Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » DM sajátmárkás magzatvédő...

DM sajátmárkás magzatvédő vitamin mellé pluszban folsav?

Figyelt kérdés

Megnéztem több magzatvédő vitaminnak az összetételét, általában mindegyikben 0,8 mg folsav van. A DM sajátmárkás vitaminjáról is jókat olvastam, összetételben majdnem ugyanaz, viszont csak 0,4 mg folsavat tartalmaz.

Ha esetleg az alábbi B komplex + folsavval pótolom a hiányzó 0,4 mg-t, az megfelelő lehet?


[link]


2018. júl. 2. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:
17%

Ha már plusz folsavat és B-komplexet kell venned hozzá, nem járnál jobban egy normális magzatvédő vitaminnal?

Femibiont és Czeizel vitamint szokták ajánlani a dokik, ebben van a legjobban hasznosuló folsav (folát).

2018. júl. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Alapból nem kellene plusz B-vitamin hozzá, csak folsav. És mivel előtte ezt a komplexet szedtem, még van belőle.


Egyébként, ha még ilyen összetételben is szedem, akkor is jobban járok vele, mint a havi 4000-5000 ft-ot kóstáló agyonreklámozott magzatvédő vitaminokkal. :)

2018. júl. 2. 10:41
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Bőven elég, ami benne van, ne idegeskedj ezen.
2018. júl. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
8%

Ami drága, az valószínűleg azért kerül annyiba, mert jó.

De ha egy normális magzatvédőre nincs pénzed, akkor a gyereknek majd hogy tudsz megadni mindent, amit kell?

2018. júl. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%

Most kutatják, hogy van összefüggés az autizmus és a túlzott folsav bevitel között.

0,4 mg elég. Normális esetben étkezéssel is viszel be, csak pótolni kell.

Végig a dm-es vitamint szedtem, szoptatás alatt is, és mindig tökéletes a vérképem. Nekem megfelelt. Mondjuk amennyi zöldséget és gyümölcsöt eszünk, lehet, hogy erre se lenne szükségünk.

2018. júl. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Én is a dm vitamint szedem, utolsó mentsvárként mert a femibiontól és elevittől is hányingerem volt,

Nőgyógyászom mondta h próbáljam ki a dm-eset, vérképem tökéletes azóta, rosszullét nincs.


0,4 mg folsav elég, annál több nem kell.

2018. júl. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es! Nem arról van szó, hogy nincs pénzem rendes magzatvédőre a kisbabámnak! A kérdést nem azért tettem fel, hogy kioktató válaszokat kapjak, hanem csak egyszerűen kíváncsi voltam, hogy az említett vitaminban vajon elegendő-e a benne lévő 0,4 mg folsav, vagy pótoljak még mellé.

Babavárás jogcímen mindent el lehet adni a lelkes kismamáknak, de egy kis utánajárással (akik persze veszik erre a fáradtságot) szerintem ki lehet szűrni mi az amit csak a reklám kedvéért kell megvenni, és mi az amit nem.

Nem attól lesz a kiadott pénz mennyiségétől lesz minél egészségesebb a kisbabám, és emelett - megnyugtatlak - nem fog hiányt szenvedni semmiben. :)

További szép napot!

2018. júl. 2. 12:18
 8/10 A kérdező kommentje:
*Nem a kiadott pénz mennyiségétől lesz minél egészségesebb a kisbabám - kis nyelvtani hiba, elnézést.
2018. júl. 2. 12:21
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Bőven elegendő az, ami a Dm-esben van, nem kell kiegészítés mellé. És tökéletesen egyetértek veled abban, hogy mennyi pénzt lehúznak a kismamákról, csak azért mert agyonreklámozott termékekről van szó. Én is sajnáltam volna 4x annyi pénzt kiadni másik fajtára, és nem azért mert nem telt volna rá. Abból a pénzből vettem inkább mást a babának :)
2018. júl. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

4-es válaszoló te aztán tudsz kombinálni. Gyereked tuti nincs, viszont lelkes állatvédők szövege a "ha nincs pénzed a drága tápra mi lesz ha beteg lesz?"...

Én is a cm-es vitamint szedtem, nem szedtem mellé mást. Vérképem szuper volt végig.

2018. júl. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!