Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg ekkora felelőtlenség...

Tényleg ekkora felelőtlenség volt?

Figyelt kérdés
11hetes terhes vagyok. A parommal 7honapja vagyunk egyutt. Tudom eleg koran sikerult, nem volt meg tervbe, de egy vedekezes nelkuli ejjelen fogant. Mi nagyon orulunk neki. Most fogunk osszekoltozni. Neki biztos munkaja van. Haza es kocsija. En most kezdek dolgozni a nyaronn. Osszel befejezem az egyetemet. A szulok meg nem tudjak es felek a velemenyuktol. Eddig baromira orultem de most felek. A parommal tenyleg szeretjuk egymast. Figyelunk a masikra, segitunk, nem veszekedunk,szoval minden jo. Ő 30 eves en pedig 24.
2017. jún. 19. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
igen, korai volt. de ezt te is tudod. de a ti döntésetek, nektek kell vállalni a felelősséget, nektek kell nevelni a gyereket, nem a nagymamának. ha nem örül akkor ez van, majd megbékél.
2017. jún. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Ti örültök, másnak nem kötelező, főleg, hogy nem az ő nyakukra jön a gyerek. Szóval én nem is félnék elmondani. Gratulálok!
2017. jún. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Azt pedig, hogy korai vagy nem, ti ketten döntitek el, nem ők, vagy bárki más.
2017. jún. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

"Bátor" vagy. Anyagi függésbe szülni egy rövid kapcsolatba úgy hogy alig ismeritek egymást...

Nagyon csúnya vége lehet.

Szülőként nagyon féltenélek.

2017. jún. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Míg nem költöztetek össze, kissè korai kijelenteni, hogy stabil a kapcsolatotok. 7hónap után mondjuk nincs is mièrt veszekedni, hisz nem is ismeritek egymást. Egy gyerek pedig stresszel jár. Jól működő kapcsolatokba is stresszt hoz, nemhogy egy kezdődőbe.

Ha felnőtt emberek vagytok, mièrt foglalkoztok mások vèlemènyèvel?? Szèpen odaállsz anyádèk elè ès elmondod, hogy nagylány vagy, gyereked lesz. Bennem fel sem merült, hogy bárki vèlemènyètől fèlnem kène a saját döntèseimmel kapcsolatban!

2017. jún. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Hát, most már mindegy, nem?? ☺️
2017. jún. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Tényleg.
2017. jún. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

Lehet, hogy jól fog elsülni, de 7 hónap után, összeköltözés nélkül (nem is ismeritek igazán egymást), mindemellett neked gyakorlatilag nincs önálló anyagi háttered. Hát, bátor. Vagyis inkább vakmerő. Félni szerintem nincs okod a szüleidtől, de én sem örülnék, ha a lányom így vállalná az első unokát.


De legyen a jobbik forgatókönyv, és csiszolódjatok össze. Van ismerős, akiknél 3 hónap alatt jött össze a baba. Ez 10 éve volt, azóta házasok és boldogok még egy csemetével. Másik ismerős kettőt vállalt egy rövid párkapcsolatra (az első tervezett, második szoptatás alatt becsúszott), apuval szétmentek a második születése után pár héttel. Gyerektartás ugyan bőségesen van, de a lány a szüleinél lakik a két gyerekkel egy szobában.


Szóval minden benne van a pakliban, legyél felkészülve egy esetleges kedvezőtlen fogatókönyvre is.

2017. jún. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Korai ez tény. Nekem nincs jogom ítélkezni viszont,mert az első lányom 4,5hónap után sikerült egy nem védekezéssel. És egy ,már akkor vitás kapcsolatban. 3,5évig vele voltam. Aztán eljöttem,megismertem a már férjemet. Persze elöbb ismertem már,de nem volt semmi. Ez hónapokra bontva úgy volt,hogy április szakítás,szeptembere találtam lakást,akkor költöztem a gyerekkel. Novemberben már itt élt párom,januárban lettem terhes a másodikkal,tervezetten. Azóta már házasok vagyunk,és várjuk a másik közöset is. Október végén érkezik,akkor leszünk együtt 2 éve.

Ez a ritka. És elsőre én is bakot lőttem. Ez pedig áldás,hogy a másik felemet megtaláltam most akivel minden tökéletes. És mivel első pillanattól együtt élünk,már kijött volna,ha gondok lennének.És férjem acsaládfentarto. Anyagilag jobban megérte az is,hogy átvegye a gyedet és hogy a harmadikkal is ő legyen majd azon,amíg én fizetem a tb-met. Exemnél mikor majdnem annyit kerestem,mint ő,megkaptam,hogy én semmit nem csinálok. Férjem meg azt hangsúlyozza mindig,hogy a hyereknevelés fontosabb dolog,nehezebb,mint dolgozni,hogy nekem köszönheti a gyedet,az adókedvezményt,a családi pótlékot,az az én bevételem. Ég és föld akét ember közötti különbség.

Elszámolással senkinek nem tartozol,amennyibrn nem a szüleid tartanak el...

2017. jún. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!