog, de ki fogod bírni, eddig mindenki kibírta. Sőt másodszorra is be szokták vállalni. Ne ezen gondolkozz.
2010. jún. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Nálam elég gáz volt, mert azt mondták hogy a mensis görcs szorozva öttel.Nekem soha nem voltak erősek a görcseim, és az igazi 3 perceseknél a mai napig nem tudom hogy , de nem ájultam el....Azonban ez én voltam. Az is érdekes, hogy nagyon nagyon fáj az ember lányának, akkor termelődnek olyan hormonok , amik szó szerint doppingolnak, hogy kibírd.Végülis egy testet kell kijuttatnod magadból, és minél erősebbek a görcsök annál nagyobb erővel "löki ki" a méh a medencén keresztül szülőcsatornába.
2010. jún. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
MÁsodik vagyok, nálam nem törlődött semmi, sőt, utólag úgy gondolom, hogy ennél értelmesebb fájdalom nincs is, mert célja van. (Lehet butaság, de egy halálos vagy súlyos beteg fájdalma az értelmetlen szerintem, ebből viszont új élet születik!)
2010. jún. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden a hozzáálláson múlik.Én nagyon felkészültem lelkileg,hogy ez most baromira fog fájni, és nem tűnt annyira vészesnek,pedig 24 órán át vajúdtam,és utána megcsászároztak,mert megállt a tágulás.Ja,a fájdalomtűrő képességem kb. 0.A fájdalom tulajdonképpen egy menstruációs görcs,ami haskeményedéssel jár együtt.Egy idő után kb. amikor már szünetmentesen jönnek a fájások,akkor szinte önkívületi állapotba kerülsz,így azt sem fogod hallani amit körülötted beszélnek.Ha van lehetőséged,igényelj EDA-t,én azt kaptam a műtét előtt,szinte azonnal hatott,semmit nem éreztem a fájásból.
2010. jún. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
09:25-ös vagyok,azt is tudnod kell,hogy a fájásokat infúzióval (oxitocin) szokták erősíteni.Ettől kezd inkább keményebb lenni a dolog. Amikor már 3 perces fájásaim voltak,még beszélgettem a férjemmel meg a szülésznővel (az infúzió még nem volt bekötve).
2010. jún. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
80%
Én négyszer szültem, de sorrendben ahogy jöttek sokkal erősebbek lettek a fájások, viszont rövidebb ideig tartottak a szülésig. A fájások kibirhatóak, még az 5 perces is, ha ez lerövidül kb. 1 percre, az már igen, de ezek a fájások nem fognak órákig tartani, innen már hamar jön a baba, és ahogy kibujt a pici abban a pillanatban minden fájdalmat elfelejtesz.
2010. jún. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
Tenyleg sok mulik a hozzaallason. Elso gyerek szuletese elott biztos voltam abban, hogy eda-t kerek, de vegul nem ugy alakult. Baromira fajt, ez teny, de kibirtam, sot, a vegen meglepodtem, hogy "csak" ennyi volt, mert azt hittem, hogy tovabb fog tartani. (Amikor eloszor vizsgaltak, akkor meg teljesen zart voltam, csak a viz folyt el es fajas nem volt. Utana egybol 3 percesek voltak kb masfel oran at, majd szinte egybefuggoek masfel oran at, de nem vizsgaltak kozben, igy en azt hittem, hogy meg az elejen tartok, kozben meg ennyi volt az egesz vajudas. Masodik babanal mar tudtam, hogy ki lehet birni, ezert nem is akartam fajdalomcsillapitot. En mondjuk kozben meg sem mukkantam, szinte megnemultam, annyira befordultam, fajas kozben vegig arra gondoltam, hogy mindjart vege, azutan szunet jon es hogy ez igy van jol, mert minel jobban faj, annal jobban tagulok es annal kozelebb van a vege. A fajas kozbeni szunet nalam tenyleg olyan volt, mintha hirtelen mindent elvagtak volna, nem fajt semmi, minden szuper volt, ezek a szunetek eltettek. Egyebkent kaptam oxitocint eleg nagy cseppszammal a 2. szulesnel, nekem attol nem erosebbek lettek a fAJASOK, hanem kiszamithatatlanok. Elotte fix 3 percenkent jottek, oxival ossze-vissza, egymast ertek neha. )
2010. jún. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
21%

Én egy erős nőnek tartom magam. 16 órát vajudtam nem tagultam.. Kaptam oxitocint az kegyetlen volt. Én nagyon hangosan sírtam vajúdás alatt. Egy fitness labdan ültem és ahogy jött a fájás ömlött a vér és a magzat víz a vaginambol.. Majd a végén már össze is pisiltem magam... Rettenetes volt soha többet nem akarok ilyet atelni.. Végül megcsaszaroztak imádom a fiam lassan 1 éves lesz

De szülni biztos hogy soha többet nem fogok.

2019. ápr. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!