Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan közületek, akinek...

Van olyan közületek, akinek nemcsak terhesség alatt, hanem szülést követően is fájt a háta, gerince?

Figyelt kérdés

Két hete szültem. A terhességem 22. hetétől mindmáig fáj a hátam, gerincem. Terhesség alatt a hátfájást bár kellemetlen, de normális tünetnek fogtam fel, most viszont így, szülés után már nagyon elegem van belőle. Azt hittem, hogy a szüléssel meg fog szűnni, de nem így lett. Azóta is szinte folyamatosan fáj és feszül a hátam. Gondoltam arra is, hogy mivel epidurális érzéstelenítést kaptam szülés közben, lehet, hogy ez annak a mellékhatása. De nem hiszem, hogy erről lehet szó, hiszen mint ahogy írtam, terhesség féleidejétől fáj a hátam folyamatosan.

Járt valaki így rajtam kívül? Mit kezdjek ezzel a problémával? Várjak türelmesen, hátha magától "visszarendeződik" a hátam, vagy pedig egy idő után forduljak orvoshoz? Elkeserítő számomra ez az egész. Terhesség előtt nem voltam hátfájós.

A válaszokat, segítséget előre is köszönöm!


2018. jún. 27. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem nyílt szét a hasizmod? Nekem amiatt fáj nagyon, sokszor ülve, fekve sem jó.
2018. jún. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy 6-7 hónapig fájt még. Sehol semmivel nem szúrtak meg, tehát nem azért. Sokszor nehezemre esett megfordulni is az ágyban, csak a fejtámlába kapaszkodva sikerült, a felkelésről nem is beszélve. Voltam 2x masszíroztatni, kicsit jobb volt utána, aztán szépen lassan elmúlt.
2018. jún. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

3 éve szültem, gyakorlatilag reggelente az ágyból nem tudok kikelni.


A gyerekem sem kapdosom fel sosem, mert akkor már aznap mozdulni sem bírnék.


Előtte is, fájt, azóta pokol, és nem fog változni, csak rosszabbodni a betegségem miatt.

2018. jún. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1-esnek: nem tudok róla, hogy szétnyílt volna a hasizmom, bár veled ellentétben nekem ülve és fekve pont hogy jobb.
2018. jún. 27. 15:25
 5/8 A kérdező kommentje:
2-esnek: Te szegény! Borzasztó lehetett! Nekem azért nem ennyire durva.
2018. jún. 27. 15:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is a szétnyilt hasizom volt a ludas. Tornával 3 hónap alatt egész szépen helyre állt.
2018. jún. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szintén, mint a 2. válaszoló. Az 5. héten kezdődött, és szülés után, még 6-7 hónapig tartott. Megfordulni, felülni az ágyban, csak kapaszkodva. Ha sokáig álltam, vagy ültem elindulni is nagyon nehéz volt. Ez a második gyermekemmel volt. Első gyerekemmel a 20. hét körül kezdődött, ugyanaz a ugyanaza fájdalom, fekvés,fordulás, elindulás probléma, csak szülés után szinte egyből megszűnt.

Gerincferdülésem van és a bal csípőm kicsit lazább. Más gerincferdüléses kismamának is ilyen gondja volt. Nálad ez rendben van?

2018. jún. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia nekem szules utan még 5 hetig fajt , aztan mint amit elvagtak 😊
2018. jún. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!