Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintettek mennyire karos...

Szerintettek mennyire karos az elso 4-5 hetben a nagy mennyisegu alkoholfogyasztas az embriora?

Figyelt kérdés

A szomszedom, kitalalta, hogy mostmar korban van es milyen jo pofa lenne mar gyereket vallalni. Tudni kell roluk, hogy magas beosztasban dolgoznak a ferjevel es szinte naponta megisznak 1-2 uveg bort vagy pezsgot, stb.. Mondvan, hogy igy tudnak kikapcsolni az egesznapos halytas utan.

Az is teny, hogy reszegen soha nem lattuk oket, csak enyhen becsipve neha. De szerintem igy valoszinuleg nagy eselye van egy beteg gyerek megszulesere vagy tevedek?

A no sokat utazik Londonba a munkaja miatt es mondja, hogy ott rengeteg no iszik vegig terhesen nem is egy poharal es megis egeszseges gyerekek szuletnek.

En oszinten nem ertem ot es tegnap nagy mosolyogva mondta, hogy mar 4 napja kesik a menstruacioja es erre koccintani kell es kibontott egy pezsgot! En ledermedtem.. ha mar sejti, hogy valoszinuleg terhes(meg nem tesztelt) akkor mostmar nagyon le kellene alljon

Tudom hogy nem az en dolgom, hogy mit csinal magaval es a gyerekevel, de valahol aggaszt az hogy mi lesz vele, veluk



2018. aug. 22. 10:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ha alkoholfüggő, benne van hogy függő baba születik, bár ehhez igazi alkesznek kell lenni.

amúgy amit láttam hallottam tapasztaltam: a nemtörődöm, tróger senkiházi nemdolgozó romák sokszor az egész terhességet végigisszák, cigizik, a gyereknek meg kutya baja. ráadásul olyan szapora fajta, hogy akár amint kibujt a gyerek, pár hónap múlva már terhes is újra... szóval szerintem ne aggódj miatta.

2018. aug. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Lehet, hogy rosszul hallottam: az első 5-6 hétben még független az embrió az anyától, ezért csak a kemény drogok lehetnek ártalmasak.

Ennek ellenére én se mernék vedelni.

4 hetesen, teszt után voltam a barátnőm esküvőjén,

Egy fél pohár fröccsöt meg mertem inni.

2018. aug. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon megkedvelem a not, mert amugy tok okos es ertelmes szemelyrol van szo(4 nyelvet beszel)

Ugy elik az eletuket ahogy nekik jo, de nagyon nagy kar lenne ha a pici inna meg a levet annak hogy sokat iszik meg most is.

Remelem jol lesznek es nem lesz bajuk

2018. aug. 22. 10:41
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg majd finoman említsd meg neki, ha még később is észreveszed, hogy iszik, hogy nem kéne abbahagyni az alkoholfogyasztást?! 😁

Nekem bnőm is ivott terhesen.

Bort, pezsgőt.

Ritkàn, keveset. Nem tudtam vele mit kezdeni. Ha ő jónak érzi, mit tudok mondani...

Az első terhességemnél kérdeztem direkt a nőgyógyászt, hogy mennyit lehet inni, azt mondta, 1-2 pohár bort nyugodtan. Amennyi jól esik, nem árt meg. Persze ne fél liter essen jól 😂

2018. aug. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4 es az 1-2 pohár bort milyen gyakran javasolta a nőgyógyász?
2018. aug. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első pár hétben amíg nincs beágyazódva a magzat, még "nincs kapcsolatban az anyával". Addig elvileg nem árt. Utána egy-egy pohár minőségi bor engedélyezett egyes nőgyógyászok szerint.


Én imádtam borozni(3-4naponta egy fél pohár), de mikor már próbálkoztunk és éreztem még a mensim előtt hogy ez most összejött, nem mertem inni. Most vagyok a 36.hétben már igazán nem tudna ártani egy fél pohár bor, de még most sem iszom. Személy szerint úgy gondolom, hogy a baba idegrendszeri és szervi fejlődésénél különösen oda kell figyelni hogy az anyuka mit vesz magához. Később a 3.trimeszterben amikor a babának már csak hízni és nőni kell már beleférhet egy pohár bor, vagy egy sör. Persze ez sem rendszeresen.


Említette valaki hogy a romák cigiznek, isznak és mégis egészséges gyerekük születik. Igaz, valóban egészséges, de nekem nem mindegy, hogy IQ nulla lesz a gyerekemből aki csak létezni tud, vagy intelligens művelt gondolkodni tudó egyén. Ugyanez a véleményem Londonról is. Többször jártam, meg igazán Írországban és ott is isznak a terhes nők napi rendszerességgel. De az értelmi szintjükön is abszolút látszik..

2018. aug. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 babyboom567 ***** válasza:
2018. aug. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát inkább az a baj, hogy ha naponta egy üveg pezsgőt vagy bort megiszik, az már alkoholizmus. Hogyan fog arról lemondani terhesen? Reméljük , a terhesség elején már megutálja az ízét (aki cigizik annál sokszor első jel hogy rosszul lesz a cigitől) és nem fog tovább inni.

De akkor is kérdés, hogy ha megszületik a baba , visszatér ehhez a "jószokásához" hogy stresszoldásra leküld egy üveg pezsgőt?

Márpedig egy baba sok stresszel jár, sír, éjszakázni kell vele, majd szepa szorong és hisztizik...

Anyuka és apuka majd állandóan spiccesen élik vele a mindennapokat??

Itt az első 4-5 hét ártó hatása lesz a legkisebb kérdés :(((

2018. aug. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem árt ennyire korán, az, hogy alkoholisra esetleg és hogyan hagyja abba az meg nem a te dolgod szerintem, persze reméljük nem fog inni mondjuk 6 hetes terhesen, mert az már árt, de felnőtt nő nyilván tudja ezt.
2018. aug. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok: természetesen alkalmanként.

Ha van vmi családi ünnep vagy alkalom, ilyesmi.

Én volt, hogy 3 nap ittam minden nap 2-3 kortyot, mert nagyon fájt a fejem, és az segített.

2018. aug. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!