Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Folyamatos fáradsággal mit...

Folyamatos fáradsággal mit kezdtek?

Figyelt kérdés
8.hétén járok és folyamatosan aludnék/fekűdnék. Semmi erőt nem erzek magamban, nagyon hamar elfaradok. Vam egy 2,5 éves lányom így nem tudok egésznap pihenni. Van rá valami módszer amitől kicsit is jobb lehet vagy csak túl kell vészelni ezt az időszakot?
2018. júl. 30. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Túl kell élni, tudom milyen. Ha nincs segítséged, akkor nyilván nem fekhetsz le napközben. Csodák meg nincsenek.
2018. júl. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Túl kell élni, minden segítséget elfogadni, már ha van. Alszik még a gyerek? Ha igen, akkor aludj te is! Én is olyan jókat aludtam a nagyobb gyerekkel ebéd után. :)
2018. júl. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Alszom, amikor a nagy is. 😊
2018. júl. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bizony, túl kell élni és amennyire lehet minimálisra szorítani a tennivalókat. Most ne érdekeljen a mosogatás. Se a főzés, inkább rendeljetek. Szóval próbálj meg segíteni magadon. De párod is biztos szívesen segít.


Nálam is a 8. hét körül kezdődött. Rémes volt.. olyan ólomszerű. Teljesen tehetetlen voltam ellene és nekem a 15. hétig tartott. A végén már párszor el is pityeredtem, hogy ez nem én vagyok és hiányzik az energiám. A lakás rémesen nézett ki, örültem, hogy valahogy elláttam a munkám. Itthon meg... nem is érdekelt az itthoni munka... :D

Szerencsére a párom sokat segített és sosem tett megjegyzést.

De nekem könnyű volt, hiszen első babát várjuk, nincs másik akit el kell látni. Szóval az úgy nehezített az tuti.


Egyébként soha életemben nem kávéztam. Nen szeretem és a szívemet is túlpörgeti. De ezekben a hetekben voltak napok mikor tejeskávéztam. Mivel nem vagyok hozzászokva a kávéhoz így nekem gyűszűnyi kávé elég volt fél liter tejbe (alig színezte el). Azt a fél liter tejes kávét iszogattam egész nap és sokkal jobb volt tőle a helyzet. Nekem ez vált be.


Most 19 hetes vagyok, egy picit még mindig több az alvásigényem mint általában. De már nem akarok elaludni lépten nyomon, és ha egyáltalán nem alszom napközbe azt is kibírom. Viszont az energiaszintem a régi és ez isteni érzés.


Kitartás! :)

2018. júl. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Könnyű annak aki otthon van és tud pihenni. Én napi 10 órákat dolgozom, és az egész napot végig ásítozom, ha lehunynám a szemem egy percre azonnal el tudnék aludni. Nagyon nehéz.
2018. júl. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, te alhatsz a maradék 16 órában akkor......

Nekem a fiam összesen nem aludt közel se ennyit, de oké, biztos könnyebb aludni annak, aki gyerekkel van otthon. Jézusom..

2018. júl. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves #5 valóban könnyebb annak aki megteheti azt, hogy otthon van és csak pihen, alszik egész nap. De szerintem nagyon ritka , hogy ezt megtehese valaki.


Igaz én itthon vagyok (bár heti egy napot dolgozok amikor 10 órát én is bent vagyok.) Igaz ez csak egy nap de a hét többi napjába és persze azon is mikor dolgozok helyt kell állnom otthon. Hiába érkezek haza 10óra munka után hulla fáradtan játszóra kell menni hisz igenis nagy igénye van a mozgásra a lányomnak. Játszani, olvasni, foglalkozni kell vele mert igényli.

Mosni kell, főzni kell persze tudok aludni egy órát napközbe mikor ő is de cserébe hajnalba vanhogy felkel mert nem bírja ezt a nagy meleget és legjobb esetben is alszom vagy 8órát egy éjszaka.

Persze én vállaltam és nem panaszként írom de azért ezt a felfogást, hogy te "csak"otthon vagy a gyerekkel felejtsük már el.(Majd ha a te babád megszületik rájössz. És kívanom, hogy minta babád legyen de velük is sok feladat van és igen is fárasztó tud lenni)

Mikor a lányomát vártam én is napi 12 órákat dolgoztam heti 6 nap és sokkal jobban bírtam mert nem voltam ennyire fáradt meg nem jött ennyi rosszullét egy nap mint a mostani terhességemnél.


Köszönöm a válaszokat. Próbalok pihenni amikor csak lehet. Ez meg is látszik a lakáson de hát most ez van :)

2018. júl. 31. 13:34
 8/8 anonim válasza:
Szedjél D-vitamint.
2018. nov. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!