Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatal terhességnél, hány...

Fiatal terhességnél, hány hónapos korig veszélyes a macska?

Figyelt kérdés
2008. nov. 2. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Konkrétan mi miatt aggódsz?

A macska kérdés túl van lihegve, én is most szültem nemrég, és mindenki ijesztgetett a terhességem alatt, aztán beszéltem egy állatorvossal, és utána nem érdekelt. Ha a toxoplazmára gondolsz, akkor azzal egy macska élete során egyetlen hétig képes megfertőzni, és csak akkor, ha érintkezel valamilyen módon a székletével. Ezért inkább kismacskák és azok közül is a szobacicák terjesztik.


Ne aggódj, már sok macskás hozott világra egészséges babát! :-)

2008. nov. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Ez tényleg túl van lihegve!Én macskák és 2 kutya között cseperedtem fel!Nem volt soha semmi bajom,ráadásul 1 allergiám sincs!Kis korban megkell kapni nagy dózisban aztán nem lesz baj késöbbiekben!Sárral is játszottam lehet még ettem is egy kicsit de hát kell az!:)
2008. nov. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is tömeghisztéria ez a toxoplazma. Ne turkálj a macskasz..ban és nem lesz semmi bajod.
2008. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

ha kisbabát vár valaki, az a minimum, hogy nem teszi ki magát veszélyforrásnak - ha 100ból ő lesz az az egy, akinek baja lesz a cica miatt, akkor nem fogja úgy gondolni, hogy túl van lihegve :S


ha már régóta van cicád, akkor valószínűleg már átestél a toxoplazma fertőzésen, akár úgy is, hogy észre sem vetted, úgyhogy ezesetben nem lesz baja a babádnak


ha még nem volt macskád, akkor ne most kezdd el, idegen macskákat se simogass terhesen, mert ha most kapod el a toxoplazmát, akkor vetéléshez vezethet


ha már régóta van cicád, de meg akarsz nyugodni, kérd meg az orvosodat és ad beutalót a toxoplazma vizsgálatra, annak az eredménye ténylegeset fog mutatni

Nekem 4 éve vannak cicáim, az orvosom és a védőnőm is azt mondta, hogy valószínűleg nem lesz gond, de azért megcsináltattam a vizsgálatot, és nagyon megnyugtató látni fehéren feketén, hogy minden rendben :)


üdv,egy 19 hetes kismama

2008. nov. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is végeztesd el a toxoplazmára a vizsgálatot,csak egy vérvétel.Nemrég még bent volt a kötelező vizsgálatok között de ma már pénzért végzik.Ha átestél nem kell aggódnod.Ha nem,akkor kibírod amíg terhes vagy,hogy ne nagyon érintkezz a macskákkal.Nekem is mindig voltak macskáim is,kutyám is,de azért nem szabad hanyagul hozzáállni a témához.A gyereked egészsége múlhat rajt.Én fogyatékosotthonba dolgoztam,láttam már tox-os gyereket.Nem vetél el!!!De nagyon durva fogyatékosságot okozhat ha a terhesség elején kapod el.

Persze,hogy nem kell túllihegni ezt a dolgot az állatokkal,de be kell tartani a higiéns szabályokat.Ilyen egyszerű.Megvan az állatnak is a helye,meg az embernek is.Én úgy gondolom,hogy az tartson állatot,aki megfelelő körülményeket tud neki biztosítani.Mondjuk azt nem tartom elfogadhatónak,ha a gyerekkel egy szobában állat van.

2008. nov. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem még soha nem volt olyan, hogy ne lett volna macska a lakásban, vagy valamilyen állat a közelemben, de biztos ami biztos, megcsináltattam a vizsgálatot. Leesett az állam és néztem bután, mikor megkaptam a leletet. 27 év alatt nem kaptam meg!


Itt találsz bővebb leírást:

[link]


"A Toxoplasma-fertőzés általában a terhesség huszadik hetéig képes súlyos rendellenességeket okozni, de fontos hangsúlyozni, hogy a kórokozó jelenléte esetén sem minden esetben alakul ki magzatkárosodás."

2008. nov. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia szerintem is ez a macska okozta toxoplazma túl van lihegve.Nekem a terhességem elején lett egy cicám ,hogy megnyugtassam magam azonnal elvittem állat orvoshoz,aki azonnal megnyugtatott csak akkor áll fent ennek a veszélye ha nyers húst adsz neki persze nem tudod ezt megakadályozni mikor kint koboról .Persze minden cica símózás után alapos kézmosás.Szép babavárást kívánok neked:)
2008. nov. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!