Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes terhes vagyok, és...

24 hetes terhes vagyok, és pár órája rettenetesen nyilall a derekamba. Sehogy sem jó, ha fekszek, ha állok, ugyanolyan. Mintha be lenne csípődve vagy nem is tudom. Csak a jobb oldalon. Összefüggésben van a terhességgel?

Figyelt kérdés
Más is érzett már ilyet?
2008. nov. 2. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 34 hetesen volt egy idegbecsípődésem a derekamban. Úgy kezdődött, hogy fájt a farokcsontom, aztán feljebb, és két nap múlva olyan nyilallások voltak a derekamban, amik lementek egészen a vádlimik, hogy nem tudtam menni szinte. Egy hétig tartott, és a pihenés segített. Kitartás!

Egyébként a doki azt mondta, hogy ha idegbecsípődés vagy sérv van, az nem a terhességgel összefüggő dolog, max kihozhatja a súlytöbblet, de valamikor terhesség nélkül is előjött volna. Ha nem múlt volna el, el kellett volna mennem neurológushoz, és altatásos császárral is ijesztgetett (nem akart,csak azt mondta, és bet..tam, mert szeretnék simán szülni). Pihenj sokat, reméljük elmúlik!

37 hetes kismama

2008. nov. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is derékfájással küzdök, kb. 1 hete. Eleinte azt gondoltam, rosszul feküdtem alvás közben, és azért. Aztán lassan rájöttem, hogy valószínűleg a baba telepedik rá ilyenkor egy idegszálra.

Nem tudom megmondani, hogy neked mitől van, de ha csak pár órája tart, s esetleg egy ideig elmúlik, majd néhány órára megint előjön, lehetséges, hogy a baba nyom téged. Próbáld megfigyelni, mert nekem például az ébrenléti időszakában, amikor mocorog, akkor nem fáj, aztán egyszercsak annyira elkezd fájni, hogy alig kapok levegőt. Na, akkor tudom, hogy most befészkelte magát a kedvenc alvóhelyére. Sajnos, még nem tudom, mit lehet ilyenkor tenni. Jövő héten megyek dokihoz, majd megkérdem.


Ez csak egyik lehetséges oka a derékfájásnak. Az előttem szóló más verziót mondott, de biztosra a doki tudná megmondani, hogy neked mitől van. Remélem, segítettem.


Üdv,

egy 22 hetes terheske

2008. nov. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Képzeljétek másfél órája elmúlt, előtte fájt vagy 4 óráig. Lehet hogy tényleg befészkelte magát?

2008. nov. 2. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!