Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Duci kismamák! Ki mikor...

Duci kismamák! Ki mikor érezte először a magzatmozgást?

Figyelt kérdés
Ma vagyok 17 hetes,de eddig még semmi. :( Pedig úgy várom. Ma éreztem valami kis dobogás szerűt,de semmi bugyborékolás vagy kapirgálás,ezért gondolom,hogy nem ő volt. Van rá esély,hogy mégis?
2018. júl. 30. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nagyon vékony voltam a terhesség előtt, 48 kg-al kezdtem, és a 19. héten kezdtem érezni a mozgást. 24-25. hétig nem volt annyira erős, inkább azután kezdett durvulni. Szerintem még kicsi a babád :) biztosan érzed majd pár héten belül! Remélem picit megnyugtattalak.
2018. júl. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A testzsírnak ehhez semmi köze. A méheden nincs zsír, a fogad sem fáj kevésbé, mint egy soványnak. Olyan hülye tévhit ez, jaj...


Az elsőt én 15 hetesen éreztem, a másodikat csak néhány héttel később, pedig ugyanúgy hátsó fali lepény volt, ráadásul második terhesség. A dobogás egyébként lehet a baba, én remegésként, vibrálásként írnám le az első magzatmozgást. 😊

2018. júl. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem mindenki írja le egyformán az érzést, meg az sem mindegy hol tapad a placenta.

Szóval akár érezhetted is őt :)


Én 166 cm magas vagyok és ehhez sikerült 78 kg-val teherbeesni. Alkatomat tekintve kb 13 kg így a felesleg rajtam, ami nem kevés. A placenta elől tapad, aminél elvileg nehezebb érezni a kezdeti időkben a magzatmozgást, plusz első baba, vagyis nem tudtam milyen érzés. Ehhez képest, már 14 hetesen éreztem. Persze ekkor még csak ritkán, naponta egyszer, vagy csak pár naponta egyszer.

Most 19 hetes vagyok, és most a napokban kezdtek csak gyakoribbak lenni azok a mozgásai amit én is érzek. És érdekes módon mindig estére aktivizálódik :)


De ne izgulj! Fogod, fogjuk még annyit érezni később, hogy már elegünk is lesz, mikor elkezdi kirúgni az oldalunkat.. :)

2018. júl. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, azt elfeljtettem leírni, amire a #2 Válaszoló kitért, hogy a túlsúly az általad érzett magzatmozgást valóban nem befolyásolja. Azt viszont már igen, hogy mondjuk a párod mikor érzékeli majd miközben a hasadon a keze.
2018. júl. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
110 és 120 kg között mozgok, az elsőt 14+4-en éreztem először, a másodikat 13+5-ön. Hátsó fali lepény, ez számît, nem a testsúlyod. 😊
2018. júl. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Inkább a lepény tapadási helyétől függ, mint a testsúlyodtól. :)

Az első babával 162 centihez 58 kilósan lettem terhes, mellső fali lepénnyel a 21. héten kezdtem érezni a babát.

Most a másodikkal 67 kilósan lettem terhes, szintén elöl tapadt a lepény, a 19. héten kezdtem érezni.

Amúgy én is eleinte dobogás szerűt éreztem inkább.

2018. júl. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

14 hetesen éreztem először azóta abba sem hagyta.

170/68

2018. júl. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én már érdekes módon 12 hetesen kezdtem érezni, ilyen apró izomrángásszerű mozgások. Először azt hittem, hogy a méhem nyomja az idegem vagy valami, de nem, azóta is tart és egyre jobban érzem, főleg esténként :) 14+4 hetes vagyok éppen.

170 cm/75kg

2018. júl. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én már majdnem betöltöttem a 19. hetet, amikor egyértelműen tudtam, hogy a baba mocorog. Nem volt pillangó szárnyára vagy bugyborékolásra hasonlító érzésem egy pillanatig sem, kicsi dobbantások voltak. Hidd el, talán már csak egy pár nap és Te is tudni fogod, hogy ő kezdett el motoszkálni 😊
2018. júl. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

58 kg voltam 175 centihez az elején és én a 20. Héten éreztem elöször, nekem hátul tapadt.

A 16. Héttöl kábultra aggódtam magam, hogynem érzem...

A bugyborékolás ö :) de ne ijedj meg, ha nem érzed minden nap.

2018. aug. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!