Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszelyeztetett terhesseg...

Veszelyeztetett terhesseg alatt uldogelni is szabad pihenesek kozott felpolcolt labbal? 7 hkm

Figyelt kérdés
2018. aug. 4. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit jobban ki kellene fejteni... Tehát, miért vagy veszélyeztetett? Feküdni kell? Én veszélyeztetett vtam. Nekem nem kellett feküdni az első 25 hétben csak pihenni. Aztán később kellett, de nem 7hetesen... Nem szabadott cipekedni, emelni, sokat lepcsozni, hát kb kicsit vissza kellett vennem at alaptempomat, de ennyi..
2018. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok, a végen a harmadik trimeszterben FEKÜDNI kellett. Szigorúan. Csak orvos /vizsgálat /védőnő miatt lehetett kimenni és felkelni kizarolag a wcre meg fürdeni lehetett. Ha romlott volna a helyzet kórházba utalnak... Hát azt meg nem akartam. Akkor inkább otthon fetrengtem.
2018. aug. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mert mar volt vetelesem tavaly.sotet sargas folyasra kaptam progi potlast . Es allandoan szurkal alhasba ill megjonerzes miatt monda doki hogy kimeljem magam sok pihenessel !
2018. aug. 4. 21:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ miért vagy veszélyeztetett terhes...vérzés miatt? Rossz helyen tapad a placenta? Vagy rossz terhességi előzmények (pl vetélés) miatt?


Amennyire én tudom, ezt a szigorú lábfelpóckolást és fekvést akkor szokták elrendelni ha a kismamánál valamiért idő előtt megnyílik a méhszáj. (ez azért 7 hetes terhességnél ritka...hacsak nem 7 hónapost akartál írni, de azt nem így szokták jelezni...)


Egy 7 hetes pl. "barnázás" miatt pihenést javasolhatnak meg gyógyszert, de nincs olyan "szigorú" ágynyugatlom. (nem a fekvés segít elsődlegesen a magzat megmaradásában)


(Egyébként erre leginkább az az orvos tudna válaszolni aki felvett táppénzre.)

2018. aug. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Közben látom, hogy írtál...

Szerintem ebben az esetben a "sima pihenés és nyugalom" elég, de nem kell szigorúan ágynak dőlnöd párnázott lábakkal. (lehet jót is tesz egy laza kis séta, meg ha elfoglalod magad nem megerőltető dolgokkal, és eltereled a figyelmed) A "mindjárt megjön" érzés tipikus érzés az első trimeszterben (nekem is volt és minden rendben ment) próbálj amennyire lehet nem idegeskedni miatta...(sok sikert)


A párnázásra inkább a terhesség végén lehet szükség, mikor az embernek dagad a lába, visszeres problémái vannak. (vagy mint írtam méhszáj megnyílásnál) Én most vagyok 34 hetes, és azt vettem észre, hogy ha ülök/állok órákon át a baba a súlya miatt elkezdi nyomni a méhszájat, és nagyon erős szúró fájdalmam lesz tőle a medencémben. Ilyenkor csak az segít, ha vízszintesbe kerülök, amilyen hamar csak tudok.

2018. aug. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a segitseget :) az az igazsag nagyon szeretnem a babat es mar neha raparazok annyira h baj van h telleg beis szur a hasam.. es napi 10 oran at lesem a topikokat stb.. mi mitol lehet!
2018. aug. 4. 21:40
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez van olyan fontos kérdés ahhoz hogy az orvosod válaszolja meg, ne vadidegenek!
2018. aug. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Na.. Én ezért kérdeztem amit irtak. Nekem. Kinyilt a mehszaj és mélyen tapadt a placenta. Onnantól SZIGORU fekvés. Addig "csak" elozmenyben vetélés, szintén progipotlas, görcsök miatt (nekem folyás v vérzés nem volt) pihenés. Nem fekvés. Pihenes. De amugy ebben a dogmelegben (én tavaly ilyenkor voltam terhes és akkor is ilyen dogmeleg volt) nekem eleve csak könnyed sétára volt igényem. Sztem is az orvosod pontosítsa. Rohadtul nem mindegy, mert könnyen eljuthatsz egy kímélő életmódról a szigorú fekvésig, ami tok rossz.


1es vagyok

2018. aug. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A legtöbbet azzal segíthetsz magadon szerintem ha amennyire lehet nem idegeskedsz. (tudom mondani könnyű)

Fórumok bújása helyett (ahol aztán be tudják paráztatni egymást a paramamik) inkább keress valami relaxációs vagy autogén tréninges videót ami segíthet megtanítani lazítani. Kezdj el valami megnyugtató (nem orvosi) könyvet ami eltereli a figyelmed, vagy rajzolj. (vannak ilyen relaxációs felnőtt kifestők)


Az elején én is nagyon be voltam parázva,plusz többszörös fertőzésen estem át a 12 hétig, szóval rettegtem h elmegy a baba. Én végül elmentem egy reflexológushoz, aki a talpmasszázson kívül "lelkileg" is rendbe szedett kicsit.

Volt olyan időszak, amikor nem akartam a babára gondolni, mert mi van ha valami lesz vele, akkor inkább nem gondolok rá/kevésbé fog fájni ha baj van... (nekem is volt progipótlás/bevérzés az ultrahangon) aztán rájöttem, h többet tenni nem tudok, mint szeretettel gondolni rá. És h nehogy már "sajnáljak" pár pozitív gondolatot a kicsitől...ha a végén nem sikerül az így is úgy is szomorú lenne, de addig is "örülni" akarok a jelenlétének mert ez azt jelzi h a testem készen áll az anyaságra, nem pedig rettegni.

9 héttől kezdve aztán valahogy egyenesbe kerültek a dolgok, elmúltak a bajaim. Engem visszaengedtek dolgozni ami nekem pl sokat segített, mert nem ezen tépelődtem egész nap otthon, de nyilván más elfoglaltságot is lehet találni...

2018. aug. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy sajnos a mai napig él sok orvosnál a "feküdni kell" utasítás. Ami kizárólag előrehaladott terhességben indokolt, pl nyílt méhszáj esetén.


Kezdeti terhességben, mint ahol te is vagy, fekhetsz te... de sajnos a világon semmitől nem véd meg.

Ha téged ez nyugtat meg, hát feküdj. De nem az állva rád ható gravitáció dönti el, hogy veletek marad-e, vagy sem.


A kímélő életmód bőven elég, nem kell feküdni, meg lábakat felpolcolni.


Ez a protokoll. Ha valaki vetélt, automatikusan veszélyeztetettnek minősül legközelebb.

Amíg a méhszáj zárt, addig nyugodtan csináld amit máskor is.

2018. aug. 5. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!