Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Progeszteronhiánytól lelassulh...

Progeszteronhiánytól lelassulhat az embrió/magzat növekedése?

Figyelt kérdés

Ikrekkel vagyok várandós. 9.héten elhagytam a crinone gélt, rá 5 napra bevéreztem. Akkor nem mértek méretet az ügyeleten, de másnap az orvosom igen. Eddig egy hét alatt naponta több mint egy-egy millimétert nőttek a kicsik, most pwdig egy hét alatt 4-5 mm-t csak. Azóta újra kapok progeszteron pótlást, pár nap múlva megyek konrtollra ismét, remélem minden rendben lesz.

Vajon a progeszteronhiány okozhat lelassult növekedést? Jók a méretek így is, csak zavar hogy fele annyit nőttek csak :-(


2018. aug. 6. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Igazolt-e a progeszteron hiány? Vagy neked is csak úgy felírták labor nélkül?

Ugyanis ebben az esetben nem tudhatod valóban van-e hiányod.


Egyébként a kérdésre a válasz: nem.


Azt írod a méretek jók. Akkor ne izgulj!

Mondta a doki, hogy baj van, hogy aggódni kéne?

2018. aug. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem mondták, hogy baj lenne, azt mondták semmi baj.

Lombikos vagyok, kezdettől fogva kellett a progeszteron támogatás. Azért fordult meg a fejemben, mert mikor elhagytam az egyik progesztwron pótlást, kevesebb került a szervezetembe, akkor csökkent a felére a növekedésük.

Talán inkább csak magam akarom nyugtatni, hogy nem megállni akarnak a fejlődésben, és nem fogom elveszíteni őket.

2018. aug. 7. 13:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Én drukkolok nagyon! De amíg a doki nem aggódik, addig neked sem kell.


És nyilván lombikosként túl sok küzdelem van már mögötted, ahhoz, hogy nyugodt tudj maradni. Pedig ezzel tennél magatoknak a legjobbat.


Nézd, én megjátszhatom, hogy megértem min mész át. De valójában én pont a másik a szerencsés véglet vagyok. Mi eldöntöttük, hogy jöhet a baba és azonnal jött is.

Ennek ellenére az aggódás részét átérzem. Ugyanis a pozitív teszt után pár órával vérezni kezdtem. És aztán hetekig abba sem maradt. Hol jobban, hol kevésbé véreztem. Ez a több hetes vérzés annyira kimerített lelkileg, hogy már úgy voltam vele, hogy ha nem akar velünk maradni, akkor essünk túl rajta és menjen.. mert már nem bírtam ezt az érzelmi hullámvasutat. Hogy egyik nap semmi.. aztán másnap meg elönt a vér.. aztán megint semmi, aztán meg kis vérzés.

Szóval az aggódás megvolt nálunk is.


De nézd a jó oldalát. Lombikosként az elején sokkal nagyobb figyelmet kapsz, mint az átlag kismama. Így talán nagyobb biztonságban érezheted magad.


Viszont egyet fogadj meg! Ne nézegesd a neten mikor mekkorának kell lenniük. Később mekkora combcsont méret az ideális stb. Az értékeket bízd rá a dokira. Mert ebbe csak begolyózni lehet, ha valami picit eltér az átlagtól.

És amíg a doki nem szól, addig nincs okod félni. Hidd el, ha bármi gyanúsat lát, úgyis szól.

Neked csak az a fontos hogy szívverés legyen :)


#1 voltam


20 hkm

2018. aug. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen a megnyugtató szavaidat. Igazad van, nem szabad idegeskedni. Végülis méretileg megfelelek. Mit számít milyen ütemben érték el.
2018. aug. 7. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!