Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt egy-két korty...

Terhesség alatt egy-két korty energiaital árthat a babának?

Figyelt kérdés
2010. jún. 20. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

Szintetikus lé tele koffeinnel...

Nekem cola problémáim voltak majd meg őrültem érte, bár normális esetben tehát nem terhesen egyáltalán nem ittam, mert ugye tudjuk, nem tesz jót az senkinek. Mondtam a dokinak. Azt mondta igyak egy pár korttyal és úgy is tettem...azóta sokkal jobb. Nem kívánom egyáltalán. Legközelebbi dokivizitnél kérdezd meg te is.

2010. jún. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bocsi,lehet nem pont a kérdésedre a válasz ...

Én nagyon régóta csak a szénsavas ásványvizet tudtam meginni,majd terhesen,állandóan felfújt,égett a gyomrom (lehet nem pont a víztől,de rásegített),azóta csak a mentes vizet tudom meginni,teljesen átálltam.

Colát,energiaitalt,semmi szénsavasat nem ittam terhesen.Nem kívántam,meg amúgysem mertem volna inni...

2010. jún. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
:-). nem. én ittam néha :-). még csak nem is pörgött fel tőle. a szőlőcukortól és a kávétól jobban pörgött, mint az energiaitaltól. kb havonta ittam egy csészével.
2010. jún. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Első babámmal én is majd megőrültem az energiaitalokért... alkalmanként egy-két korty nem árthat.
2010. jún. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ittam ritkán egy-két kortyot. Mikor a párom felbontotta, és megcsapta az orromat az illata, mindig kértem tőle egy picit! Nem volt gond.
2010. jún. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor abbahagytuk a védekezést, 3 hétig folyamatosan hajnali műszakban dolgoztam, vagyis 3:40-kor keltem, és árufeltöltőként minden reggel dobáltam a 15 kg-s krumplis rekeszeket...és volt, hogy 2 energiaital is lecsúszott délig! Eszembe se jutott, hogy elsőre, ilyen körülmények között összejön a baba. De ő jött, ma már 4 hónapos nagylány és kutya baja. Persze ezzel nem biztatni akarlak, de 1-2 korty biztosan nem árt. Én kólát is ittam végig, de max. fél pohárral és kb. hetente. Ennyi erővel a sült krumpli is baromi káros, meg a városi levegő...
2010. jún. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat!
2010. jún. 20. 21:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy-két korty biztos nem árt.De egy pohárral én már nem innék meg.Rá is van írva a dobozára, hogy terhes nőknek, szoptatós anyáknak fogyasztása TILOS.Olvassátok el!Ebben nemcsak koffein van, mint a kávéban vagy a colában.Hanem van benne egy taurin nevű anyag, ami ilyenkor káros lehet.Nem a koffein tartalmával van gond.Nem tudom, miért tiltják kismamáknak, de én nem iszom, mert sosem lehet tudni.Ha valamit így kihangsúlyoznak, hogy rá is írják, akkor én nem szoktam megkockáztatni.Kívánnám, de inkább iszok mást.Egyetlen egyszer ittam egy kortyot a férjeméből, de elég is volt bőven.
2010. jún. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!