Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet hogy ki akarnak rugni?...

Lehet hogy ki akarnak rugni? Menjek most orvoshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Fel eve dolgozom egy vendeglato helyen (14-16orakat) es tenyleg teljesen odateszem magam. Mondhatni fizikai munkat vegzek (sok tanyer pakolas, etel melegentarto emelgetes, rekesz pakolas, szodas ballon emelgetes stb). Az utobbi idoben tudomasomra jutott par dolog aminek hangot is adtam. Nem tetszett hogy egy heti berrel kevesebbet kapok, mint a tobbi (ferfi) munkatarsam akik ugyanazt a munkat vegzik. Megtudtak hogy ezert el akarok menni, akkor felajanlottak a fizetesemelest mondvan hogy meg vannak elegedve velem es nem akarnak elengedni (nem igazan van emberuk) de huztak-halasztottak, majd nem lett belole semmi raadasul ki se fizettek rendesen (ezt is megemlitettem de annyi volt hogy tudomasul vettek). Ezutan meg mentem dolgozni, gondolta a vezetoseg hogy ha ennyiert dolgozok akkor ezutan is fogok. Majd elmentem egy het tappenzre, mar mindenki azt hitte hogy vissza sem megyek. Tappenz utan visszamentem dolgozni, ledolgoztam azt a napot, majd mondtak hogy masnap ne menjek (mert most a diakokat dolgoztatjak) de majd masnap kuldik a beosztast. Tegnap lett volna esedekes kuldjek a beosztast, de meg ma sem kaptam. A kozvetlen fonokom nagyon rendes, de az igazgato valami borzalmasan viselkedik mindenkivel. Korabban megis rohogve megemlitette hogy ha terhes lennek hamar megvalnank egymastol! Na osszessegeben ezek utan persze hogy en se bizom a veletlenre. Nyilvan ha van ra mod nem szeretnek itthon lenni penz nelkul a terhesseg ideje alatt.

Az utolso menstruaciom majus 16-an volt, meg csak egy hete lett pozitiv a terhessegi tesztem, kesobb akartam elmenni orvoshoz tobbek kozt azert is mert volt 2 vetelesem mar es nem akartam addig nyilvanossagra hozni a terhesseget amig le nem telik az a bizonyos 12het masreszt meg azert sem akartam meg orvoshoz menni hogy ne az legyen hogy meg nem lat semmit az ultrahangon. A kerdesem az hogy ha most elmegyek nogyogyaszhoz akkor lathat mar valamit amirol tud adni olyan papirt amivel vedve vagyok a kirugastol?



2018. jún. 26. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Semmiféle papír nem kell ahhoz, hogy védett legyél a kirúgástól, a terhesség tényétől már védett vagy. Sőt, a Kúria eltörölte azt is, hogy védettséghez be kelljen jelenteni a munkáltatónak a terhességet.
2018. jún. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Így bizony.

Ha az orrod elé dugja a felmondást, kiröhögöd, és megmondod hogy érvénytelen, mert terhes vagy.

Ennyi. A lényeg, hogy SEMMIT ne írj alá!


(vendéglátós voltam, bár én jó helyről mentem szülni). Azt megkérdezhetem, mennyire vagy bejelentve??? Mert manapság nem eresztik el magukat a munkáltatók ebben a témában...

2018. jún. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Szívhang valószínűleg nem lesz még. Háziorvossal vetesd fel magad tp-re, ha mindezt elmeséled és rendes, kiír betegséggel, a munkahelyen meg akár írásban jelentsd be a terhességet, bár a tényleg védett vagy akkor is ha nem szólsz, így biztosabb. A háziorvos nem tud sokáig tp-n tartani egy betegséggel így jövő hét elején menj nőgyógyászhoz és neki is mondd, hogy milyen helyzetben vagy. Aztán azzal a papírral már a háziorvos fel tud venni 9-es kóddal is. De ne dolgozz 1 napot sem, terhességre hivatkozva bár nem rúghatnak ki, a valóságban találnak rá más okot.

12 hetes korig sokan várnak a terhesség bejelentésével de egyrészt nagyobb az esély arra, hogy minden rendben lesz, másrészt ahogy kiveszem, ez az egyetlen esélyed megtartani a munkahelyed, harmadrészt a 9-es kódból úgy is kiderül.

2018. jún. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Egy fontos dolgot nem láttam az írásodban,de lehet csak átsiklottam felette.Határozatlan időre szól a munakszerződésed?
2018. jún. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen. Hatarozatlan idore szol a szerzodesem. 8 orara vagyunk bejelentve de nem tudom pontosan mennyi penzert dolgozunk papiron. A fizetesi papiron 170ezrek szerepelnek de nem tudom hogy ahhoz hozzaadodik-e a fizetesen tul barmi(?). Termeszetesen nem kapunk 170-et, csak 150-et plusz uzemanyag plusz jelkepes borravalo ami valojaban sokkal tobb kene legyen (foleg hogy ez nem a legolcsobb szalloda) de azt is inkabb elsunnyogjak.
2018. jún. 26. 11:47
 6/6 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnal, de egyenlore csak 3-4mm-es tuszot latott a mehemben, ami a menstruaciotol szamolva nem felel meg a koranak ugyanis ez csak 4+4hetes terhessegnek felelne meg (nyilvan nem a menstruacio elso napjan esik teherbe az ember lanya) ezert annyit irt a papirra, hogy terhesseg gyanuja all fent. Elmondtak mindent, hogy mi a teendo ha ilyen-olyan fajdalmam van esetleg mas panaszom van, mert akkor az mehen kivuli terhesseget jelent...... Na de penteken vissza kell mennem hogy ujra megvizsgaljon mert ilyenkor naponta kb 1mm-t kell nojjon ha tenyleg baba. 😊 Szerintem a dokim attol tart, hogy amit latott egy hormon tartalmu ciszta. A mehen kivul nem latott semmi olyat ami a mehen kivuli terhessegre utalna. Egyebkent mindenkinek koszonom a valaszokat!
2018. jún. 27. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!