Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti vállalnátok 37 évesen...

Ti vállalnátok 37 évesen babát? Szerintetek is felelőtlenség?

Figyelt kérdés
Van már egy kisfiam, de eddig nem jött össze a kistesó, gondoltuk megpróbáljuk orvosi segítséggel. Szerintetek felelőtlenség ennyi idősen? Aki 35 fölött vállalt, az megbánta?

#szülés #35 fölött #kifutottam
2018. júl. 9. 08:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Miért lenne már felelőtlenség.
2018. júl. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%
A szülő-gyermek korkülönbséget nézve szerintem 40-42 éves korig nem az, viszont a peteérést serkentő hormonkúráknak elég sok rizikója lehet számodra (trombózis, csontritkulás, korai klimax annak minden "szépségével") és hát van már egy gyerek, szóval én inkább ettől a részétől félnék, hogy sok minden megváltozhat.
2018. júl. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%
Ha terhes lennék, nem ölném meg a gyermekem, sehány évesen sem, de magamtól én már nem próbálkoznék ennyi idősen. Igazából én 30 felett nem szerettem volna szülni, ami necces, mert az elsőre 6 évet vártunk és nagy családot szeretnénk (4-5 gyerekkel).
2018. júl. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Én 36 vagyok. Októberben születik az első babánk. Sajnos sokat kellett várni rá. Nem érzem, hogy felelőtlen lennék emiatt. Mindenki maga döntse el, hogy szeretné vagy nem ennyi idősen.
2018. júl. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
36 múltam, és én is nagyon vágyok még egyre.
2018. júl. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
98%

Kórházi dolgozóként mondom, hogy kicsit sem ritka a 35 felett szülő nők száma. Sőt nagyon gyakori!

Semmi gond, kicsit több odafigyelés, több vizsgálatot igényelnek. De ha éreztek magatokban kedvet, erőt, türelmet akkor bátran vállaljátok.

2018. júl. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

Anyám 38 volt mikor a húgomat szülte 2005-ben. Előtte meg közben is mindenféle vizsgálatra járt asszem, hogy nem lesz-e gond. 62 centivel született ráadásul, császár meg minden segítség nélkül, harmadik gyerekként, makk egészséges, csak kicsit rendetlen :)

A korkülönbség (vagy az age gapre mi a jó magyar szó) okozta gondokat próbálom én megoldani, én 20 vagyok, kicsit magyarázok a világról a szüleimnek, de ezzel sem szokott gond lenni.

2018. júl. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Csatlakozom 4-eshez...én is 36 éves vagyok és októberre várjuk az első babánkat. Az esküvő után szinte azonnal megfogant, nálam egyszerűen arra kellett várni, hogy az ideális partnert megtaláljam. Egy kicsit sem tartom felelőtlenségnek, hogy most vállalunk gyereket, ő is 36 éves és nagyon várja a baba érkezését!
2018. júl. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Nekem a 3. gyerekem született 2 hónappal a 37. szülinapom előtt. Tartottam attól, hogy baj lehet, ezért még az amniocentézist is vállaltam. Szerencsére minden rendben volt, már 14 éves múlt a csajszi.

Ha magától nem jött volna össze, orvosi segítséggel már nem próbálkoztam volna.

2018. júl. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
Manapság ez milyen kérdés?! Rengetegen szülnek ilyen idősen. Én is 36 évesen szültem, senki nem lepődött meg és nem kellett semmilyen külön vizsgálat.
2018. júl. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!