Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tabletta kihagyas utan terhesseg?

Oliviaa011 kérdése:

Tabletta kihagyas utan terhesseg?

Figyelt kérdés

Juli 8-an vettem be az utolso fog.tabit,utana a 7.napos szunet

Aztan ugy alakult hogy utana elfelejtettem beszedni 5napig beszedni(osszevesztunk a ferjemmel ea kiment a fejembol)

Ma a 6.napon egyutt voltunk bevettem a gyogyszert

Nem vedekeztunk ovszerrel semmi...

Terhes lehetek?

Nemtudom higy szedjem e a gyogyszert tovabb??!!Koszi


2018. júl. 22. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom juli 8 utan mensiztel, ha akkor kezdodott a tablettamentes het. Azota pedig majd egy hetig nem szedted a fogamzasgatlot.

Szinte biztos, hogy a peteeresed elkezdodott igy, hogy a fogamzasgatlo nem fogta vissza, raadasul a ciklusod 2. heteben voltatok egyutt vedekezes nelkul.

Ez idealis lenne szinte, ha gyereket akarnatok, mert par napon belul varhato a peteeres, a spermiumok 3 napot siman kibirnak bent, de akar otot is...

Az az egy szem gyogyszer ezen nem segit, amit eddig bevettel.


Ha nem akartok gyereket, akkor menj holnap orvoshoz (ugyeletre is akar), ne varj sokat. Irass esemenyutanit es ott az orvost arrol is kerdezd meg, hogy a fogamzasgatloval ilyen esetben mi legyen.

Ha akartok gyereket, akkor varj, viszont en akkor mar nem szednem tovabb a fogamzasgatlot, amig ki nem derul, hogy van-e terhesseg, vagy nincs.

2018. júl. 22. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mivel nem kezdted el a szünet után az új levelet, a szünetben sem védett. Szóval majdnem 2 hétig nem védett... Ez aggodalomra ad okot. Én mostantól szedném be az új levelet, és csak a következő levél 1. hete után szexelnék vedekezes nélkül. Na meg 2-3 hét múlva csinálnék egy tesztet.
2018. júl. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy lehet 5 napon át elfelejteni, azért olyan nagy összeveszés nem lehetett ha utána már egyből dugtatok.
2018. júl. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ha tudni szeretned okoska kb masfel honapja nem voltunk ugy egyutt

Amugy meg nem kell okorsegeket irni erre nem vagyok kivancsi

2018. júl. 22. 08:50
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Kizártnak tartom, hogy terhes leetnél. A fogamzásgátló hormon,ami nagyon sok idő míg kiürül a szervezetedből.Tehát attol hogy nem szedted 5 napig,még védett vagy mert szeded már gondolom jó ideje.

Nekem a nődokim mondta hogy ne aggódjak,más leteszi a tabit és fél-1 év mire kiürül a szervezetéből,és terhes lesz.Ez az 5 napos kihagyás ,nem fog gondot okozni,nyugi! ;)

2018. júl. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: ez mekkora baromság. A nők 70%-ának az abbahagyás utáni ELSŐ ciklusban van ovulációja. A 98%-uknak max 3 hónap alatt rendeződik a ciklus. Semmit nem számít, hogy mennyi ideig szedte előtte, az első héten egy szem kuhagyása is terhességhez vezethet, nem hogy 5...

Ha nem akarsz babát, sürgősen menj el esemény utáni tablettáèrt, ha még egyáltalán belefér....

2018. júl. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5-ös az orvosod jo nagy hülyeséget mondott.

Ahogy letettem a tablettát a következő hónapban már teherbe is estem. És ismerek még jó pár embert, aki ugyanígy volt. Ezek a fogamzásgátlók már nem tartalmaznak magas dózisú hormont. És ezt nekünk a genetikus mondta.

Amúgy kérdező benne van a betegtájékoztatóba, hogy minél több tabletát hagyott ki, vagy minél később kezdte el szedni a gyógyszert, ugy nagyobb az esély a teherbeesésre. És ha fennáll a gyanú hogy terhes lett, akkot nem szabad elkezdni szedni. Nézd meg a papírt

2018. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Szerintem teszeltni fogok mindenkepp ...

Csak nemtudom hogy szedjem e a tablettat tovabb?!

2018. júl. 22. 21:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha akarjatok a babat, akkor ne szedd, feleslegesen adagolnal extra hormont egy esetleges koraterhesseghez, ha tenyleg osszejon.


Ha meg nem akarnatok gyereket, akkor ma mar ugyis mentel volna esemenyutaniert es ott megkerdezted volna az orvost...

2018. júl. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!