Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 39. hetes magzat 36. hetnek...

39. hetes magzat 36. hetnek felel meg. Minden más magzatvíz mennyisége méhlepény normális. A 3hettel kisebbnek mért méretek miatt mennyire aggodjak?

Figyelt kérdés
2018. aug. 6. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt az orvos mondaná meg neked szerintem pontosan.


Tapasztalatom: nekem 2hettel volt kisebb a mérete alapján. 40.terhessegi héten született 3510g 50cm. Szóval.. Anno én is aggódtam, de kár volt.

2018. aug. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Eddig is le volt maradva vagy most lett hirtelen? Elméletileg ha a magzatvíz mennyisége, a köldökzsinór áramlás és a méhlepény állapota megfelelő nincsen ok az aggodalomra. A szülés dátumát ekkora különbségnél lehet át fogják írni késöbbre.
2018. aug. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A 36.heti ultrahang vizsgálaton két héttel kisebb volt. Előtte nem volt gond.
2018. aug. 6. 13:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Köldökzsinor áramlást néztek?Mert ha nem jó ott valami attol lehet némi lemaradás,d az is lehet hogy simán elmérték.
2018. aug. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Minden jó az áramlás magzatvíz mennyisége is és a méhlepénnyel sincs gond
2018. aug. 6. 17:53
 6/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Igazaból ezek a számítások egy átlaghoz vannak mérve, hozzájátszik a genetika és a mérésekből adódó hiba. Valakinek 2800 grammos babája születik, valakinek meg 4500 grammos 40.héten és mindkettő ugyanolyan fejlett és egészséges, csak az egyik nagyobb, mert tegyük fel a szülők nagyobbak, vagy kisebbek. Minden hétnek megvan a -tól -ig “méretezése” - pl. múlt héten voltam a 29 hetes UH-n, ahol 1340 grammra saccolta a baba méretét a legprofibb szonográfus (dr. Hajdú Krisztina) és azt mondta, hogy 8 nappal le van maradva. Azt mondta az orvosom, hogy egy nappal sincsen lemaradva, sőőőt, szóval ezek szerint orvosa is válogatja, hogy melyik héthez milyen méretet vár. Meg a hibalehetőség - ha csak mindent néhány milliméterrel mért el a doki akkor máris kijöhet 1-2 hét csúszás. A magzatvíz, a lepény és az áramlás rendben van, akkor nem lehet gond:).
2018. aug. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!