Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Arabin pesszáriumról érdekelné...

Arabin pesszáriumról érdekelnének tapasztalatok? Negatív és pozitív egyaránt.

Figyelt kérdés
Előző terhességemet 20 hetesen veszítettem el méhszájgyengeség miatt. Az akkori dokim azt mondta, hogy a következő terhességnél mindenképpen össze kell varrni a méhszájat. Közben dokit váltottam (több egyéb dolog miatt) és a mostani doki nincs a műtét pártján, hanem ezt az Arabin pesszáriumot tenné majd fel. Kicsit elbizonytalanodtam.. Nehéz ez a helyzet, amikor ugyanarra a problémára két különböző dolgot javasolnak az orvosok.:/
2018. máj. 2. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek volt ilyen, 25. héten kezdett kinyílni, elég dinamikusan, két héttel később kontrollon még jobban ki volt már nyílva. Kapott ilyet, 36. hétig fent volt, akkor levették, másfél hét múlva szült. Neki jól működött, pedig nem pihent olyan szigorúan.
2018. máj. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam műtét lett. Korábban én is középidőben vetéltem el méhnyak elégtelenség miatt, és a mostani terhességemnél is hamar kitölcséresedett, és megrövidült a méhnyak.
2018. máj. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 20 hetesen tette fel a dokim harmasiker terhesség miatt. Ő is a műtétet javasolta, de egy egyetemi társa, aki nagy koponya lett időközben, meggyőzte, hogy ez jobb. A műtétet a kockázatok miatt nem vállaltam volna. A gyűrű gyönyörűen tartott, teljesen panaszmentes voltam, 35 hetesen program császárral szültem. A dokim előtte nem ismerte, így a felrakás egy kicsit tovább tartott, de nem fájt egyáltalán. Én neha éreztem, hogy fent van, ilyenkor igazítani kellett rajta, de nekem volt egy hüvely és végbél sérülésem, valószínűleg ez szerepet játszott benne. Szerintem isteni találmány, ennek köszönhetem, hogy szülés előtti nap is vígan sétálhattam, nem kellett szigorúan feküdni.
2018. máj. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Sziasztok. Esetleg akinek van fent ilyen gyűrűje tudtok ajánlani orvost? Székesfehérváron sajnos nem csinálnak ilyet :/
2019. júl. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Genium med bp, Timmermann Gabor

Vagy megbeszélni az orvosoddal, hogy próbáljatok meg. A helyi kórházban en voltam az első, aki ilyet kapott. Orvosomnak mondtam, utána nézett, átbeszéltük, felrakta.

Hármas ikres anyuka voltam

2019. júl. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Lányok akinek rakták fel ilyen gyűrűt nektek is fájt utána ameg megszoktatok?
2019. júl. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem fájt utána egyáltalán, megkönnyebbülés volt. Pár hetente kicsit igazítani kellett rajta, mert valószínűleg nyomott egy régi heget. Többeket ismereky akiknek fent volt , senkinek nem okozott fajdalmat. Én a helyedben beszélnék az orvossal.
2019. júl. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csak gondoltam megosztom a tapasztalatomat. Időközben már megszületett a kislányom, most 8 hónapos.:) A dokim a 15. héten tette fel az Arabin gyűrűt. A feltétel nem volt kellemes, de nem fájt, és onnantól kezdve semmit, de tényleg semmit nem éreztem belőle, mintha ott sem lett volna. Szóval én mindenkinek csak ajánlanám! Szerencsére teljesen rendben zajlott az egész terhesség is.
2019. aug. 6. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!