Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti híztatok a terhesség elején?

Ti híztatok a terhesség elején?

Figyelt kérdés
Még csak 14 hetes vagyok,de a 8 hetes súlyomhoz képest már 5 kb feljött. Rettegek,h mi lesz így a végére,alapból sem vagyok vékony. :(
2018. júl. 8. 15:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Igen. Pont akkor jött a karácsony, szilveszter, és vele együtt a kilók.

Most 35 hetes vagyok, eddig 14 kg :/

2018. júl. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ez nagyon emberfüggő szerintem. Én pl 12 hetes vagyok és semmit nem híztam, míg sógornőm 10 hetesen +5 kgnál tartott. Az a lényeg, hogy egészséges legyen a baba.
2018. júl. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én épp ellenkezőleg, 12+5 hetes vagyok és mínusz 4 kg-nál járok. :/ Szerencsére a baba szépen fejlődik, és doki szerint ennyi fogyás még belefér, nem vészes. Engem a hányás, hányinger nagyon megviselt.
2018. júl. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
11+5 hetes vagyok, de már felszaladt 2,5 kg. Egyébként vékony testalkatú vagyok, viszont hízásra hajlamos.
2018. júl. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

2 kg-t.


Osszesen pedig 12-t.

2018. júl. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A 10. hétig fogytam majdnem 2 kilót a hányás miatt, aztán a következő 2 hétben vissza is szedtem, mert azzal tudom elnyomni az émelygést, ha eszek :D Most a 13. hétben vagyok, úgy néz ki, normalizálódik már a gyomrom, így talán nem fogok már hízni egy ideig. De annyira nem parázok rajta, előző terhességemnél 15 kilót híztam, a gyerek 9 hónapos korára nem volt rajtam semmi.
2018. júl. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

En hiztam.

Amikor abbahagytam a dohanyzast a legelejen, akkor eleve tobbet ettem, azutan pedig egesz napos emelygesem, gyomoregesem volt hetekig. Hanyni ritkan hanytam, viszont eleg sokat csipegettem, foleg szenhidratot, mert attol ugy ereztem, hogy visszamegy a savam es nem is emelyegtem egy ideig. Gyakorlatilag 12 hetesen mar volt rajtam 3 kilo pluszban, azutan jobban oetgem mar es az etvagyam normalis lett. Igy most jarok 4,5 kilonal, 22 hetes vagyok.

Ezzel igy kiegyezek, vekony vagyok, igy ha plusz 15 kg korul leszek a vegere, az nekem jo lenne.

Az elso gyerekkel hiztam hasonloan, mint te, ott elszapadt velem a lo es a vegere 25 kilo volt rajtam. Szules utan 13 maradt, lement az is par honap alatt, de nem volt jo.

A masodik gyereknel igy nem akartam hizni, odafigyeltem, ez a harmadik terhesseg meg kb az elozo ketto atlaga. :)

A rettegessel nem mesz semmire, nem bantasbol mondom, hanem tapasztalatbol. Figyelj oda, mert valami oka biztos van a hizasnak, ennyire az elejen nem lehet meg a babara fogni, de a vizesedesre, stb-re sem. Annak a nagyja rank jon, ami a 15-20. hetig jon fel, legalabbis nalam ez igaz. Es ha nem valtozik semmi, akkor ezutan sem csak a terhesseg miatt jonnek majd a plusszok, hanem a sajat hizas miatt is az eddigi tempoban.

Gyakorlatilag 6 het alatt jott fel rad az 5 kilo, ennek biztosan oka van, ezert kellene meg idoben odafigyelned.


Tenyleg ne rettegj, mert attol csak frusztraltabb leszel. Figyelj oda a reggelire/vacsorara, a “rossz” nasikat keruld es a felesleges szenhidratot. Ha nincs tiltva, akkor mozogj valamit. En pl kifejezetten sportolni nem sportolok terhesen, de sokat setalok, napi 5-8 kilometer is osszejon. Azota allt le a gyors tempoju hizas, amiota ezt csinalom.

2018. júl. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

16 hetes vagyok, szerencsére még egy dekát nem híztam. A baba szépen fejlődik.

De az is igaz, hogy én eleve jelentős túlsúllyal estem teherbe. A normális súlyomhoz képest van rajtam kb 10-12 kg felesleg :( szóval rettegek mi lesz ha beindul nálam is a hízás.

2018. júl. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
22. hétig nem híztam semmit mert figyeltem az étkezésre.
2018. júl. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Ne aggódj ezen szerintem. Táplálkozz egészségesen és igyál nagyon sokat. Én 14 kg-t híztam összesen. Ebből az utolsó két hónapban csak kettőt. Én is állandóan aggódtam hogy túl sokat hízok. A kisfiam most 9hezes és már csak két kiló van rajtam, pedig semmi diétát nem tartok. A lényeg hogy aaba jól legyen.
2018. júl. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!