Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Irodai munkából elmennétek...

Irodai munkából elmennétek táppénzre terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Úgy terveztem, hogy végig dolgozok, majd csak szülés elött egy hónappal jövök el. A családom szerint viszont pihenéssel kellene töltenem az időmet. Volt már egy vetélésem a 8. hétben, de most nem érzem rosszul magam. A pénz is jól jönne, de azt is tudom, hogy még egyszer nem mehetek ilyen "hosszú táppénzre".
2018. júl. 5. 17:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Ha jól érezném magam, nem mennék el.

Anyám a szülés előtti nap még dolgozott, igaz, 7 hónapra születtem. Neki sem voltak problémái, remélhetőleg ezt elörököltem tőle. Szörnyű lehet, akinek végig feküdni kell. Simán csak otthon lenni más, azt döntse el mindenki maga.

2018. júl. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Én eljöttem a 7. hónapban mert nem volt légkondi és nagyon meleg volt. Eléggé nagy felelőséggel és stresszel járt a munkám, és mar nem éreztem jól magam. Szerintem nem kell ezt így előre eldönteni, ha nem leszel jól akkor elmész táppénzre, ha bírod akkor pedig maradsz.
2018. júl. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
De amúgy mindjárt jönnek a gyári munkás elvtársnők, akik csak csorgó magzatvíznél mentek haza a munkából, és mindenféle lusta táppénzcsalónak fognak majd nevezni.. Én szóltam.
2018. júl. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
Gyárban dolgozom.ahigy megállapította az orvos a terhességet 6 hetesen,azinnal táppénzre lettem véve mert olyan a munkaköröm.egy irodából nem értem miért kéne azonnal táppénzre menni.barátnőm például oviban dadus,20 hetes terhes és még mindíg dolgozij.
2018. júl. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

zinnal táppénzre lettem véve mert olyan a munkaköröm


azért lettél táppénzre véve, mert az orvosod és a melóhelyed se ismeri a jogszabályokat.

2018. júl. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33%

3.as


Olyan kolléganőm is volt akit beszállított a melóhelyről a mentő vakbéllel aztán gyerek lett belőle.Szóval ne izélgesd a gyári melósokat.


Amúgy én nem mentem el.Ha jó a társaság, ha bírod ,ha van kedved dolgozni kedves kérdező akkor maradj amíg számodra jó.

2018. júl. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Én jól éreztem magam, 1 hónappal szülés előtt maradtam csak otthon
2018. júl. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Táppénzre akkor menny korán ha veszélyeztete terhes vagy,vagy stresszes a munkád.Ha birod és semmibaj nincs,maradj ameddig akarsz
2018. júl. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha nem stresszes, és jól érzed magad a munkahelyeden, miért akarnál otthon unatkozni?
2018. júl. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Én elmentem rögtön a pozi teszt után. Mondjuk a dokim nem is hagyott választási lehetőséget, úgy engedett haza a kórházból (méhenkívüli gyanúja miatt voltam bent), hogy nem szeretne meglátni még a városban sem sétálgatni. Mondjuk nem is nagyon tudtam volna a 12. hétig.
2018. júl. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!