Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy oldjam meg az orvoshoz...

Hogy oldjam meg az orvoshoz járkálást ilyen munkahellyel?

Figyelt kérdés

A rendelési idő és a munkaidőm egybevág. Ami még beleférne munkaidő előtt korán reggel, ott általában már beteltek az időpontok. A munkahelyemről csak úgy tudok eljutni, ha külön szabadnapot kérek, ami azért neccet, mert egyszemélyes üzlet, tehát fullos szabadnapot kell kérnem, és ilyenkor másnak kell beugrania a helyemre. Mivel ráadásul épp munkaerő hiánnyal küzdünk, nagyjából esélytelennek érzem, hogy kapjak szabadnapot...

Vagy ha megmondom a főnökömnek, hogy terhes vagyok, és márpedig nekem orvoshoz kell mennem, és nem ér rá 2 hét múlva, akkor kötelessége biztosítani nekem az időt, hogy elmehessek? Milyen jogaim vannak erre vonatkozóan?


2018. jún. 24. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt jól tudod. Köteles biztosítani számodra az időt, akár a munkaidő terhére is, amennyiben máshogy nem megoldható.


Nyilván ez neki nagyon nem éri meg, szóval inkább kiad egy nap szabit.

2018. jún. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi vizsgálatokra köteles elengedni, téged emiatt nem érhet hátrány. Nem kell kivenned szabit, persze ha megmondod, hogy mi a helyzet.
2018. jún. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kötelező vizsgálatokra törvény írja elő, hogy el kell engednie. Nyilván ez azzal jár, hogy közölnöd kell a terhességet. (te tudod szeretnéd e ezt)


Viszont a "nem kötelező" (ami nincs a kiskönyvben) vizsgálatokra, babamozira stb. már nem él ez a szabály. Azt munkaidőn kívül kell rendezni.

2018. jún. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És azzal mi a helyzet, hogy nem sztk-ba megyek, hanem magán dokihoz, és ő 2 napot rendel csak egy héten, tehát még ez is bekorlátozza, hogy mikor tudok menni?
2018. jún. 24. 17:58
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Egyébként én ezért jártam a terhességem elején magánorvoshoz esti időpontban. Korai stádiumban nem akartam, hogy tudjanak a terhességről. (12. hétig bizonytalan a dolog) Meg amúgy is amíg nincs "szívhang" nem is élő terhességről beszélünk, nincs mit bejelenteni...


A 12. heti ultrahang és nagylabor (vér/vizelet stb.) volt az első ahol külön elkéredzkedtem. (műszak cserével tudtuk megoldani) Addig nem is igazán van amúgy kötelező vizsgálat ami miatt "jogom" lett volna kikérni magam.

2018. jún. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a magándoki sokkal gyakrabban rendel vissza, mint sztk-ban tennék, nem sért törvényt, ha nem enged el mindre.

1. vérvétel

12. heti uh

18. heti uh

Cukorterhelés

3. uh

nst-k

Ennyi a kötelező, plusz a védőnő.

2018. jún. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!