Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen szituacioban te hogy...

Ilyen szituacioban te hogy reagalnal? Tenyleg nem latszik, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Tortent velem valami ma, kivancsi vagyok, hogy ki mit tenne ilyen helyzetben.

27 hetes terhes vagyok, nincs nagy hasam, korabbi terhessegeimnel sem lett nagy, de azert mar latszik.

Tortent, hogy a buszon lett egy szabad ulohely, amit elfoglaltam kivetelesen, mert volt nalam tobb taska es a sofor elegge sietosen ment, alig birtam kapaszkodni, amikor befekezett.

Egy megalloval azelott, hogy leszalltam volna felszallt egy masik terhes no es valamilyen oknal fogva epp engem szurt ki.. Megallt mellettem es kifejezetten taplo modon, hangosan kiosztott, hogy adjam at a helyet neki, mert o felidos terhes es en no letemre meg nagyobb bunko vagyok mint a tobbi, mert vegignezem, hogy felszall es nem allok fel.

(Amugy ket sorral elottem is volt ures hely, igaz, ablak mellett, de volt.)

Nem is en voltam a legfiatalabb, tenyleg nem ertem, hogy miert engem talalt be.


Bevallom, hogy kopni-nyelni nem tudtam, ugy meglepodtem, raadasul amugy is keszulnom kellett a leszallashoz, osszeszedtem a taskimat es felalltam, jeleztem. Kozben mar annyit kinyogtem, amikor sikerult megkapaszkodnom, hogy en is terhes vagyok, ne bunkozzon velem, amugy is ott lett volna a helyem, mert le kell szallnom. De ahogy leptem le, meg kiabalt utanam, hogy mit hazudozok, anyam nem nevelt meg, hogy a kismamanak kell ulni. A tobbit (szerencsere) mar nem hallottam.


Egyreszt jobb, hogy nem maradtam a buszon, mert a par honapja halott anyam emlegetesere nem biztos, hoy jol reagaltam volna, ha meg a no kozeleben vagyok.


Masreszt viszont hiaba ertem haza es probalok megnyugodni, azota szetvet a duh belul, megalazva erzem magam es utalom, hogy nem volt idom “megvedeni” magam, bar ugysem hatott volna a szobeli reagalasom, nem epp iskolazott szemelyrol volt szo. A tobbi ember is csak bamult dobbenten es gondolkodom, hogy elhitte-e valaki, hogy terhes vagyok, vagy azok is azt hiszik, hogy hazudok???

Nem valtoztat ez semmin, de akkor is rosszul erzem magam.

Csinaltam fotot, ekkora vagyok. Latszodik, hogy babat varok? Vagy tenyleg ennyire nem?

[link]


Ti voltatok mar hasonlo helyzetben? Mit mondtatok volna hirtelen?


Hosszu lett, ne haragudjatok, de mar az is jo, hogy kiirtam magambol...


2018. aug. 13. 20:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%

De jo hogy neked csak ekkora. Nekem 23 hetesen ekkora kb vagy egy csoppel nagyobb a 3.-al. En meg pont mar nem is tudnam letagadni. Nem mintha akarnam csak zavar hogy ilyen nagy mar es kicsit felek mekkora lesz a vegere.

A no szot se erdemel. Lehetsz7-8-9 hetes is borzalmas rosszullettel. Akkor is allj fel?! Szanalmas!

2018. aug. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
87%

Jah es a nagyasszony akkor jarjon kocsival! Tipikus aki azt hiszi korulotte forog a vilag🤮🤮

Utolso voltam

2018. aug. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Azota lehiggadtam. Rosszkor voltam rossz helyen, ha mashol ulok, akkor nem engem talal be.

Altalaban en is gyorsabban kapcsolok, de nagyon el voltam a gondolataimmal, vasarlasbol jottem, melegem volt, faradt voltam, siettem haza. Orultem, hogy nem felejtettem el megnyomni a jelzot es az ajtohoz eljutni a cuccokkal, annyira ledobbentem hirtelen. Utolag meg persze elborult mar az agyam...


Tenyleg nincs nagy hasam, nem is lesz szerintem. Harmadik baba es 27 hetes vagyok, valaki kerdezte.

A magzat normal meretu, olyasmi, mint a nagyobbak voltak es ok 3,5-4 kg kozotti sullyal szulettek, most is olyasmire szamitok. Az biztos, hogy mozgas szempontjabol szerencses, meg fitt vagyok, birom a munkat, sportolni is tudok, stb. Alapban lapos hasu vagyok es vekony, most mar hiztam is eleg jol, szoval nalam mar ez a has is “valami”. :)


Szerintem ruhaban is igy latszott ma, mert felul egy sztreccs top volt rajtam, az nem rejt el semmit. Az elmult 3-4 hetben mar kezdik eszrevenni idegenek, sorbanallas kozben rakerdeznek peldaul, de kaptam mar ulohelyet buszon is (es ugy, hogy nem nekem kellett kikovetelnem).


Koszonom a valaszokat meg egyszer, legalabb mar nem erzem magam olyan hulyen.

2018. aug. 14. 00:09
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szetintem van olyan ruha amivel el tudnád titkolni


Ülve pedig nem hiszem hogy feltűnő


DE


Ez senkit nem jogosít fel, hogy hazugnak nevezze


Szégyellheti magát az a nő.

Senki és semmi nem jogosít valakit felbarra, hogy így beszéljen embertársáv.

Ha nem adják át a helyet, akkor is udvariasan lehet szólni hogy "láthatod hogy kismama vagyok de haragudj át adnád a helyed?"

Én magából indul ki hogyha hazugnak nevez + hogyha ilyenkor nem visszakozik még akkor is hogyha esetleg te hazudsz.


Én hasonlóképp nem kismamaként jártam hanem fiatal 24 éves lányként. Egy idős néni pécézett ki magának. Elkezdett ordibálni velem hogy mit képzelek magamról és ilyenek a mai fiatalok…

Alig 6-8 héttel korábban műtöttek a térdemet és visszamentem dolgozni, ami akkoriban épp álló munkát jelentett.A sima hétköznapi életre már alkalmas volt a térdem, de erre a megterhelésre nem éppen,úgyhogy nem kicsit sántikáltam és mégis én szégyelltem magam a 12 ea munka utàn.,

2018. aug. 14. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
84%
Hány éves vagy, hogy ilyen jól tartod magad? :) mennyi idős a 2 gyerköc? :)
2018. aug. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nagyon hasonlo szituacioba kerultem en is terhessegem alatt. 12 ora munka utan mentem haza, leultem,mert fardt voltam. Tel volt, es nagyon nem latszott h babat varok. 26 hetes voltam. Babakocsival szallt fel anyuka, es nagymama. Nagymama ram ripakodott a semmibol hogy adjam at a helyem a kisgyerekesnek. Mondtam neki, hogy vannak meg itt elegen, kismama vagyok, ne hargudjon de nem fogom atadni a helyem. Alpari stilusban kozolte hogy ne hazudjak, es undoritoan viselkedem en is mint a legtobb mai fiatal. ( 26 eves vwgyok) ramosolyogtam es annyit mondtam koszonom az eszrevetelt. Azt tudni kell, hogy a 12. Hettol sajgott a medencem, ami a vegere csak meg rosszabb lett.
2018. aug. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!