Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik magnézium tabletta/gran...

Melyik magnézium tabletta/granulátom szívódik fel a legjobban?

Figyelt kérdés

Magnesolvot iszok napi 2 tasakot.

Hasmenést is okoz,meg csak részben használ a keményedésre


18h vagyok 😊



2017. márc. 22. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Magnexpress forte nekem bevált.

De először csökkentsd le mondjuk napi 1 tasakra. Lehet csak sok a szervezetednek. :)

2017. márc. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Magnerot, magnesii citrici, de ezek elég alacsony dózisúak, így kell belőle bevenni pár szemet naponta. Nekem magnesii citrici volt, eleinte 3x1 volt az adag majd 3x2, én egyáltalán nem keményedtem így már. Nem volt hasmenésem, ugyan székrekedésem se..
2017. márc. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Magnerot jött be. A MagneB6 és a Magnesolv nekem nem használt és a Magnesoltól a hasam is ment. 32 hkm
2017. márc. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Ki fogok probalni masikat,hatha.

2017. márc. 22. 17:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy kis jegyzet, hogy melyik készítményben milyen vegyület van és mennyi magnézium tud ténylegesen felszívódni egyetlen adagból (ezt nem jelzik a leírások):

Magnesium Pharmavit 250 mg pezsgőtabletta: 10 mg (-oxid)

Magnexpress forte: 15 mg (-oxid)

Magnerot: 33 mg (-orotát)

MagneB6: 48 mg (-laktát)

Magnosolv: 66,6 mg (-karbonát és -oxid)

Mg citrici: 70 mg (-citrát)

Béres: 72 mg (-oxid és citrát)

BioCo Magne-citrát+B6: 135 mg (-citrát)

A magyarázat, hogyan lehet kiszámolni a vegyület mennyiségéből (ezt tüntetik fel leggyakrabban) a magnéziumtartalmat és a tényleges felszívódást: [link]

2017. márc. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi 😊
2017. márc. 23. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!