Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetesen lassan elhagyom a...

13 hetesen lassan elhagyom a progeszteront es tappenzrol visszamennek dolgozni, volt már valaki igy, vagy elkapkodtam?

Figyelt kérdés
5 hetese enyhe verzessel agynyugalomra lettem parancsolva, es kaptam progeszteron exeltist. Minden rendbe is jott, mar a 9. Heten mondta a doki, hogy nem kell az agynyugalom, mozgolodhatok szép lassan. Most a 12 hetesen minden tökéletesen rendben volt, az agynyugalmat teljesen elhagytam, igy kerdeztem visszamehetek-e dolgozni, es persze vissza is engedett. A heten kezdem csokkenteni a progeszteront, emiatt kicsit aggódom, lehet elkapkodtam, a meloba állást? (Irodai munka) Aki volt mar igy, minden rendben volt a progi elhagyasa ideje alatt es utana? (Csak azért bizonytalanodtam el, mert nagyon furcsallta mindenki hogy vissza szeretnék menni dolgozni, egyedül a doki helyeselt) jol erzem magam, az utobbi egy két napba jött elő ez a kicsit nehéz méh érzés.. de remélem ez normális

2018. júl. 26. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

A 12. het utan mar nem kell progeszteron, a mehlepeny termeli innentol.

Mindegy, hogy otthon ulsz, vagy az irodaban, nem ?


En is az 5.-6. heten vereztem. Haematoma miatt. A 9. heten mentem vissza dolgozni noverkent, korhazba. A vegeig dolgoztam.

2018. júl. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia, pont így voltam. 12-13 hét közt egy hónap után mentem vissza dolgozni. Kvázi irodai munkára. Az orvosom nem volt boldog, de én nem bírtam volna végig itthon ülni. Még 3 hónapot dolgoztam, így is egy hónappal korábban jöttem el az eredetileg tervezettől. Akkorra már görcsöltem újra és egyre komolyabb jóslóim is voltak. 28. Héten az orvosommal megbeszélte letettem a munkát. Kellett 3-4 hét mire kipihentem magam és végre enyhülnek a panaszok. Végül a kisfiam 40+1 hétre született és teljesen rendben volt vele minden. Figyelj magadra, a babádra, konzultálj az orvosoddal és nem lesz gond.
2018. júl. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 16 hetesen mentem vissza.
2018. júl. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat!
2018. júl. 26. 22:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért furcsállja mindenki, mert ma nagy divat lett az, hogy sokan ok nélkül rögtön kiíratják magukat táppénzre. (Nyilván van, akinél indokolt, de sokaknál nem.)

Én is voltam egy hetet táppénzen, mert összeszedtem egy húgyúti fertőzést és nagyon görcsöltem. Végigszedtem az antibiotikumot, elmúlt a fertőzés, mentem vissza dolgozni. Én is irodai munkát végzek, szóval nem megterhelő, nem tudnék otthon ülni. Ha jól vagy és az orvosod is áldását adta, akkor az irodai munkától nem kell tartanod, szerintem ha otthon maradnál, még aktívabb is lennél, mint a munkahelyen :D

2018. júl. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És tudom persze, hogy a te eseted más, nem csak egy fertőzés volt, de ha orvossal egyeztettél és jól érzed magad, hidd el, nincs korán ahhoz, hogy visszamenj dolgozni.

Előző voltam.

2018. júl. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm valaszokat :) en is igy gondolom ahogy leirtatok
2018. júl. 27. 10:34
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit más az esetem


7. Héten barnáztam.. Dokihoz rohantam. Nem volt meg a hely.. Baba szuperül fejlődött, zárt méhszáj, szóval nem bentről jött.


Nem kaptam progit se, eltiltást a munkától szextől se. Ágynyugalmat se.

Annyit kért a doki, hogy szex után figyeljem hogy előjön-e.

( nem jött)


37. Hétig dolgoztam.. Nem cska irodai munka, de jó részben íróasztal mellett.


A doki mindig megerősített, hogy lehet. Nem indokolja semmi, hogy ne.mégis mindneki bírált. Nyomást akartak gyakorolni hogy hagyjam abba..

Mert sok leaz

Mert pihenni kell.


Mert csaknem onnan akarok menni szülni?



Hiába mondtam, hogy orvosilag ellenőriznek.

Utolsó időben hetente, majd 2 naponta amikor már nem dolgoztam.


Tehát a családnak, embereknek az se tetszik ha elmész hamar, az se ha sokáig dolgozol


Ki érti ezt?


37. Héten azért jöttem el már CsED-re mert ezt beszéltem meg a 12. Héten.

Plusz költözni kellett a baba előtt még.


Végül 41+1 nél szültem, úgy, hogy nem számolták el az időt..


Szerintem nem korai, ha nem birod úgyis elmehetsz még táppénzre..


Jó egészséget!

2018. júl. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!