Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt neo-ferro-folg...

Terhesség alatt neo-ferro-folgamma gyomornedv ellenálló tablettát szedett valaki? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Vér eredményem alapján még épp megfelelő a vas szintem, de azért 2X1 tablettát írt fel az orvosom (bár szeret recepteket írni az tény), én viszont jobb szeretem a szervezetem ilyesmikkel nem terhelni, helyette étrenddel vinném be. Nagy hülyeség ahogy gondolom? Valaki szedett vagy szed jelenleg ilyen készítményt terhessége alatt?

2018. júl. 12. 18:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és szoptatás alatt is..

Túl sok nem, tud belőle lenni.. Szüléssel úgyis sok vérveszteség lesz

Szerintem hasznos szedni

Nem terheli a szervezetet..

2018. júl. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szedtem, nincs különösebb "tapasztalatom"....

Az orvos okkal vetet be vitamint, kiegészítőt. Nem okoz vakságot meg semmi más bajt sem, hidd el, különben nem írnák fel! A legnagyobb ostobaság amikor a saját orvosodra nem hallgatsz mert SZERINTED te jobbat tudsz és vadidegen netezőktől kérsz megerősítést, akik mondjuk könyvelők, takarítók meg tanárok....de nem orvosok. Miért?!?

2018. júl. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó, azért gondoltam megkérdezem mik a tapasztalatok, mert a háziorvosunk olyan, hogy mindenre írja a tablettákat még amire felesleges arra is, valamint azért, mert két asszisztens hölgy is akik bent voltak jelezték hogy szerintük nem kell bevennem, elég a helyes táplálkozás, ahogy eddig. Így arra jutottam, hogy megkérdezem kinek milyen tapasztalata van a készítménnyel kapcsolatosan.

2018. júl. 12. 18:39
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét terhesség alatt szednem kellett
2018. júl. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt szedtem orvosi utasításra, minimálisan volt kevesebb a vas szintem. Semmi problémám nem volt, talán kicsit fogja a székletet, de ez minden vaskészítményre jellemző. Szüksége van rá a szervezetednek és szülés után sem árt szedni.
2018. júl. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak vas. Semmi bajod nem lesz tole, es nem terheli a szervezeted. Kajaval nem tudsz annyit bevinni, max haha majat eszel spenottal. Az meg megint csak nem egeszseges, egyoldalu taplalkozas, ami sokkal rosszabb a tablettanal.
2018. júl. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Rendben! Köszönöm a válaszaitokat, nagyon kedvesek vagytok!

Szerintem akkor én is kiváltom a receptet, legfeljebb elsőre nem 2 szemet, hanem 1et veszek be, hogy meglássam hogyan reagál a szervezetem, mert betegtájékoztatón olvastam hogy lehet gyomor panasz, de már kezdek a terhesség azon időszakában lenni, mikor alapból is kicsit jobban nyom baba.

2018. júl. 12. 19:20
 8/20 A kérdező kommentje:

Oh itt kérdésen belül még egy olyan kérdésem lenne hogy vas hiánynál a "serum vas" értéket kell nézni, vagy a "hematokrit"-ot?

mert az első nálam rendben volt, a másodiknál volt épp megfelelő az érték

2018. júl. 12. 19:24
 9/20 anonim ***** válasza:
A haematokritot kell nézni ebből a szempontból. Én úgy voltam nagyon vérszegény terhesen, hogy maga a vas érték mindig tökéletes volt. Első terhességben kaptam én is Neo-ferro folgammát, nem hasznosul jól, de ez benne is van a parírjában is. Másodjára ikerterhes voltam, akkor a ferro-folgamma helyett a Kreuterblut szirupot próbáltam ki, minden nap ittam 100%-os céklalevet és gyakran ettem mákos dolgokat. (A májtól undorodtam.) Ezzel nemhogy szinten tudtam tartani, hanem javítottam a haematokriton a terhesség előrehaladtával két baba mellett! Én magam is meglepődtem rajta. A dokim egy bizonyos haematokrit szint alatt intravénás vaskúráta fogott volna, így ezt megúsztam.
2018. júl. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Oh ez de jó! Gratulálok ez nagyon szép eredmény iker babák mellett! :)

Lehet kipróbálom én is.

Bár már gondoltam komplex terhes vitaminra is, de ott meg annyi féle van, hogy azt se tudja az ember melyiket válassza

2018. júl. 12. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!